„Ramybės“ galerija Palangoje pradėjo parodų sezoną

 • Teksto dydis:

Prieš devynerius metus šalia visoje Lietuvoje žinomo „Ramybės“ klubo Palangoje įsikūrusi „Ramybės“ galerija pradėjo šios vasaros parodų sezoną. Iki spalio čia savo kūrybą pristatys ir žinomi, ir jauni Lietuvos bei užsienio tapytojai, grafikai, juvelyrai, mažosios plastikos ir kitų dailės žanrų atstovai.

Išgalvoto laiko paslaptys

Paskutinį balandžio penktadienį pakvietusi į lietuviškojo ekspresyviojo abstrakcionizmo atstovo dailininko Kęstučio Petro Ramono grafikos ir tapybos darbų parodą, šį šeštadienį 18 val. „Ramybės“ galerija buria į pirmojo šiemet parodų ciklo atidarymą: bus pristatyta menininkės Dalios Kirkutienės tapybos paroda „Išgalvotas laikas“ bei juvelyrių Beatričės Vanagaitės ir Ernestos Valantiejūtės (Vala) kaklo papuošalų kolekcija „Vertigo“.

Grafiko ir tapytojo, dizainerio ir dailės pedagogo, kaligrafo ir ekslibrininko, portretisto ir abstrakcionisto K.P.Ramono kūrybos retrospektyvinė paroda persikels į vilą „Ramybė“.

Naujausius savo darbus palangiškiams ir kurorto svečiams „Ramybės“ galerijoje pristatysianti klaipėdietė D.Kirkutienė apie „Išgalvotą laiką“ sakė: „Tapyba egzistuoja visame mano laike. Ir tame išgalvotame, kur valandos neturi 60 sekundžių, o para – 24 valandų. Išgalvotas laikas visada buvo didžioji mano paslaptis. Kiekviena istorija, perkelta ant drobės, įvyko tuo laiku, kurio realiai nėra. Pabandysiu jas papasakoti, jei stebėtojai išgalvos savąjį laiką joms išklausyti...“

Ypatingi papuošalai – ypatingiems

B.Vanagaitės ir E.Valantiejūtės (Vala) sukurtoji papuošalų kolekcija „Vertigo“ per paskutinius kelerius metus apkeliavo Europos ir Skandinavijos galerijas, buvo apdovanota pagrindiniu nacionalinio dizaino prizu „Geras dizainas“, įtraukta į italų žurnalistės, kritikės ir meno vadovės Cristinos Morozzi paskutinio dešimtmečio įspūdingiausio dizaino pasaulyje knygą „Terrific Fashion“ ir pelnė daug kitų įvertinimų tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje.

Menininkių dueto sukurti kaklo papuošalai nė iš tolo nepanašūs į įprastus vėrinius, kurių daugelis damų turi savo papuošalų dėžutėse. Jie labiau primena materialia forma išreikštus manifestus, kurių tikslas nebėra vien tik sukurti akį traukiantį estetinį vaizdą – perteikti šiuolaikinei visuomenei aktualias idėjas ir problemas autorėms kur kas svarbiau.

„Esame įpratę, kad papuošalai tėra įvairios smulkmenos, kurių funkcija apsiriboja gražia išvaizda, tačiau neturi jokios kitokios papildomos minties. Mums toks sprendimas šiandienos kontekste pasirodė kaip tam tikra atgyvena, tad išsikėlėme iššūkį sukurti papuošalus, kurie ir atrodytų gražiai, ir skleistų tam tikrą žinią bei įtrauktų į apmąstymus ar diskusijas“, – sakė menininkės.

Vasara bus turtinga

2019-ųjų „Ramybės“ galerijos parodų sezonas bus turtingas parodų. Birželį į Palangą atkeliaus tapytojo Simono Gelminiauskio paroda, mažosios plastikos kūrinius čia eksponuos Simonas Dūda bei Arvydas Gurevčius ir metalo plastikos meistrė Aurelija Šimkutė.

Liepą į vernisažą kvies dailininkai Vytautas Kaunas ir Adelė Liepa Kaunaitė. Lietuvos dailininkų tapybos kolekciją atveš galerijos „Menų tiltas“ vadovas Edvidas Žukas. Ne pirmus metus su „Ramybės“ galerija draugaujanti juvelyrė Marytė Dominaitė, kuriai paklūsta ir sidabras, ir stiklas, ir emalis, taip pat planuoja surengti parodą Palangoje bei pakviesti prie jos prisijungti savo kolegas.

Liepos pabaigoje – rugpjūčio pradžioje galerijoje naujausius kūrinius eksponuos juvelyras Vaidas Gaižauskas, netradicinių papuošalų kolekciją pristatys Benas Staškauskas, Lietuvos tapytojams atstovaus dailininkas Andrius Zakarauskas. Rugpjūčio viduryje bus galima apžiūrėti iliustracijos, tapybos, estampo bei taikomosios grafikos srityse kuriančios dailininkės Urtės Bimbaitės parodą – dailininkė žada ne tik atvežti savo ekspoziciją, bet ir paraginti bičiulius menininkus, kad šie Palangoje pristatytų naujausius savo darbus.

„Tai – toli gražu ne visos parodos ir ne visi dailininkai, kurie šį sezoną eksponuos savo kūrinius mūsų galerijoje. Dailės gerbėjus dar turėsime kuo nustebinti“, – intrigavo šiuo metu savaitgaliais dirbančios ir iki pat spalio lankytojams atviros „Ramybės“ galerijos parodų kuratorė, dailininkė Virginija Giniotytė.

Palangoje įsikūrusi „Ramybės“ galerija (Vytauto g. 35) laukia lankytojų penktadieniais ir šeštadieniais nuo 12 iki 19 val., o sekmadieniais – nuo 12 iki 17 val.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių