Quantcast

Lietuviškai išleista britų mokslininko knyga apie imunitetą

  • Teksto dydis:

Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla neseniai išleido šiuo metu itin aktualią Danielio M.Daviso knygą „Nuostabusis vaistas: įgimti kūno apsaugos mechanizmai“ (iš anglų kalbos išvertė Austėja Banytė).

Ši Mančesterio universiteto imunologijos profesoriaus, Jungtinės Karalystės Medicinos mokslų akademijos nario D.M.Daviso knyga – apie tai, kaip ir kodėl skiriasi imuninės sistemos veikla, kaip ji reguliuojama ir valdoma, aptariamos visos sudedamosios jos dalys, paaiškinama, kokį poveikį imunitetui daro stresas, miegas, amžius ar psichologinė būsena.

Organizmo gebėjimas kovoti su ligomis ir pagyti – vienas didžiųjų gamtos stebuklų. Veikdama kur kas galingiau nei kada nors išrasti vaistai, imuninė sistema mūsų kasdieniame gyvenime atlieka esminį vaidmenį. Mokslas rado būdų, kaip, reguliuojant šiuos natūraliuosius gynybos mechanizmus, sukurti vadinamąsias imunoterapijas, padedančias įveikti vėžį, diabetą, artritą ir daugelį su senėjimu susijusių ligų. Dabar jau pradedama suprasti, kad tokios praktikos kaip, tarkime, taidzičiuan (taiči) ar dėmesingas įsisąmoninimas turi poveikio didinant mūsų fizinį atsparumą.

Šioje knygoje taip pat pasakojama apie mokslinių idėjų vystymąsi. Siekis suvokti imunitetą yra vienas didžiausių mokslinių žmonijos nuotykių, o turimos objektyvios žinios buvo sukauptos įveikus nesibaigiančius asmeninius sunkumus, sulaukus pergalių ir kažką paaukojus.

2018 m. „Nuostabusis vaistas“ pateko į prestižinį Jungtinės Karalystės Karališkosios draugijos skelbiamą trumpąjį mokslo populiarinimo knygų (Science Book Prize) sąrašą. Didelio pripažinimo pasaulyje sulaukusi knyga atskleidžia, ties kokiu revoliucingu slenksčiu imunologijos srityje yra atsidūrusi žmonija.

Knygos autorius D.M.Davisas – Mančesterio universiteto imunologijos profesorius, Jungtinės Karalystės Medicinos mokslų akademijos narys, publikavęs daugiau nei 120 mokslinių straipsnių, dalis kurių skelbti tokiuose prestižiniuose leidiniuose, kaip „Nature“, „Science“ ir „Scientific American“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių