O.Koršunovo teatro „Žuvėdra“ – Klaipėdos žvejų rūmuose

 • Teksto dydis:

Uostamiesčio teatro smagurių birželio 10 ir 11 d. 18 val. Klaipėdos žvejų rūmuose laukia susitikimas su vienu geriausių praėjusio Lietuvos teatrinio sezono spektaklių.

Čia OKT / Vilniaus miesto teatras vaidins Oskaro Koršunovo režisuotą Antono Čechovo „Žuvėdrą“.

Nors oficiali premjera įvyko vos vasario pabaigoje, spektaklis pelnė Auksinio scenos kryžiaus nominacijas už geriausią režisūrą ir muziką spektakliui, o jo aktoriai Nelė Savičenko (Irina Arkadina) ir Martynas Nedzinskas (Trepliovas) tapo geriausiais metų pagrindinių vaidmenų atlikėjais.

N.Savičenko Auksinis scenos kryžius įteiktas jau trečią kartą. Garbingam apdovanojimui už sukurtus nepagrindinius vaidmenis „Žuvėdroje“ taip pat buvo nominuoti aktoriai Rasa Samuolytė (Maša) ir Darius Meškauskas (Sorinas). OKT „Žuvėdra“ tapo 36-ojo festivalio „Lietuvos teatrų pavasaris“, balandį surengto Kaune, laureatu. 

Pasak O.Koršunovo, „Žuvėdros“ pasirinkimas neatsitiktinis ir jų teatre: „Tai mūsų teatrui labai reikšmingas pastatymas, sintezuojantis visa tai, ko link ėjome pastaruosius 15 gyvavimo metų. Paprastai „Žuvėdra“ yra statoma minint kokią nors reikšmingą datą. Mes ją pastatėme teatro gyvavimo 15-os metų sukakčiai – kaip naujos pradžios ir naujos pabaigos simbolį. A.Čechovas „Žuvėdroje“ kalba apie novacijas teatre, o būtent to mes ir siekėme visus 15 metų. Taigi mums „Žuvėdra“ irgi yra tam tikras manifestas“.

O.Koršunovo žodžiais, tai labai gera pjesė norint eksperimentuoti. Nuo pat pradžių ji buvo pasmerkta paieškoms. „Žuvėdroje“ tęsiame temas, kurios yra „Hamlete“, „Dugne“: šiuolaikinis teatras, šiuolaikinis aktorius, šiuolaikinis žiūrovas. „Žuvėdra“ – tai tarsi trečioji triptiko dalis. Visas šias dalis jungia ypatingas dėmesys aktoriams. „Hamlete“ apskritai atsisakėme tradicinės teatrinės erdvės – nebeliko skirties tarp scenos ir užkulisių, o aktoriai žiūrovų akivaizdoje sėda prie grimo staliukų, grimuojasi ir čia pat kuria vaidmenis. „Dugne“ aktoriai ir žiūrovai sėdasi prie vieno stalo, taip visiškai panaikinant rubikoną tarp žiūrovų ir aktorių. „Žuvėdroje“ šis procesas vystomas dar radikaliau, tarsi siekiant įspūdžio, jog istorija vyksta kartu su publika. Toks interaktyvumas nėra savitikslis – jau prieš 15 metų mūsų teatras suformulavo vieną pagrindinių savo motto – klasiką statyti kaip šiuolaikinę dramaturgiją, paverčiant ją ne istoriniu ekskursu, o tiesioginiu išgyvenimu. Todėl norime, kad spektaklio kūrime dalyvautų ir patys žiūrovai“, – sakė režisierius.

„O.Koršunovo „Žuvėdra“ – menininko naikinimo istorija, kurią režisierius tyrinėja ne vienu pastarųjų metų spektakliu. Ištroškusiems subtilios, tiesiog talentingos vaidybos į šį spektaklį tiesiog būtina veržtis“, – teigė teatro kritikė Rūta Oginskaitė (lrytas.lt, 2013 09 21).

Spektaklyje vaidina aktoriai N.Savičenko, M.Nedzinskas, D.Meškauskas, R.Samuolytė, V.Anužis, D.Gavenonis, A.Gintautaitė, G.Glemžaitė, K.Glušajevas, D.Gumauskas, G.Savickas ir režisierius O.Koršunovas. Scenografijos autorius – O.Koršunovas, kostiumų dailininkė – Dovilė Gudačiauskaitė, kompozitorius – Gintaras Sodeika.

Žiūrovų dėmesiui! Kūrėjų pageidavimu spektaklį vienu metu gali žiūrėti ne daugiau kaip 200 žiūrovų, tad bilietų skaičius ribotas. Bilietai – po  80 ir 100 Lt – parduodami Žvejų rūmų ir visose TIKETA kasose.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ai

Ai portretas
ir vėl pakiš koki sudirbtą-sumodernizuotą gaminį a'lia vamzdis i Neri.Negaila kad nesiu

tttai

tttai portretas
Bilietai kandžioja, o dar "organizatorių' Žvejų antkainiai...

lietuvė

lietuvė portretas
Bilietų kainos neįkandamos eiliniam lietuviui.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių