Stebuklai Teatro aikštėje tęsiasi: „auganti“ čiuožykla ir ledo pasaka

 • Teksto dydis:

Iškart po Kalėdų eglutės įžiebimo šventės Teatro aikštėje prasidėjo intensyvūs darbai ir jau rytoj, gruodžio 7-ąją šeštadienį, 17 val. čia jau bus sekama „Ledo pasaka“, kurią pačiūžomis išrašys talentingi uostamiesčio dailiojo čiuožimo entuziastai – klubas „Speigas“.

Mažieji klubo „Speigas“ čiuožėjai su savo trenerėmis nekantraudami laukia naujos čiuožyklos atidarymo, kuomet jie galės visiems klaipėdiečiams ir miesto svečiams parodyti savo paruoštą programą.

Į čiuožyklos pristatymą susirinkę žiūrovai pamatys kompozicijas, parengtas pagal populiarių animacinių filmukų muziką. „Ledo pasakoje“ pasirodys ir Undinėlė, ir Rožinė pantera, ir Snieguolė su ištikimais palydovais 7 nykštukais, atkaks visas pulkas Karibų piratų.

Dailiojo čiuožimo klubui „Speigas“ ant ką tik išlieto ledo atstovaus patys jauniausieji, pradedantieji šokėjai, nes vyresnioji, labiau patyrusi šio sporto entuziastų karta tuo pat metu varžysis Lietuvos čempionate. Pirmąkart atviroje arenoje čiuošiančių vaikų treneriai neslepia, jog labai jaudinasi, kaip jų vaikus sutiks publika, bet, sako, jeigu pirmasis pasirodymas bus sėkmingas, jeigu publika negailės aplodismentų, klaipėdiečiai gali tikėtis „Ledo pasakos“ pakartojimo sekmadienį.

Ledo čiuožykla Teatro aikštėje – išskirtinis šių metų kalėdinių renginių projektas, įtraukęs ne tik šokių ant ledo entuziastus, jų šeimos narius, bet ir verslą. Uostamiesčio bendrovė „Klaistvita“ įrengė pagrindą čiuožyklai – atvežė, supylė, išlygino 10 sunkvežimių smėlio ir jį sutrombavo. Ledą „augina“ UAB „Šaltoji banga“.

Tam buvo iškloti specialūs ledo kilimėliai, kuriais vaikšto šaltnešis - glikolis, ant kilimėlio pilamas ir šaldomas vanduo. Čiuožyklos ledo storis turi būti apie 5 cm, 1 mm ledo užauginti reikia 1 valandos. Kalėdinės ledo aikštelės išmatavimai - 15 x 20 m, ledo takas apie skulptūrą Anikei - 33 m, bendras ledo paviršius apie 400 kv. m. Vienu metu čia galės čiuožinėti apie 50 žmonių. „Prie Teatro aikštės projekto dirba 6 žmonės – vieni pila ledą, kiti sustatinėja bortelius, dar kiti aptarnauja šaldymo mašiną. Formuoti ledą galima esant iki +8 laipsnių temperatūros, o eksploatuoti, jau kada suformuotas ledas, galima iki +12 laipsnių“ , - sako Vladislovas Laurinavičius, UAB „Šaltoji banga“ direktorius. Jis planuoja pats pirmas išbandyti ledo slidumą ir kokybę. Beje, ši bendrovė taip pat ruošia ledą ir P. Vanago bei M. Drobiazko šou „Švyturio“ arenoje.

Ledo arenos apsaugos misiją prisiėmė ilgamečiai VšĮ „Klaipėdos šventės“ partneriai – bendrovė „Argus“. Čiuožyklos apsaugai įdiegti inovatyvūs sprendimai. „Čiuožyklą saugosime naudodami modernią belaidę vaizdo stebėjimo sistemą. Saugomoje erdvėje suveikus judesio detektoriui, įsijungs kameros, o vaizdas keliaus į stebėjimo pultą, į aikštę pagal poreikį skubės saugos tarnybos ekipažai. Ši, visiškai autonomiška, sistema sėkmingai naudojama pačių įvairiausių objektų apsaugai: statybose, vėjo jėgainių parkuose, žemės ūkyje ir kitur“, – sako Aidas Rudys, Saugos tarnybos „Argus“ Fizinės saugos departamento vadovas.

Organizatoriai taip pat dėkoja UAB „Megaplantas“ už jaukų eglučių miškelį prie Anikės, už geranorišką pagalbą – UAB „Klaipėdos vanduo“. Didžiausia padėka už paramą UAB „Seafish Trade“ – šios čiuožyklos generaliniam rėmėjui.

Organizatoriai neabejoja, jog norinčiųjų romantiškai pačiuožinėti pačioje senamiesčio širdyje, neturėtų trūkti, ir visiems, o tuo pačiu ir sau linki žiemiško gruodžio, kad gerų norų ir šventinių sumanymų nepaskandintų lietūs.

Čiuožyklą aikštėje aptarnaus du nameliai. Viename bus galima išsinuomoti, o kitame persiauti pačiūžas. O ledo čiuožyklą visą mėnesį prižiūrės 12 žmonių komanda. Čiuožykla klaipėdiečiams ir miesto svečiams bus atvira kiekvieną dieną, o savaitgalio vakarais čia vyks čiuožimo pamokos bei teminiai pačiūžų vakarėliai.

Pirmoji diskoteka ant pačiūžų, skambant kalėdinėms dainoms, vyks gruodžio 8 d. nuo 18 val. Jus linksmins DJ Montelo.

Turintieji savo čiuožimo batelius, čiuožykla galės naudotis už simbolinį 1 Eur mokestį, neturintieji – pačiūžas galės išsinuomoti greta įkurtame nuomos punkte už 4 eurus.

Atviros ledo čiuožyklos darbo laikas: I-III – 12-21 val., IV-VII – 12-22 val.

Atviros čiuožimo pamokos norintiems prisijaukinti ledą – savaitgaliais: gruodžio 14, 15, 21, 22, 28, 29, sausio 4, 5 dienomis 17 val.

Pačiūžų vakarėliai ant kalėdinio ledo: gruodžio 8, 14, 15, 21, 22, 28, 29, sausio 4, 5 dienomis 18-20 val.

Suplanuotų renginių atviroje ledo čiuožykloje laikas gali būti koreguojamas dėl oro sąlygų.

Kalėdiniai nameliai Teatro aikštėje jūsų lauks visą šventinį gruodžio laikotarpį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Su

Su portretas
čiuožikla gal ir nebloga mintis. Ir jeigu ne tas lietus tai būt smagu. Jeigu pasatys tenta jis pasidarys pagrindinis dėmesio centras. Negalima. Jau dabar eglė kenčia. Ir kap čia kazkas rašė su tvora aiškus promaxas. Bet visas kitas neblogai.

Pinigai į balą

Pinigai į balą portretas
Taigi jau rašiau, kad gruodis bus lietingas.Dabar pinigai į balą. Tiesa, gal eina bent po kokiu tentuku pakišt tą čiuožyklą

Čiu0-ki, čiuOžki

Čiu0-ki, čiuOžki portretas
Tai sensacija- lyja visas dienas, o čiu-ožkloje siandien čiuožines su skečiais, to dar neteko matyti.... nei girdeti ,taciau pinigeliai kažkam vis tiek subyrejo, a ne? juk negaila svetimų.
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių