Keliaujanti uostamiesčio tautinių bendrijų paroda pirmiausia įsikurs Veiviržėnuose

Įspūdinga uostamiesčio tautinių bendrijų paroda pradeda savo kelionę po Klaipėdos rajono miestus ir miestelius. Ekspozicija, skirta Lietuvos nepriklausomybės 30-mečiui, šiandien turėtų būti atidaryta Veiviržėnuose.

Parodą "Mus vienija kultūra ir laisvė" paruošė Klaipėdos tautinių kultūrų centras.

Jo direktorė Jelena Butkevičienė pasakojo, kad yra parengta penkiolika stendų, kuriuose galima susipažinti su Klaipėdos miesto tautinių bendrijų susikūrimo istorija, veikla, tradiciniais renginiais.

Ekspozicijoje yra ir keturiolika uostamiestyje gyvenančių įvairių tautų tautinių kostiumų.

"Nuo šio penktadienio mes pradedame eksponuoti mūsų parengtą parodą Vakarų Lietuvos miesteliuose ir miestuose – Veiviržėnuose, Gargžduose, Priekulėje, Šilutėje. Mes norime šio krašto žmones iš arčiau supažindinti su Klaipėdos tautinėmis bendrijomis, kurių ne viena čia veikia jau 30 metų", – teigė Klaipėdos tautinių kultūrų centro direktorė J. Butkevičienė.

Parodos stenduose surinkta informacija apie bendrijų veiklos pradžią, kokiomis problemomis ir rūpesčiais jos gyveno, kaip bendrijos prisidėjo prie Lietuvos ir Klaipėdos kultūros vystymo.

Klaipėdos tautinių kultūrų centras savo parodą šiandien atidarys Veiviržėnuose.

Parodos pristatymo metu vyks renginys, kuriame dalyvaus uostamiesčio tautinių bendrijų kolektyvai.

"Kai pasiūlėme atvežti tą parodą, visi labai susidomėjo, nes miesteliuose tokių veiklų nėra per daug. Manau, kad gal mes tuo paskatinsime tautinių mažumų atstovus burtis ir ten. Tad rugsėjį–spalį paroda keliaus po Klaipėdos regioną, o jau lapkritį ekspoziciją sugrįš į uostamiestį, kur bus pristatyta klaipėdiečiams. Taip pat šią parodą ketiname vežti ir į Vilnių, dabar deriname šį klausimą su Tautinių mažumų departamentu", – džiaugėsi J. Butkevičienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių