„Muzikuojantis keltas“ skelbia vasaros sezoną

 • Teksto dydis:

Jau 12-ąjį vasaros sezoną Klaipėdos festivalis ant vandens „Muzikuojantis keltas“ kviečia šeštadienio vakarus romantiškai praleisti unikalioje erdvėje ir žada nepamirštamus bei jaukius susitikimus po atviru dangumi su populiariais Lietuvos atlikėjais.

Kas gali būti romantiškiau už švelniai skambančias Kuršių marių bangas ir nepakartojamus saulėlydžius, kai besileidžiančios saulės spindulių atspindžiai ištįsta raudoniu ant vakarėjančio Klaipėdos uosto, o oras virpa nuo į marias besileidžiančių muzikinių akordų...

Šią vasarą festivalis pasiūlys apsilankyti septyniuose skirtingų muzikos žanrų koncertuose: nuo svajingos klasikos iki energingo roko, nuo „vežančios“ popmuzikos iki svaiginančių romansų.

Grįžta auksinis duetas

Birželio 16-ąją festivalį „Muzikuojantis keltas“ atidarys Irūna ir Marius. Publikos taip mylimas duetas po pertraukos grįžo į sceną ir šįkart kvies pasiklausyti „Auksinių dainų“. Programoje skambės gražiausi lietuviški kūriniai, sukurti nuo 1930-ųjų iki dabar. Ši pora scenoje sukurs nepamirštamą atmosferą, kupiną laisvės ir nutrūktgalviškumo.

Aktorius, dainininkas Marius Jampolskis džiaugėsi, kad duetas sugrįžo į sceną ir pripažino, kad abu jau buvo išsiilgę muzikos ir koncertų. „Taigi mes ir vėl greitkelyje“, – juokėsi jis.

M.Jampolskio ir po motinystės atostogų grįžusios Irūnos tandemas, regis, neišskiriamas. Pasak Mariaus, abu juos vienija bendras požiūris į darbą, charakterio savybės, chemija, taip pat noras tobulėti.

12 – tiek metų klausytojus džiugina „Muzikuojantis keltas“.

„Muzikuojantį keltą“ atlikėjas vadina unikalia Lietuvoje scena. „Ten tvyro ypatinga atmosfera. Ką jau sakyti apie vaizdus: jokioje scenoje negali nė susapnuoti apie tokias dekoracijas, kaip besileidžianti saulė ir kopos“, – mintimis dalijosi aktorius ir dainininkas.

Kvies į kelionę laiku

Festivalis „Muzikuojantis keltas“ klausytojus kvies į kelionę laiku. Birželio 23-iąją ant „Muzikuojančio kelto“ denio trumpam atgims grupė „Hiperbolė“.

Turbūt kiekvienas galėtų sudainuoti bent vieną šios legendinės grupės kūrinį. Juk tai muzika, kuri žavėjo ne vieną kartą. Grupės „Hiperbolė“ vokalistas, gitaristas bei daugumos dainų autorius Igoris Berinas grįę ant festivalio denio kartu su grupės „Huge Soul“ jaunaisiais muzikantais ir drauge surengs koncertą „Išgalvotas gyvenimas“.

O liepos 7-ąją „Muzikuojančio kelto“ publika nusikels į tarpukarį kartu su solistais Liudu Mikalausku, Egidijumi Bavikinu ir pučiamųjų instrumentų sekstetu „Brass Bravo“.

Jų programa „Onyte, einam su manim pašokti...“ klausytojus kvies pasivaikščioti kartu su Danieliaus Dolskio ir Antano Šabaniausko dainomis po tarpukario Lietuvą ir nukels į aristokratiškas tarpukario koncertų sales bei kavines.

Vasariška tradicija

Liepos 14-ąją popklasikos gerbėjai kviečiami į grupės „El Fuego“ koncertą.

Nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas skelbia paliekantis grupę, tačiau ant „Muzikuojančio kelto“ denio jis dar pasirodys su ja.

Vasara kartu su festivaliu „Muzikuojantis keltas“ grupei „El Fuego“ tapo tarsi tradicija. „Koncertas kelte, ant vandens, suteikia neišdildomų įspūdžių tiek publikai, tiek atlikėjams. Neįmanoma, kad tokia aplinka atsibostų. Dėl to mes kiekvienais metais čia sugrįžtame“, – teigė grupės narys Rokas Spalinskas.

Jis prisiminė praėjusių metų koncertą, kurio metu orai tikrai nelepino. Prieš pat pasirodymą stipriai lijo, viso koncerto metu buvo labai vėjuota.

„Buvo gana sudėtinga išlaikyti gražų, formalų įvaizdį, kai plaukus vėlė didelis vėjas“, – juokėsi pašnekovas.

Roko baladės kitaip

Liepos 21-ąją pirmą kartą festivalyje kartu koncertą surengs visiems gerai žinomi atlikėjai Jeronimas Milius ir Česlovas Gabalis, kurie dainuos akompanuojant fortepijonui.

Akustinio koncerto metu skambės pasaulyje puikiai žinomų atlikėjų popmuzikos ir roko baladės. „Roko balades jau ne vienerius metus atliekame kartu su Povilu Meškėla, J.Miliumi ir simfoniniu orkestru. Tačiau su Jeronimu nusprendėme roko kūrinius klausytojams dabar pateikti kitaip“, – teigė Č.Gabalis.

Koncerto metu skambės tokių žinomų grupių ir atlikėjų kaip „U2“ ir Stingas kūriniai. „Galiu pasakyti tik viena: bus gražu“,– šypsojosi dainininkas.

Svarbiausia, atliekant roko balades, anot jo, vengti pataikavimo publikai.

Radži ir Laisva

Pačiame Jūros šventės įkarštyje, liepos 28-ąją, ant „Muzikuojančio kelto“ denio žiūrovų prašymu koncertą surengs čigoniško kraujo ir karšto temperamento atlikėjas Radži. Jam festivalyje pirmą kartą pritars atlikėja Laisva (žurnalistė Donata Gutauskienė). Prieš porą metų kartu „Žvaigždžių duetuose“ nugalėję atlikėjai – jaunatviškai entuziastingi, neslepiantys emocijų, nebijantys reikšti savo nuomonės. Tad akivaizdu, kad iš šios poros, užkariavusios televizijos žiūrovų simpatijas, koncerte bus galima tikėtis visko.

„Bus ir naujų dainų, ir visiems puikiai žinomų kūrinių iš mudviejų repertuaro. Norime, kad publika atsipalaiduotų ir galėtų padainuoti kartu“, – teigė Radži.

Didelėse koncertų salėse pasirodymus rengiančiam dainininkui koncertuoti „Muzikuojančiame kelte“ yra gera ir jauku. „Vyrauja šilta atmosfera, galima prieiti prie žmonių, pabendrauti su jais“, – sakė jis.

Jau penktą kartą „Muzikuojančiame kelte“ pasirodysiantis atlikėjas prisiminė, kad koncertų metu buvo visko. „Pamenu, repetavome su Birute Dambrauskaite, ir prasidėjo tokie žaibai, griaustinis, kad maniau, jog mus nutrenks! Visą koncertą lijo, bet publikos tai neišgąsdino. Manau, jei dainininkai skleidžia geras emocijas, nesvarbu, lietus ar saulė, pasirodymas vis tiek bus geras ir įtraukiantis“, – kalbėjo dainininkas.

Intymus pokalbis

Festivalį „Muzikuojantis keltas“ rugpjūčio 4-ąją vainikuos teatro ir kino aktorės, dainininkės Larisos Kalpokaitės koncertas – ji klausytojus pakvies į romantišką romansų vakarą.

„Mano atliekamų kūrinių žanras demokratiškas ir pritampantis prie įvairių erdvių. Tačiau koncertuoti kelte man yra kažkas ypatingo: uostas, marios, žuvėdros, vėjas, pušys, miesto vaizdai... Visa tai sukuria ypatingą atmosferą, kurioje atliekami romansai puikiai dera. Žinoma, daug kas priklauso nuo atlikėjų – kaip sugeba išlaikyti žmonių dėmesį, tačiau, natūralu, kad dalis žmonių nori ne tik dalyvauti koncerte, bet ir pasigrožėti vaizdais“, – pasakojo jau trečią kartą festivalyje dalyvausianti atlikėja.

L.Kalpokaitės programą sudarys lietuviški ir rusiški populiariosios klasikinės bei šiuolaikinės muzikos kūriniai, kurių dalis – iš visiems puikiai žinomų kino filmų.

„Mano atliekamas muzikos žanras netelpa į rėmus „populiaru“ ar „įdomu“. Romansus pavadinčiau labai asmenišku žanru, kuriam reikalinga dainininko patirtis, talentas, vokalinės galimybės. Atliekant tokią muziką, didžiausias iššūkis yra „paimti“ klausytojus“, – apie atlikimo subtilybes atviravo L.Kalpokaitė.

Daugiausia laiko teatre ir kine praleidžianti atlikėja prisipažino, jog muzika jai yra intymus pokalbis su publika.

„Mano karjera jau eina vakarop, o muzika man yra galimybė pasakyti tai, ko nespėjau per visą gyvenimą scenoje. Man tai yra labai svarbu“, – atskleidė atlikėja.

„Muzikuojantis keltas“ išplauks 20.30 val. iš senosios Smiltynės perkėlos (Danės g. 1, Klaipėda). Plaukimo trukmė – 2 val. Koncertų metu veiks baras. Bilietus platina „Bilietai.lt“, prieš koncertus bilietai brangs.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių