„Skrajojantis olandas“: iš vandens išniręs vaiduoklių laivas „plauks“ pro žiūrovus

 • Teksto dydis:

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras, laikydamasis karantino reikalavimų, ruošia dovaną Klaipėdos miesto gimtadieniui. Virtualiai pristatyta Muzikinio teatro Klaipėdoje jubiliejinių metų ryškiausio akcento – Richardo Wagnerio operos „Skrajojantis olandas“ – meninė koncepcija.

Garsių kūrėjų komanda

„Skrajojančio olando“ pastatymas, rugpjūčio 1-ąją Klaipėdos elinge pradėsiantis 2020 m. Klaipėdos muzikinio teatro festivalį „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“, bus unikalus ir taps dar vienu kūrybiniu iššūkiu Muzikinio teatro kolektyvui.

Muzikos vadovu ir dirigentu pakviestas būti ne vieną iškilų operos pastatymą Lietuvoje ir užsienyje sukūręs dirigentas Modestas Pitrėnas.

Režisūros užduočių imasi koncepcijos autorius, režisierius ir scenografas Dalius Abaris, žinomas kaip didžiųjų nacionalinių renginių režisierius, ir režisierius Gediminas Šeduikis, vienas ryškiausių operos kūrėjų Lietuvoje.

Būsimo spektaklio kostiumų ir grimo dailininkė – Sandra Straukaitė, šviesų dailininkas – Andrius Stasiulis.

Ieškoma sprendimų

Operos dekoracijomis virs milžiniškos senojo Klaipėdos elingo konstrukcijos su pakėlimo mechanizmais.

Tikras laivas, visai ne vaiduoklis, operos „Skrajojantis olandas“ metu išnirs iš vandens ir specialios technikos padedamas sausuma „praplauks“ pro žiūrovus iki pat parterio galo.

Ieškoma sprendimų: surasti laivą ir pritaikyti meno misijai operoje, ar pagaminti butaforinį. Operos pastatyme planuojama naudoti ir vertikalaus šokio elementus, kaskadininkus.

Operos siužetą padės atskleisti sudėtinga šiuolaikinės šviesų, vaizdo ir garso įrangos galimybių visuma. Tokiu būdu Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninio orkestro ir choro, papildyto kviestiniais atlikėjais, atliekama R.Wagnerio muzika leis sukurti nepakartojamą operos šventę.

Istorija – iš Baltijos bangų

Penktoji ir viena dažniausiai pasaulio teatruose statomų R.Wagnerio operų pirmą kartą Lietuvoje skambės ten, kur pati aplinka audrina žiūrovų vaizduotę – tarpukariu Klaipėdoje veikusios Paulo Willy Lindenau laivų statyklos komplekso elinge, iškilusiame 1937–1938 m.

„Kūrėjai ruošia įspūdingą operos viziją, skambėsiančią natūralioje aplinkoje, kur ji ir turi skambėti ir skleistis. Belieka melstis, kad viskas vyktų be trukdžių. Darbus planuojame pradėti jau po savaitės“, – sakė teatro vadovė Laima Vilimienė.

Operos „Skrajojantis olandas“ atsiradimo istorija vystėsi šimtmečiu anksčiau ir yra glaudžiai susijusi su mūsų krašto Baltijos pajūriu. 1836 m. rugsėjį jaunas Karaliaučiaus teatro kapelmeisteris R.Wagneris kartu su šio teatro trupe atvyko į Klaipėdą diriguoti gastrolinių spektaklių. Po poros sėkmingų gastrolių mėnesių, išsiskyrus jo ir Karaliaučiaus teatro keliams, kompozitorius persikėlė gyventi į Rygą, kur 1837–1839 m. vadovavo Rygos miesto teatro orkestrui. Tačiau, antstoliams lipant ant kulnų, R.Wagneris slapta sėdo į laivą, plaukiantį į Angliją. Dėl nepalankių orų kelionė jūra vietoj žadėtų aštuonių dienų užtruko beveik mėnesį. Bangų siūbuojamame laive kompozitoriaus mintyse ir užgimė pirmieji operos „Skrajojantis olandas“ muzikos motyvai... Operos, sukurtos pagal Heinricho Heine’s novelę ir Wilhelmo Hauffo pasaką „Laivas vaiduoklis“, pirmoji premjera 1843 m. nuskambėjo Drezdene.NAUJAUSI KOMENTARAI

pastebejimas

pastebejimas portretas
Istoriškai teisingai-Paul Willy Lindenau,Königsberg,Memel,Christian Johann Heinrich Heine,Wilhelm Hauff,,Der Fliegende Holländer,,kokiam degradui ir oligofrenui reikia but,kad tiek klaidų tekste padaryti?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių