Tapytojo A. Makarevičiaus „Stoties DOMINORE“ įsikurs Klaipėdos Baroti galerijoje

 • Teksto dydis:

Šį penktadienį 18 val. Klaipėdos apskrities dailininkų sąjungos Baroti galerijoje (Aukštoji g. 1 / Didžioji Vandens g. 2) bus atidaryta Andriaus Makarevičiaus (Vilnius) tapybos darbų paroda „Stoties DOMINORE“.

„Vilnius. Galutinė maršruto stotelė. Atsidaro durys ir išlipdamas patenki į stoties DOMINORE. Bėgiais riedančių traukinių bildesys susilieja su techno garsais, skubančiųjų, kažko nuolat laukiančiųjų balsai – su karštos dienos saule. Akyse mirguliuoja, vaizdai išsikreipia, deformuojasi, spalvos tai paryškėja, tai visai dingsta. Kepyklėlių kvapai maišosi su būrėjų salonų smilkalų kvapais, o tolumoje girdėti, kaip artėja Krišnos sekėjai. Didmiesčio paukščiai – balandžiai. Jie visur ir visada ir jų labai daug. Kiekvienas yra jų stebimas. Didžėjaus grojamas melodijas pertraukia policijos reidas. Nuo reivo iki reido – tik viena nata. Dominore – tai būsena ir veiksmas stoties rajone ir jo prieigose. Dominore – tai būsena tarp žaidimo ir muzikos skambėjimo. Tai stoties rajono meditacija, kai užplūsta atsiminimai ir fantastiniai vaizdai. Dominore metu laikas sustoja, istoriniai religiniai įvykiai ir vaizdai susilieja su šių dienų aktualijomis. Visas vyksmas tampa panašus į Hemingvėjaus fiestą, Kusturicos absurdiškumą. Dominore – tai nesibaigiančios stoties rajono šventės melodija“, – taip A. Makarevičius apibūdino savo paveikslų parodos inspiracijas.

Paroda Baroti galerijoje veiks iki birželio 2 d.NAUJAUSI KOMENTARAI

Matosi kad

Matosi kad portretas
profesionalumo netrūksta. Bet labai liūdna kad sekama, kažkodėl labai madinga ,,siaubinimo" tema. Aišku, aš negaliu autoriui pasiūlyt kitokio ,,braižo", bet gal reikėtų pagaliau atmesti Suokos nesveikos galvos stiliaus potraukį ir susirasti kitą, galintį paliesti žiūrėtoją - tapybos mėgėją?Provokacijos, šokiravimas, jausmų aktyvavimas...Nemanau kad dauguma žmonių nori tokių pojūčių, o ne pozityvo ir susižavėjimo Meistro sugebėjimais, vaizdavimo gilumu bei jo kalbėjimu per drobę. Niekad nesupratau kaip galima mėgti baisumus, vaizduojamas neigiamas emocijas ar tiesiog šlykščius dalykus.Čia gi estetinis kanibalizmas. Jau nekalbant kad tokių paveikslų jokiu būdu negalima įsileisti į namus, čia tas pats kaip atidaryti bėdai duris ir ją kviest užeiti.Taip kad geras potėpis, kompozicija ir puikūs techniniai sugebėjimai norint išgarsėti, dar neviskas:)

Nenusibodo

Nenusibodo portretas
Kam reikia tokiu fantaziju?

Komentas geras

Komentas geras portretas
Gal ka nors kita prisiminkite.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių