Fortepijono ir saksofono provokacijos Klaipėdos koncertų salėje

 • Teksto dydis:

Dvi ryškios asmenybės, atėjusios iš skirtingų pasaulių, žaisdamos ir provokuodamos kuria naują lydinį. Tai programa „Provokacijos“, kurią Klaipėdos koncertų salės pirmojo aukšto fojė pristatys Aleksandra Žvirblytė (fortepijonas) ir Petras Vyšniauskas (saksofonas).

Klasika ir džiazas

Atlikėjai atstovauja dviem skirtingoms meno rūšims – klasikai ir džiazui. Įvairių kompozitorių kūriniais pagrįstą muzikinį nuotykį papildys Kornelijaus Jaroševičiaus vaizdo projekcijos pagal P. Vyšniausko menines fotografijas. Visa tai bus galima pamatyti ir išgirsti lapkričio 21 d. 18.30 val.

„Mane visada traukė klasikinė muzika. Tai, kad mes galime pasimėgauti šitoje garsų jūroje, suteikiančioje didžiulį malonumą, ir yra tas ypatingas jausmas tarp to, kas užrašyta natomis, ir nenuspėjamo improvizacinio momento,“ – sakė P. Vyšniauskas. Jis – daugiausia titulų pelnęs Lietuvos saksofonininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos, LR Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) profesorius.

Plius meninės fotografijos

P. Vyšniauskas gimė ir augo Plungėje, vėliau įstojo į Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatoriją, po to – į dabartinę Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Talentingo atlikėjo repertuare – autorinė, klasikinė, improvizacinė, džiazo, liaudies, šiuolaikinė akademinė muzika. Daugelio šalių kompozitoriai rašo P. Vyšniauskui, jo atliekami kūriniai skamba teatrų spektakliuose, filmuose, atlikėjas daug koncertuoja Lietuvoje ir Vakarų Europos šalyse.

Koncerte publikos laukia ne tik muzikinės, bet ir vizualios provokacijos – saksofonininko meninės fotografijos, kurias perteiks K. Jaroševičiaus vaizdo projekcijos. „Vaikystėje ir jaunystėje grojau įvairiausiose šventėse, užsidirbdavau pinigų, tad nusipirkau fotoaparatą „Smena“. Labai patikdavo ryškinti nuotraukas tamsioje patalpoje, matyti, kaip ant balto popieriaus lapo iškyla veidai, medžiai ir kita. Taip ir prasidėjo“, – apie susidomėjimą fotografija pasakojo P. Vyšniauskas.

Drąsiai improvizuojanti pianistė

„Profesorė A. Žvirblytė yra ne tik puiki klasikos atlikėja, bet dar ir drąsiai improvizuojanti pianistė, o tai reta tarp „klasikų“, – apie scenos partnerę sakė P. Vyšniauskas.

Ji yra pianistų dinastijos atstovė: atlikėjos mama – buvusi ilgametė LMTA Fortepijono katedros vedėja Veronika Vitaitė, o sūnus – jaunasis fortepijono talentas Paulius Anderssonas. Pianistė mokėsi Lietuvoje, Rusijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje. Ji nuolat koncertuoja tiek Lietuvoje, tiek užsienyje – Rusijoje, Ukrainoje, Latvijoje, Bulgarijoje, Danijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje ir JAV. A.Žvirblytės repertuare – įvairių stilių, epochų ir

žanrų muzika, taip pat lietuvių kompozitorių kūriniai, kurių visą pluoštą ji atliko pirmoji. A. Žvirblytė yra LMTA Fortepijono katedros profesorė.

Kur nuneš fantazija

Apie projektą „Provokacijos“ pianistė sakė: „Tai reiškia groti tai, ką gerai žinai, ir kartu nežinoti, kur tave nuneš fantazija. Leistis provokuojamai ir provokuoti, taip ateiti į minties laisvę. Tikras meninis transas.“

Prancūzas Emmanuelis de Gouvello apie šią programą atsiliepė taip: „P. Vyšniausko koncertas su pianiste A. Žvirblyte buvo užburiantis. Sumanymas tiesiog neįtikėtinas. Pianistė – aukšto lygio klasikinės muzikos atlikėja – groja klasikinį kūrinį pagal partitūrą. Kartu sopraniniu saksofonu Petras audžia improvizaciją.“

Koncerte improvizacijoms pagrindą suteiks J. S. Bacho, F. Chopino, A. Skriabino, M. K. Čiurlionio, S. Prokofjevo, C. Debussy, Ph. Glasso kūriniai.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių