Slaugytojos atskleidė savo talentus

„Labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad šioje ligoninėje dirba tokios įvairiais talentais apdovanotos slaugytojos ir jų padėjėjos“, – profesinės šventės proga komplimentus puikioms darbuotojoms bei gabioms rankdarbių meistrėms žėrė Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Tarptautinė slaugytojų diena gegužės 12-ąją minima, prisimenant anglų medicinos seserį Florens Naitingeil (1820–1910) ir jos gimimo dieną. Krymo karo metu ši moteris Turkijoje organizavo sužeistųjų gydymą ir priežiūrą, o vėliau tapo pirmąją slaugių kursų rengėja Anglijoje.

Šiemet Klaipėdos jūrininkų ligoninėje Slaugytojų diena paminėta originaliai – slaugytojos atskleidė savo išskirtinius talentus. Rankdarbių parodą aplankę medikai negailėjo pagyrų kruopštumo, išmonės bei kantrybės reikalaujančių darbų autorėms.

Dvi dienas trukusi paroda atskleidė neįtikėtinų moterų gabumų. Pasakyti, kad ne viena jų moka dailiai megzti, būtų pernelyg banalu. Ažūriniai lyg voratinklio siūlų krikšto rūbeliai, drabužiai iš tūkstančių rutuliukų be siūlių, pačių ištapyto šilko suknelės, unikalūs siuvinėjimo kryželiu pavyzdžiai, riešinės, origami lankstiniai, suvenyrai, papuošalai ir net užuolaidos iš panaudotų lašinių bei vaistų buteliukų kamštelių. Aplankę parodą gydytojai kartojo: „Akys raibsta nuo tokios rankdarbių įvairovės ir meistriškumo“.

J.Sąlyga pasikvietė į talką Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininką Arūną Sakalauską, kuris taip pat nuoširdžiai gyrė moterų meninius gabumus ir padėjo išrinkti penkias, jo manymu, meniškiausių darbų autores. Šios slaugytojos gavo dovanų po J.Sąlygos fotografijų albumą.

„Kai pamačiau šią parodą, buvau priblokštas slaugytojų ir jų padėjėjų meistriškumu. Pasijutau esantis tautodailininkų darbų parodoje, – neslėpė susižavėjimo moterų darbais ligoninės direktorius J.Sąlyga. – Sakoma, kad medikai nuolat mato ligos ištiktus pacientus. Vieni pasveiksta, atvyksta kiti ir jiems reikia pagalbos. Suprantu, kad supamos kančių ir skausmo moterys ieško būdo atitrūkti nuo darbe patiriamų slogių emocijų. Tada jos imasi rankdarbių.“

„Mes, slaugytojos, kaip pavasaris – gaivios, švarios, nešančios atsigavimą, šviesą“, – sveikino koleges Jūrininkų ligoninės vyriausioji slaugytoja Aida Smagurienė, pridėdama, kad moterų rankdarbiai tai dar labiau patvirtino.

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje dirba 323 slaugytojos, kurių amžiaus vidurkis – 44 metai.NAUJAUSI KOMENTARAI

biezdielnikas

biezdielnikas portretas
turbut malku gamybos direktorius nelabai ka turi veikti nes kas antrame laikrascio numeryje jo fizionomija.

Jonui

Jonui portretas
Taip taip, Jonas dėl pinigėlio garsią Jūrininkų ligoninę pavertė iš rajonų atveštų senelių namais, kur daktarai su seselės nebegydo o šūdus seneliukų surinkinėja :( tam yra slaugos namai o kodėl specialistai pavečiami pampersų keitėjais? Negražu Jonai meluoti
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių