Išskirtinę dieną – aplodismentai teatro žmonėms

Klaipėdos dramos teatre muzikaliai ir šmaikščiai paminėta Tarptautinės teatro diena. Šia proga žinomi klaipėdiečiai išreiškė simpatijas savo mylimiems aktoriams už viso gyvenimo ar pastarojo meto vaidmenis. Dviems jų atiteko įmonės „Bega“ įsteigtas „Mūzos“ apdovanojimas ir solidi piniginė premija.

Prisiminė visus

Kovo 27-ąją, tikrąją Tarptautinę teatro dieną, į Klaipėdos dramos teatrą atėjo ne tik dauguma jo darbuotojų, bet ir ištikimiausi gerbėjai, bičiuliai, rėmėjai.

Nors renginys truko apie valandą ir apsiėjo be ilgų sveikinimo kalbų, nuoširdžių žodžių tą vakarą nuskambėjo daugiau nei bet kada.

Aktoriai Arnoldas Eisimantas ir Liudas Vyšniauskas kartu su kreivos muzikos orkestru renginį pradėjo sveikinimais teatro senbuviams ir mokytojams – kiekvienas jų sulaukė rožės žiedo.

Vakaro metu padėkos skriejo ir nematomiems teatro žmonėms – technikams, įgarsintojams, apšvietėjams, grimeriams, aprengėjams, dubleriams, administracijos darbuotojams, valytojams. 

Klaipėdos dramos teatro direktorius Tomas Juočys dėkojo visiems, kuriantiems ir kitaip prisidedantiems prie teatro gyvenimo.

„Esu labai laimingas žmogus, nes dirbu Klaipėdos teatre. Nežinau ar kiti turi tokią sėkmės istoriją, bet pas mus neįdomių, negerų žmonių nėra. Čia dirba tik puikūs žmonės“, – kalbėjo direktorius. 

„Leidžia matyti širdimi“

Pagal 2015-aisiais pasirašytą bei praėjusių metų pabaigoje atnaujintą mecenavimo sutartį, įmonė „Bega“ yra įsipareigojusi teikti ilgalaikę finansinę paramą Klaipėdos dramos teatrui.

Be to, jūrų krovinių kompanija jos valdybos pirmininko Aloyzo Kuzmarskio iniciatyva įsteigė ketvirtus metus skaičiuojančias nominacijas „Mūza“.

Nusipelniusius du kūrėjus atrenka teatralų komisija, vadovaujama T. Juočio. Kiekvienam laimėtojui įteikiama tūkstančio eurų premija bei skulptoriaus Klaudijaus Pūdymo mažosios plastikos darbas „Mūza“.

Kasmet jūrų krovinių kompanija pagerbia vieną aktorių už ilgamečius nuopelnus teatro menui bei jauną aktorių, spėjusį pasižymėti įspūdingais vaidmenimis.

Šįsyk „Mūzos“ laureatais tapo ilgametis Klaipėdos dramos teatro aktorius Igoris Reklaitis ir jaunosios kartos šio teatro kūrėjas Linas Lukošius.

Šventės metu į sceną žengė įmonės generalinis direktorius Laimonas Rimkus. 

„Gerbiamas A.Kuzmarskis, deja, negalėjo atvykti, bet jis visa širdimi yra čia ir išgyvenu pačius geriausius jausmus. Daug kalbėta apie akis, žvilgsnį, todėl kilo mintis padėkoti jums už tai, kad leidžiate mums matyti širdimi“, – į teatro aktorius kreipėsi L.Rimkus.

Klaipėdos dramos teatro direktorius T.Juočys dėkojo A.Kuzmarskiui ir kompanijai „Bega“ už ilgalaikę sutartį ir įsteigtą prizą aktoriams. 

Netikėtas ir malonus įvertinimas

I.Reklaitis Klaipėdos dramos teatre dirba nuo 1980-ųjų, čia yra sukūręs per dvi dešimtis įsimintinų vaidmenų. Pastaraisiais metais I.Reklaitis išsiskyrė Benito Musolinio vaidmeniu Gintaro Grajausko pjesėje „Kas prieš mus“. Atsiimdamas apdovanojimą jis pacitavo ištrauką būtent iš šio spektaklio.

„Mūzomis“ šiemet taip pat apdovanotas aktorius L.Lukošius Klaipėdos dramos teatre debiutavo 2010-aisiais Antano Gustaičio vaidmeniu G.Grajausko pjesėje „Mergaitė, kurios bijojo Dievas“.

Pasinaudodamas netikėta proga jis tarė nuoširdų ačiū savo kolegoms, be kurių, kaip pats sakė, būtų niekas.  

Šį apdovanojimo laimėtojais jau yra tapę aktoriai Regina Šaltenytė, Renata Idzelytė, Vaidas Jočys, režisierius, ilgametis teatro meno vadovas Povilas Gaidys.

Pernai įmonės „Bega“ įkūrėjas bei valdybos pirmininkas A.Kuzmarskis įteikė skulptūrėlę bei piniginę dovaną jau pusę amžiaus šiame teatre vaidinančiai Nijolei Sabulytei ir jaunam, bet daugelio klaipėdiečių pamėgtam aktoriui Jonui Baranauskui.

Dovanos už akis ir simpatijas

Klaipėdoje jau tapo tradicija – miesto įmonių vadovai bei visuomenės elito atstovai patys sveikina ir apdovanoja pasirinktus aktorius.

Šįkart Jūrininkų ligoninės direktorius Jonas Sąlyga su žmona Jolanta įvertino jaunosios kartos atstovą ir atsidavusį klaipėdietį Mikalojų Urboną.

„Mes ieškojome ir suradome tikrą klaipėdietį – Klaipėdoje baigęs mokyklą, universitetą ir vaidina Klaipėdos dramos teatre. Dėl to nuoširdžiai sveikiname“, – akcentavo J.Sąlyga.

Klaipėdiečiai Birutė ir Kazys Vaišvilos pasveikino ilgametę teatro aktorę N.Sabulytę.

Irena ir Valentinas Greičiūnai asmenine dovana už talentingai kuriamus vaidmenis padėkojo J.Baranauskui.

„Akys – didžiausia dovana, per kurią gali perteikti žiūrovui, ką nori“, – režisierių Eimuntą Nekrošių citavo I.Greičiūnienė. Būtent už vaidinančias akis ir talentą simpatijų prizą pora įteikė J.Baranauskui.

V.Greičiūnas pasidžiaugė, kad Klaipėdos dramos teatras sugeba pritraukti kūrėjus ir iš kitų miestų.

Šiais metais prisijungė prie dovanotųjų sąrašo ir įmonės „Limarko“ direktorius Vytautas Lygnugaris su žmona Sonata. Savo prizą – paslaptingą dėžutę jie skyrė mėgiamam aktoriui D.Meškauskui.

Tikimasi, kad iniciatyva kovo 27-ąją apdovanoti aktorius plėsis ir kitais metais kur kas daugiau scenos meistrų pajaus išskirtinį miesto bendruomenės atstovų dėmesį bei dėkingumą.

Šventinę renginio dalį užbaigė J.Baranausko ir D.Meškausko duetas.

Vakaras tęsėsi prie vaišių stalo, kur menininkai ir jų talento gerbėjai turėjo progą pabendrauti artimiau.NAUJAUSI KOMENTARAI

Puiku

Puiku portretas
Šaunuoliai, mūsų mylimieji Aktoriai. Puiku, kad sveikina juo turtingi rėmėjai.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Rūtų galerijoje – E. Malinausko tapybos paroda
  Rūtų galerijoje – E. Malinausko tapybos paroda

  Klaipėdietis tapytojas marinistas Edvardas Malinauskas šį penktadienį 17.30 val. uostamiesčio Rūtų galerijoje (Danės g. 9) pristatys savo paveikslų parodą „Gyvename prie Baltijos“. Iki birželio 21-osios joje bus eksponuojami nauji,...

 • Atvėrė duris į muzikos pasaulį
  Atvėrė duris į muzikos pasaulį

  Gegužės viduryje Jeronimo Kačinsko muzikos mokykloje vyko įspūdingas renginys – meninio projekto "Atverkime duris į muzikos pasaulį" koncertas. Tai jau keletą pavasarių organizuojama ir tradicinė tapusi šventė, sukvietusi gaus...

 • Klaipėdos festivalyje skambės džiazas suaugusiems
  Klaipėdos festivalyje skambės džiazas suaugusiems

  Nemokamas, jubiliejinis 25-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis birželio 6-8 dienomis kvies pasiklausyti lengvo, skoningo bei energingo džiazo, kurį iš Ukrainos atveš „Jazz in Kiev Band“ ir Laura Marti. ...

  1
 • Ketvirtosios Klaipėdos kamerinio orkestro gastrolės Šveicarijoje
  Ketvirtosios Klaipėdos kamerinio orkestro gastrolės Šveicarijoje

  Klaipėdos kamerinis orkestras, vadovaujamas meno vadovo Mindaugo Bačkaus,  gegužės 22–27 dienomis gastroliuos Šveicarijoje. Tai bus jau ketvirtasis klaipėdiečių koncertinis turas šioje šalyje. 2014 ir 2015 metais orkestra...

 • 20-asis „Šermukšnis“: ugnis, vanduo ir...
  20-asis „Šermukšnis“: ugnis, vanduo ir...

  Liepos pradžioje Klaipėdos senamiestyje, po atviru dangumi šurmuliuos jubiliejinis, jau 20-asis tarptautinis gatvės teatrų festivalis „Šermukšnis“, miestiečius ir miesto svečius tris dienas viliosiantis įspūdingais reng...

  2
 • Koncertas, kuriame dainuos instrumentai
  Koncertas, kuriame dainuos instrumentai

  Dainose esame įpratę girdėti žodžius, o kaip skamba dainos be žodžių? Šį muzikos fenomeną tyrinėja kūrybingojo saksofonininko Arvydo Kazlausko inicijuota programa, kurią jis Lietuvos uostamiestyje atliks su orkestro „Sinfonietta Riga&...

 • Mieste prie jūros – skambantys „Atspindžiai vandeny“
  Mieste prie jūros – skambantys „Atspindžiai vandeny“

  Uostamiesčio gyventojai puikiai supranta, kad jūra, vanduo gali įkvėpti kūrybai. Būtent tokia tematika jungia koncertinę programą, kurią paruošė Rita Novikaitė (mecosopranas) ir Šviesė Čepliauskaitė (fortepijonas). Jaukioje Klaipėd...

 • Muziejų naktis: parodų salėse – bendruomeniškumo jungtys
  Muziejų naktis: parodų salėse – bendruomeniškumo jungtys

  Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (KKKC) tradiciškai įsitrauks į Tarptautinės muziejų nakties siautulį ir rytoj nuo 18 val. kviečia į svečius – pažinčiai su naujomis, specialiai ta proga pristatomomis ekspozicijomis bei atokvėp...

 • Kauno A. Kačanausko muzikos mokyklos mokiniai koncertavo Palangos Kurhauzo salėje
  Kauno A. Kačanausko muzikos mokyklos mokiniai koncertavo Palangos Kurhauzo salėje

  Ankstų gegužės rytą gausus būrys jaunųjų muzikantų iš Kauno A. Kačanausko muzikos mokyklos pajudėjo Palangos link. Vien tik išgirdus šio miesto pavadinimą, tarytum užuodžiame jūros kvapą, jaučiame ore plevenančią atostog...

  1
 • Uostamiesčio kultūrinės naujienos trumpai
  Uostamiesčio kultūrinės naujienos trumpai

  Šį savaitgalį ir kitą savaitę Klaipėdoje vyks daug įvairių kultūrinių renginių. ...

Daugiau straipsnių