Studentų darbų parodoje – minimalizmas ir dar kai kas

 • Teksto dydis:

Šį penktadienį 17.30 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose – VDA Klaipėdos fakulteto studentų darbų parodos „Minimalizmas ir dar kai kas…“ atidarymas. Šioje parodoje VDA Klaipėdos fakulteto grafinio dizaino programos studentai pristatys tapybos, skaitmeninių technologijų, grafikos ir fotografijos darbus. Visus kūrinius vienaip ar kitaip vienija minimalizmo tematika.

Tapybos spalvos

Vienoje iš salių bus eksponuojami antro ir trečio kurso studenčių Erikos Nauckūnaitės, Aistės Almanaitės ir Gintarės Gedrimaitės tapybos darbai.

E. Nauckūnaitės triptikas „Spalvų žaidimas“, pasak autorės, „tai savotiškas žaidimas su spalvomis. Tapant iš anksto planuojama, kokia bus kita spalva ir kokį plotą bei vietą ji užims drobėje. Tuomet spalvos maišomos, tapomas mažas plotelis šalia, jeigu spalva netinka – ji nuvaloma, ir maišoma iš naujo. Kūriniuose atsikartoja tik kelios spalvos, užimančios didžiausią plotą – dominuoja.“

A. Almanaitės tapybos tematika – „Laiko tėkmė“. „Kūriniai vaizduoja laiko ritmą, jo amžiną tekėjimą ir nuolatinį judėjimą į priekį. Vizualiai tėkmė perteikiama per lengviausiai pastebimą ir jaučiamą laiko judėjimą: metų laikų, dienos ir nakties kaitą su spalvingais ryto ir vakaro intarpais. Laiko samprata išreikšta minimaliomis abstrakčiomis formomis ir spalvų ritmu. Kiekvienas tonas susijęs su nuolat aplinkui vizualiai besikeičiančiais laiko judėjimo pirmyn įrodymais“, – kūrinius pristatė autorė.

G. Gedrimaitės tapybos tema – „Vasaros sapnai“. „Momentas prie jūros, plaukiojimas mariose tampa unikalia patirtimi, kuri man leidžia pamatyti gyvenimą kitu kampu. Žmogus – pagrindinis subjektas, kuris šiose situacijose išryškina įvykio gyvybingumą. Jūros tematika, pateikta per žmonių figūras, tampa svarbiu akcentu, išryškinančiu prisiminimus“, – teigė autorė.

Skaitmeninis menas

Kitoje parodų erdvėje bus galima pamatyti Dariaus Odino, Paulinos Kontrimaitės ir Mortos Žukauskaitės skaitmeninio meno darbus. D. Odino darbai – abstraktūs, juose dominuoja augalų, moters, antikinių skulptūrų motyvai ir ryškios spalvos. Pasak autoriaus, jis „nenori paveikti žiūrovų mąstymo, viskas palikta interpretacijai.“

P. Kontrimaitės kūriniai dvelkia retro stiliumi. Ne veltui autorė savo darbų seriją pavadino „Retro plakatai“. Savo darbus ji pristatė taip: „Plakatų serijai įkvėpimo sėmiausi iš muzikos, citatų, vintažinių žurnalų, daugiausiai – iš JAV 1970 m. plakatų stilistikos. Idėja – per spalvą, formą ir kompoziciją į šiuolaikinį plakatą įnešti nostalgišką jausmą.“

M. Žukauskaitės kūrinių serija „Skaitmeninis puantilizmas“ sukurta kompiuteriu. „Kompiuterio sistemos skaitmeninį vienetą (pikselį) labai padidinus, gaunamas vaizdas, sudarytas iš mažų kvadratų. Į šią techniką pasinėriau studijų metu eksperimentuodama su įvairiomis meninėmis raiškos priemonėmis. Dirbdamas su mažais kvadračiukais, esi įspraustas į rėmus ir tai skatina ieškoti įdomių kūrybinių sprendimų“, – sakė autorė.

Eksperimentai ir interpretacijos

Šalia skaitmeninio meno bus galima apžiūrėti pirmo ir antro kurso studentų darbus, kurie taip pat atliepia parodos idėją – minimalizmą. Pirmo kurso grafinio dizaino studentų darbai – spalvotu tušu atlikti eksperimentai, kurių metu siekta išlaisvinti rankos judesius, linijos ir kompozicijos grožį.

Antro kurso grafinio dizaino studenčių Austėjos Andriulaitytės ir Nedos Pociūtės darbai – tai abstrakčios teksto ir objekto interpretacijos, sukuriant kažką tarpinio tarp abstrakcijos ir plakato. Jų darbuose nagrinėjami objektai – siūlas ir skardinė.

Kitų darbų autoriai: Meda Srėbaliūtė, Beatričė Arštikytė, Gabija Malukaitė, Laura Rupšytė, Zlata Riabova, Sofiia Kirku, Neda Pociūtė, Gintarė Gedrimaitė, Olga Lapygina, Austėja Andriulaitytė.

Parodos kuratorius – VDA Klaipėdos fakulteto grafinio dizaino programos vadovas lektorius Martynas Lapas.

Paroda veiks iki vasario 19 d.

KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba).NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių