Festivalyje „Klaipėdos muzikos pavasaris“ skambės didingoji „Atvelykio Gloria“

 • Teksto dydis:

Festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris“ tęsia virtualią kelionę pas klausytojus ir Atvelykio sekmadienį kviečia valandą praleisti su Antonio Vivaldi muzika.

Jungtinis projektas

Ji skambės Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje, visada palaikančioje vertingas Klaipėdos koncertų salės menines iniciatyvas. Po koplyčios skliautais aidės didingoji „Atvelykio Gloria“ – bendras Lietuvos nacionalinės filharmonijos ansamblio „Musica humana“ ir Klaipėdos koncertų salės choro „Aukuras“ meninis projektas, kurio programą sudarė ir atlikimui vadovaus minėtų kolektyvų lyderiai Robertas Beinaris ir Alfonsas Vildžiūnas.

A.Vivaldi – žymus XVIII a. italų kompozitorius, smuikininkas ir šventikas. Sakoma, kad jis buvo nepaprastai talentingas: galėdavo parašyti koncertą greičiau, nei kitas žmogus suspėtų jį perrašyti į švarraštį, arba griežė smuiku taip puikiai, kad sunkiai tikėtina, jog kas nors yra grojęs ir ar kada nors gros taip, kaip jis. A.Vivaldi laikomas vienu iš kompozitorių, kurie paskatino baroko stiliaus evoliuciją į klasikinį.

Iš A.Vivaldi koncertų

Jis gerokai praplėtė smuiko technikos galimybių ribas, sukūręs daugybę koncertų smuikui ir orkestrui, tarp jų – populiarųjį keturių dalių „Metų laikų“ ciklą. Jame muzikiniais štrichais ir faktūromis kompozitorius piešė gamtos vaizdus ir reiškinius, perteikė jų sukeliamus įspūdžius. Tai dažniausiai atliekama A.Vivaldi kompozicija. Pirmoji jos dalis – „Pavasaris“ –skambės ir šiame koncerte. „Musica humana“ ansamblio narė smuikininkė Inga Aleksienė grieš solo partiją, diriguos R.Beinaris.

A.Vivaldi taip pat rašė koncertus kitiems soliniams instrumentams, dviem ar net trims solistams su orkestru. Kai kurie iš jų net šiandien tebelaikomi vienais pačių sudėtingiausių koncertų.

Atvelykio koncertinėje programoje A.Vivaldi Koncerto obojui F-dur solo partiją gros R.Beinaris – aukščiausio lygio atlikėjas ir ypatingas savo instrumento entuziastas. R.Beinario meninė veikla dar apima dirigavimą, festivalių ir konkursų organizavimą, be to, jis rašo kūrinių aranžuotes.

Sakralinės kūrybos viršūnė

Meninių interesų platumu pasižymėjęs A.Vivaldi kūrė ir vokalinę muziką. Kadangi jis buvo šventikas, tai suprantama, jog didžioji vokalinės kūrybos dalis buvo skirta katalikų bažnyčiai. Pats ištaigingiausias A.Vivaldi sakralinis kūrinys – „Gloria“, pasaulyje vertinamas kaip vienas šio žanro šedevrų. Jame autorius visapusiškai atskleidė savo kompozicinį meistriškumą: čia darniai susijungė soliniai fragmentai ir formos visuma. Kūrinys klausytojus žavi baroko muzikai būdinga kontrastų kaita.

A.Vivaldi šlovinamasis himnas „Gloria“ didingai užbaigs programą „Atvelykio Gloria“. Jungtiniam ansamblio „Musica humana“ ir Klaipėdos choro „Aukuras“ atlikėjų būriui diriguos A.Vildžiūnas. Viltingose „Gloria“ giesmėse publika išgirs ir solisčių Dovilės Kazonaitės (sopranas) ir Ievos Prudnikovaitės (mecosopranas) balsus.

Lietuvos nacionalinės filharmonijos ir Klaipėdos koncertų salės interneto kanalais balandžio 11 d. transliuojamo koncerto pradžia – 17 val.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių