Klaipėda švenčia „Tautinių kultūrų dieną“

Šiandien, gegužės 28-ąją, uostamiestyje vyksta tradicija tapęs festivalis „Tautinių kultūrų diena“. Kaip ir kasmet, taip ir šiemet, jame apstu įvairių tautinių mažumų kultūros ir paveldo akcentų, įvairiaspalvių kostiumų, tradicinių gardumynų ir kitokių įdomybių.

Popiet Senojo turgaus aikštėje šimtus klaipėdiečių subūrė Fanfarinis orkestras iš Pabradės. Jam grojant, susirinkusieji turėjo galimybę išvysti ir keletą šokių numerių, kuriuos atliko šokių grupė „Gelmė“.

Maždaug po valandos nuo Senojo turgaus aikštės vyko festivalio dalyvių eisena į kurią buvo kviečiami klaipėdiečiai ir visi tautinių bendrijų atstovai bei svečiai iš Pabradės, Lenkijos, Latvijos.

Eisenos dalyviai žygiavo iki paminklo „Arka“, čia šventė tęsėsi. Juos stebintys klaipėdiečiai ir miesto svečiai fotografavo, plojo ir sveikino. Kol vyko eisena, Tiltų g. budėjo pareigūnai.

Visi dalyviai turėjo progą ne tik pasigrožėti Didžiuoju festivalio koncertu, šokiais ir dainomis, bet ir pasivaikščioti po mugę, paragauti uzbekiško plovo, azerbaižanietiškos pachlavos, pačiam pasigaminti duonos paplotėlį, pasidairyti po kirgizų jurtą.

Indrės Kiseliovaitės nuotr.

Susirinkusiuosius lietuvių, anglų, rusų ir vokiečių kalbomis pasveikino Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

„Dėkoju organizatoriams, kurie daugiau nei prieš dešimt metų sugalvojo tokią šventę. Klaipėdos miestas kaip jūrinis miestas, uostas, visada buvo internacionalinis ir labai džiaugiuosi, kad čia gyvenantys įvairių tautybių žmonės, kiek žinau, jų yra daugiau negu dešimt bendruomenių, čia įsikūrė ir jaučiasi jaukiai, ramiai, čia rado savo namus ir draugus“, – kalbėjo A. Vaitkus.

Kadangi šiemet festivalis skirtas Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos šimtmečiui paminėti, šventėje netrūko ir Klaipėdos krašto akcentų – vyko įvairios edukacijos, skambėjo Klaipėdos krašto dainos.

Koncertuose dalyvavo Klaipėdos tautinių bendruomenių meno kolektyvai ir atlikėjai bei svečiai:

Ansambliai: „Van“, „Kupalinka“, „Suvenyras“, „Večiora“, „Gumerdance“, „Rušničiok“, „Veselka“, „Čary“, „Do-mi-sol“, „H.Z balsai“, „Rozalinda“, Ušu akadmija.

Indrės Kiseliovaitės nuotr.

Solistai: D. Mataitienė, M. Kisla, I. Podolska, O. Podolskis, M. Tarachovskaja, V. Sulcaitė, Z. Zavalnikova, M. ir M. Mammadovai, M. Asanalikova, R. U. Eržanas.

Svečiai: Fanfarinis ansamblis (Pabradė), šokių grupė „Gelmė“, choras „Dangė“ (Klaipėda), šokių kolektyvas „Vijurkas“ (Klaipėda), šokių studija „Malina“ (Šiauliai), šokių kolektyvas „Re-ka“ (Latvija), liaudies šokių kolektyvas „Przepiorka“ (Lenkija).NAUJAUSI KOMENTARAI

parko lankytoja

parko lankytoja portretas
gal jau isvezkit tuo tualetus is parko, dar tokiose vietose pastatyti, turejo but nuosalesnej vietoj.

narkopidams

narkopidams portretas
p[ranešama kai jau pasibaigę

tas ,,visur"

tas ,,visur" portretas
tai Klaipėdoss ir Atviros Klaipėdos portaluose ir Feisbuke? :D) TURI BŪTI PRIEŠ SAVAITĘ IŠKABINTOS POPIERINĖS AFIŠOS ANT KIEKVIENO MIESTE ESANČIO SKELBIMO STULPO IR VIETOSE KURIOSE LANKOSI DIDELI KIEKIAI ŽMONIŲ. Kada dbilai įsisamoninsit? Žinoma, jei darai tik kad už projektą pasimt pinigus tai pigiausias varijantas (ir nieko nekainuojantis) yra pravaryt per internetą o ten kas matė ar ne, visiem iki lempos
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių