Koncertų salėje skambės „Poeto meilė“

  • Teksto dydis:

Klaipėdoje susitinka šiam miestui dėkingi atlikėjai – operos solistas Romanas Kudriašovas ir pianistas Alexanderis Paley. Tarptautines scenas užkariavę muzikai susivienijo programai „Poeto meilė“, kurioje suskambės žymių kompozitorių – Ludwigo van Beethoveno ir Roberto Schumanno – kūriniai balsui ir fortepijonui. Koncertas vyks Klaipėdos koncertų salėje šiandien, gegužės 19 d., 18.30 val.

Šios programos iniciatorius pianistas A. Paley – vienas uostamiesčio melomanų laukiamiausių atlikėjų.

„Klaipėdoje aš esu grojęs daugiau nei kuriame kitame Lietuvos mieste. Dėl to mano santykis su Klaipėdos koncertų sale ir jos publika yra labai ypatingas“, – kalbėjo pianistas.

Pirmą kartą pripažintas fortepijono virtuozas čia grojo lygiai prieš 18 metų – 2005-ųjų gegužę. Jis čia jau yra atlikęs įdomiausias ir įvairiausias programas, koncertavęs tiek solo, tiek su kameriniais ansambliais ar orkestrais, su kuriais netgi pasirodė kaip pianistas ir dirigentas.

Tačiau iki šiol nė karto A. Paley dar nebuvo Klaipėdoje koncertavęs su dainininkais.

Tarptautiniu mastu pripažintas atlikėjas garsėja savo išskirtine technika ir asmenybės charizma.

Žinomų tarptautinių konkursų laureatas visada laukiamas prestižiškiausiose pasaulio koncertų salėse ir festivaliuose.

Kasmet jis surengia apie 80 koncertų visame pasaulyje. Anksčiau tarp Niujorko ir Paryžiaus gyvenęs pianistas pastaruoju metu dažnai būna Lietuvoje, kur ne tik daug koncertuoja, bet ir perteikia žinias bei patirtį savo fortepijono klasės studentams.

R. Kudriašovas augo Klaipėdoje, tad uostamiesčio koncertų salę pažįsta nuo pat atidarymo: „Savanoriaudamas joje turėjau galimybę nemokamai klausytis visų koncertų – už tai esu labai dėkingas. Didelė garbė čia koncertuoti, ypač būnant klaipėdiečiu.“

Atlikėjas labai dėkingas ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijai už bendruomeniškumą ir galimybę atrasti save.

Operos solistas po mokslų Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje išvyko tobulintis ir siekti karjeros užsienyje.

Jo biografijoje – Londono nacionalinė operos studija, Hamburgo aukštoji muzikos ir teatro mokykla, Velso tarptautinė dainavimo akademija, Georg Solti akademija Italijoje.

Atlikėjas puikiai įvaldęs repertuarą nuo baroko iki XX a. kompozicijų. Yra dainavęs svarbiuose festivaliuose ir koncertų salėse nuo Londono iki Abu Dabio, dalyvavęs operų pastatymuose Lietuvoje ir užsienyje.

Keleto konkursų prizininkas R. Kudriašovas yra surengęs rečitalius Lietuvoje, Vokietijoje ir Jungtinėje Karalystėje.

L. van Beethoveno pavardė koncertų programose dažniausiai rašoma šalia orkestrinės muzikos ir kūrinių fortepijonui solo, tačiau jo humoristiniai, filosofiniai vokaliniai kūriniai ir dainos apie meilę taip pat vertos dėmesio.

Taip garsiausių poetų eilės tampa nuostabia muzika ir skamba iki šių dienų.

Pirmoje koncerto dalyje bus atliktos L. van Beethoveno dainos: pagal vokiečių poeto Friedricho von Matthissono eiles sukurta „Adelaidė“ ir dar gilesnius jausmus apdainuojantis ciklas „Tolimajai mylimajai“ („An die ferne Geliebte“), kurio tekstų autorius yra austras Alois Jeitteles.

Šešios ciklo dainos nesudaro chronologiškai pasakojamos istorijos, tačiau, kaip yra sakęs pats autorius, greičiau yra dainų ratas, kuriame pirmosios dainos tema grįžta paskutinėje.

Antroje koncerto dalyje skambės žymiausias R. Schumanno dainų ciklas „Poeto meilė“ („Dichterliebe“). Šešiolikos dainų tekstų autorius – poetas Heinrichas Heine.

Originale ciklas buvo skirtas sopranui, tačiau šiandien jį dažniau dainuoja vyriški balsai. Tarp dainose pasikartojančių temų – gėlės, svajonės ir pasakos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Dalia

Dalia portretas
Pritariu snobų laiko nuomonei. Koncertas buvo išties superinis. Tik labai gaila, kad salėje buvo tik koks ketvirtadalis kėdžių užimtos. Kaip klaipėdiečiams ne gėda? Užtat į bebalsio triukšmo chuligano Selo koncertą tūkstančiais traukia. Klaipėda - kaip buvo "budulių" miestas taip ir liko?

Snobizmo laikai

Snobizmo laikai portretas
Nuo snobų lūžo salės violončelės festivalio metu. Taip snobai rodė savo "kultūringumą". Kita puiki muzika snobams nereikalinga. Tai matosi iš šį koncertą nupirktų bilietų kiekio.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių