Joninių savaitę Nidoje – literatūrinės kelionės

 • Teksto dydis:

Šiemet Nidoje atsidarė Vasaros knygynas, sugrąžinęs į kurortą ne tik knygas, bet ir literatūrinius renginius.

Pirmąją tikrojo vasaros sezono savaitę knygyne vyks susitikimas su istorike Marija Drėmaite apie Neringos architektūrą, pokalbis su rašytoja Gabija Grušaite apie skaitymo vasaros malonumus. Gidė Gabija Lunevičiūtė vedžios ne tik Vilniaus, bet ir Nidos punktyrais.

Neringos architektūros gidas tapo ne tik perkamiausia knygyno Nidoje knyga, bet ir neatsiejamu poilsiautojų atributu. Gidas pasakoja apie Kuršių nerijos žvejų kaimelius, tapusius prestižiniu šalies kurortu, kasmet pritraukiančiu dešimtis tūkstančių lankytojų, ir jų architektūrą.

Birželio 27 d. 19 val. Vasaros knygyne susitikime su gido bendraautore M. Drėmaite bus nagrinėjama daug klausimų. Kur slypi Neringos vietos dvasios paslaptis? Kas ją tokią suformavo? Renginio metu M. Drėmaitė pateiks architektūrinius atsakymus, taip pat įdėmiau pažvelgs į Neringos architektūrą sovietmečiu – modernizmo architektūros sluoksnį.

Vasaros knygyno renginių sezoną atidarys jaunosios kartos autorės G. Grušaitės ir leidyklos „Lapas“ įkūrėjos pokalbis apie rašymo rutiną vasarą, skaitymo malonumus, gyvenimo mieste ir nuošaliau susirišimus kūryboje. Renginys vyks birželio 25 d. 19 val.

G. Grušaitė už romaną „Stasys Šaltoka. Vieneri metai“ pelnė Jurgos Ivanauskaitės ir „Penang Monthly“ literatūrines premijas, knyga buvo nominuota Metų knygos rinkimams. Šiemet po dešimties metų buvo perleistas pirmasis autorės romanas „Neišsipildymas“.

Birželio 26 d. 19 val. istoriniame Nidos pastate įsikūrusiame Vasaros knygyne gidė ir rašytoja G. Lunevičiūtė pasakos istorijas apie Vilnių ir Nidą. Knygos apie Vilnių per asmenines žmonių istorijas „Vilniaus atminties punktyrai“ autorė pristatys knygos herojus, atsiradimo aplinkybes ir įsimintiniausias istorijas.

„Kiek žmonių, tiek ir Vilnių. Kiekvienas jį išvaikštome, išbraižome pagal savo gyvenimus. Viskas prasidėjo nuo vieno iš senųjų vilniečių, kuris tiesiog priėjo prie manęs gatvėje ir pradėjo vaizdžiai pasakoti apie vaikystės kvapus ir griūnančius kaminus pokario Vilniuje. Tai buvo tarsi likimo pirštas – impulsas užrašyti senųjų vilniečių pasakojimus apie jų kasdienius vaikystės, paauglystės ir jaunystės maršrutus. Kad šiuolaikinis miesto gyventojas galėtų tyrinėti ir pajusti, jog miestas, gatvės, pastatai yra gyvi, kad tos pačios vietos skirtingiems žmonėms turi vis kitą reikšmę, tačiau visus sieja nematomi laiko, vietos, istorijos ryšiai,“ – sako G. Lunevičiūtė. G. Lunevičiūtė taip pat papasakos apie gido darbą, senąją Nidą ir jos gyventojus.

Vasaros knygynas Nidoje įsikūręs „Jūratės“ viešbučio verandoje, Pamario g. 3, Nidoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jo jo

Jo jo portretas
Neišsipildymas, griūnantys kaminai nidai

...,gerai,kad uzEJAU paSKAITYTI...,

...,gerai,kad uzEJAU paSKAITYTI..., portretas
G.LUNIEVICIUTES knyga BUTINAI reikes nusiPIRKTI MALONIAM VASAROS SKAITYMUI... TASKAS

Negatyvo nenorim

Negatyvo nenorim portretas
Kada bus išsipildymas?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių