Uostamiesčio kultūrinės naujienos trumpai

 • Teksto dydis:

Šį savaitgalį ir kitą savaitę Klaipėdoje vyks daug įvairių kultūrinių renginių.

Muziejuje – gyva istorijos versmė

Šeštadienį Klaipėdos pilies muziejuje vyks Tarptautinės muziejų nakties renginys „Gyva istorijos versmė“: 19 val. – teatralizuota folkloro ansamblio „Alka“ programa „Ernstas Vilhelmas Berbomas“, 20–22 val. edukacinis užsiėmimas „Statau Klaipėdos pilį“, 20–23.30 val. – Klaipėdos pilies atkūrimo vizija 3D formatu (parengė UAB „Uostamiesčio projektas“), 22 val., 22.30 val. ir 23 val. – naktinės ekskursijos „Keturi Klaipėdos slėpiniai“, kurių metu su lankytojais bendraus muziejininkai Z.Genienė, dr. J.Genys, S.Karalius, R.Mečinskienė, R.Songailaitė, S.Vaičiūnienė. Pilies muziejus šeštadienį veiks nuo 12 val. iki 24 val. Lankymas – nemokamas.

KUR? Klaipėdos pilies muziejuje (Priešpilio g. 2).

KADA? Gegužės 18 d. 12–24 val.

KAINA? Nemokamai.

„Aukso paukštė“ – ansambliui „Alka“

Lietuvos nacionalinis kultūros centras metų geriausiais paskelbė 12 Lietuvos mėgėjų meno kolektyvų ir jų vadovų. Tarp jų – Klaipėdos etnokultūros centro „Alka“, įvertinta kaip geriausias 2018 m. miesto folkloro ansamblis. Aukščiausias šalies mėgėjų meno apdovanojimas „Aukso paukštė“ jam bus įteiktas šeštadienį Klaipėdos pilies muziejuje. Šventės metu „Alka“ (vad. Elena Šalkauskienė ir Ingrida Žmijauskienė) rodys teatralizuotą folkloro programą „Ernstas Vilhelmas Berbomas“ (konsultantė dr. Dalia Kiseliūnaitė). Ji sujungė kuršininkų kalbą, Mažosios Lietuvos šokius ir dainas, tarp jų – E.V.Berbomo užrašytas, bei anuometės vyriausybės raštus.

KUR? Klaipėdos pilies muziejaus Šiaurinėje kurtinoje (Priešpilio g. 2).

KADA? Gegužės 18 d. 19 val.

KAINA? Nemokamai.

Edukaciniai „Būties riešutėliai“

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Jaunimo skyriuje penktadienį prasidės edukacinių renginių ciklas jaunimui „Būties riešutėliai“. Jame bus kalbama ne tik apie kasdienes jaunimo buities ir būties problemas, ieškoma atsakymų į rūpimus klausimus, bet ir kompetentingai dalijami patarimai, kaip tokias problemas įveikti. Ciklą pradės susitikimas „Mano namai – mano tvirtovė ar laikina slėptuvė“. Interjero dizainerė Dalia Mauricaitė-Kalinauskienė patars, kaip sukurti jaukią namų erdvę, kokius baldus, dizaino detales ar net indus pasirinkti kokybiškam ir džiugiam gyvenimui. „Svajosime ir išradingai kursime savo namus“, – intrigavo rengėjai.

KUR? I.Kanto bibliotekos Jaunimo skyriuje (Tilžės g. 9).

KADA? Gegužės 17 d. 15 val.

KAINA? Nemokamai.

Tradicinių giedojimų vakaras

Etnokultūros centras buria į tradicinių giedojimų vakarą „Giedame Švč. Mergelei Marijai“. Jame giedos Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčios liaudiškų giesmių ansamblis (vad. Vidmantas Budreckis ), o renginį ves kunigas doc. dr. Saulius Stumbra. Laikas, kai gamta išsiskleidžia visu savo grožiu, paskirtas ypatingam Dievo Motinos garbinimui. Gegužę Bažnyčia kviečia savo vaikus kas vakarą rinktis į parapijų bažnyčias, prie sodybose, laukuose, pakelėse stovinčių koplytėlių, prie namuose papuoštų Švč. Mergelės Marijos altorėlių gegužinėms pamaldoms, liaudyje dar vadinamoms mojavomis. Išgyventi jas kartu galima ir giedant senąsias liaudies giesmes.

KUR? Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10).

KADA? Gegužės 20 d. 18 val.

KAINA? Nemokamai.

Pristatys A.Švėgždos albumą

Kitą savaitę Klaipėdoje vyks VDA garbės profesoriaus, dailininko Algimanto Švėgždos (1941–1996) kūrybos albumo „Laimės šulinys“ (VDA leidykla) pristatymas. Dalyvaus albumo sudarytoja ir tekstų autorė, menotyrininkė, VDA dėstytoja, doc. dr. Ramutė Rachlevičiūtė. Renginį ves P.Domšaičio galerijos vedėja, VDA Klaipėdos fakulteto dėstytoja, dailėtyrininkė Kristina Jokubavičienė. „Nebuvo ir manau, kad nebus dosnesnio, labiau mylinčio tėvynę Lietuvą dailininko kaip A.Švėgžda, – teigė R.Rachlevičiūtė. – Savo meilę tėvynei jis išreiškė testamentu 1996 m., sunkiai sirgdamas, bet darydamas sąrašus ir apgalvodamas, kas kuriam muziejui teks.“

KUR? VDA Klaipėdos fakultete (Daržų g. 18).

KADA? Gegužės 21 d. 17.30 val.

KAINA? Nemokamai.

„Likimo poezija“ su V.Kochanskyte

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Pempininkų padalinys antradienį kviečia į Pasaulio lietuvių metams paminėti skirtą renginį „Likimo poezija“. Literatūrinės programos „Likimo poezija“ scenarijaus autorė, aktorė Virginija Kochanskytė (nuotr.) susirinkusiai publikai pristatys žymiausių lietuvių išeivijos poetų eiles ir jų interpretacijas. Aktorė skaitys Jono Aisčio, Henriko Radausko, Bernardo Brazdžionio, Kazio Bradūno, Alfonso Nykos-Niliūno, Henriko Nagio, Algimanto Mackaus, Liūnės Sutemos eilėraščius. Programa žaisminga, dialogiška. Ją aktorė sukūrė remdamasi savo turtingu kūrybiniu bagažu.

KUR? I.Kanto bibliotekos Pempininkų padalinyje (Taikos pr. 81A).

KADA? Gegužės 21 d. 17.30 val.

KAINA? Nemokamai.

Knygos „Kalbančios širdys“  sutiktuvės

Trečiadienį I.Kanto biblioteka kviečia į Irmos Razmaitės-Surgett sudarytos knygos „Kalbančios širdys“ pristatymą ir susitikimą su leidinio sudarytoja bei Londone ir Lietuvoje gyvenančiomis autorėmis, kurių istorijos pateiktos knygoje. Renginio tema – kaip XXI a. triukšmas užgožia mūsų esybę? Antologijos istorijose atsispindi XXI a. žmogaus savivertės ir gyvenimo prasmės ieškojimai. Kiekviena istorija padiktuota širdies, todėl yra prisotinta nuoširdžių ir įkvepiančių žinučių skaitytojams. Teigiama, kad ši knyga ne tik atveria duris į kitokį pasaulį, bet ir apgaubia meilės bei atjautos skraiste kiekvieno skaitytojo širdį, nuramina ir suteikia stiprybės kiekvieno kelionėje.

KUR? I.Kanto bibliotekoje (Turgaus g. 8).

KADA? Gegužės  22 d. 17 val.

KAINA? Nemokamai.

Rodys filmą apie performerę

Klaipėdos kino klubas ,,8 ½“ trečiadienį kviečia į dokumentinio filmo „Marina Abramovič: dalyvauja menininkė“ (rež. Matthew Akersas, 2012, JAV) peržiūrą. Leidyklos „Kitos knygos“ pernai išleista M.Abromovič autobiografinė knyga „Eiti kiaurai sienas“ paskatino parodyti ir filmą apie bebaimę, drąsią, stebinančią, įkvėpiančią milijonus žmonių, kartu ir labai organišką, ir žmogiškai trapią kūrėją. Filme – užburiantis, novatoriškas kontroversiškos performansų meistrės portretas, jos performanso metu kuriamo lauko su žiūrovais įtampa, tarpusavio ryšys; išplaukiantys vaikystės ir kiti biografiniai momentai, formavę menininkę. Filmą pristatys aktorė Kristina Švenčionytė.

KUR? Kultūros fabrike (Bangų g. 5A).

KADA? Gegužės 22 d. 18 val.

KAINA? 4 Eur, kino klubo nariams – 2 Eur.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių