Klaipėdoje startavo gatvės meno projektas

 • Teksto dydis:

Antradienį startavo Klaipėdos gatvės meno projektas „Aš nesu tik siena“, „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ vienas iš platformos ERDVĖS projektų.  Menininkai iš Kauno Žygimantas Amelynas ir Tadas Šimkus ant pastato, J. Janonio g. 3, įgyvendina kūrinį „Ekspedicija po neišgalvotus pasaulius“. Tai kūrinys apie mergaitę, kuri visai nenorėjo užaugti.

Geriausia dienos dalis jai būdavo, kuomet galėdavo atsiversti kokią pasaką, pasaulio žemėlapį ar gyvūnų enciklopediją ir mintimis nukeliauti į labai tikroviškus, visai neišgalvotus visatos kampelius. Ji braidė po kosmosą, jodinėjo žuvimis skraiduolėmis neišlipdama iš savo lovos. Kartais tai darydavo net mokykloje, autobuse, vaikščiodama po miestą su tėvais.

„Gana svajoti, mes vėluojam“ – kaip teleportas į žemę sugražindavo mamos balsas. Galbūt ir jums taip sakydavo? Galbūt tai sakote jau savo vaikams? Jei kažkada nebūtų fantazavę didieji mokslininkai ir menininkai, dabar neturėtume lėktuvų, muzikos, paveikslų, filmų, knygų. Todėl leiskime sau ir mažiems ekspeditoriams svajoti ir tikėti, nes tai kas realu ir nerealu, skiria tik dvi raidės – „ne“.

Projekto koordinatoriai kūrybinė komanda „Creators76“ir kūrinio autoriai su nekantrumu laukia galutinio rezultato ir kviečia visus pasinerti į „Ekspediciją po neišgalvotus pasaulius“.NAUJAUSI KOMENTARAI

o

o portretas
pas mus nėra dailininkų, kad iš krabogrado kviečia

Dar truputis Šiaulių gatvės meno

Dar truputis Šiaulių gatvės meno portretas
O prieš tais laikais buvusį, berods, statybininkų kultūrnamį, aklinoje namo sienoje buvo labai realistiškai nutapytos durys su laiptukais, tokios "gyvos", kad žmonės norėdavo pro jas įeiti. Ačiū dievui, linksmasis dailininkas nupiešė ir popieriaus lapelį su užrašu, kad tikrasis įėjimas už kampo. Žmonės pasijuokdavo dėl tokių akių monų ir su šypsena eidavo į ten esančią įstaigą (kažkokius san. švietimo namus) jau pro tikrąsias duris.

Tam "skystokam"

Tam "skystokam" portretas
Ant sienų Lietuvoje, o ir visoje tada dar gyvavusioje sovietijoje, ant neišraiškingų sienų pirmieji žaismingi piešiniai pasirodė Šiauliuose maždaug 1974/75 metais. Tuo pačiu metu radosi ir pirmasis Lietuvoje pėsčiųjų bulvaras. (Kaune laisvės alėjoje pėsčiųjų bulvaro idėja buvo įgyvendinta tik po poros metų.) Sovietijoje chruščiovkes "dabinti" ornamentais pradėjo gerokai vėliau, nusižiūrėję nuo šiauliečių. Važiuodavo iš visur tuntais "pasisemti patirties". O ištapyti akliną namo sieną, manau, nėra blogas sumanymas. Tada Šiauliuose dabartinių Tilžės ir Vilniaus gatvių sankryžoje, prie gaidžio, dideliam namui beveik aklinoje fasadinėje sienoje buvo taip pat ištapyti langai 3D stiliumi. Ir tapo gerokai jaukiau.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių