Festivalyje „Jaunatis“ – pantomima ir keistuoliai

 • Teksto dydis:

Klaipėdos žvejų rūmų 9-ajame šalies teatrų festivalyje vaikams ir jaunimui „Jaunatis“ šį savaitgalį bus parodyti dar du scenos darbai.

Jau šio penktadienio vakarą 18 val. Keistuolių teatras klaipėdiečių festivalyje vaidins spektaklį „Persikūnijimai“, kurį režisavo Vytautas V.Landsbergis pagal savo paties pjesę, parašytą pagal „trumpo metražo sapnus“. Tai eiliuoti žmogaus pasąmonėje vykstantys žaidimai su atmintimi, persikūnijimai į įvairius personažus ir kelionės per įsivaizduojamus gyvenimus, situacijas bei epochas. „Sapnai, vaizdiniai – gana keista realybės forma, kurioje nėra laiko ir erdvės apribojimų. Juose gali nusklęsti į bet kokį laiką ir parsinešti begalę siužetų (...). „Persikūnijimai“ gimė iš noro suprasti, kas ir kodėl įvyksta mūsų pasąmonėje ir kas vėliau mus persekioja sapnų, eilėraščių, vaizdinių ar nuojautų pavidalu. Šis spektaklis kviečia sustoti ir atpažinti, jog visa tai, kas vyksta, vyko ir vyks, yra nesibaigiančios kelionės dalis“, – teigė pjesės autorius ir režisierius V.V.Landsbergis. „Persikūnijimai“ – spektaklis, kuriame galima dalyvauti ir užsimerkus, pritaikytas regos negalią turintiems žmonėms. Jo metu scenoje įkuriama įgarsinimo studija, ir visi spektaklyje girdimi garsai, pasitelkus aktorinį meistriškumą, kuriami čia ir dabar. Vaidina Justas Tertelis, Judita Urnikytė, Vytautas Leistrumas ir Rokas Petrauskas.

Sekmadienį 12 val. Klaipėdos pantomimos teatro „A“ pakvies į judesio spektaklį „Muzikinė kelionė“ (režisierius Aleksas Mažonas). Nuotaikingo vaidinimo idėja – juokingas šiuolaikinės kasdienybės vaizdelis: jauna vaikų darželio auklėtoja (aktorė Birutė Mažonienė) išsiveda būrelį pyplių pasivaikščioti. Suskamba mobilusis telefonas ir... auklėtoja „paskęsta“ telefoniniame pokalbyje, o vaikai, pajutę „laisvę“, panyra į sau svarbių fantazijų pasaulį. Smėlio dėžė tampa žemės rutuliu, aikštelė – traukinio peronu arba autobusų stotimi, o visas kiemas – Antarktida, kur šoka baltosios meškos ir pingvinai. Viskas sukasi šokio ir linksmybių verpete, kol pagaliau baigusi telefoninį pokalbį auklėtoja nesustabdo viso to šėlsmo iki kito karto…

Abu spektakliai bus rodomi Žvejų rūmuose. Bilietai – po 5 į Keistuolių teatro spektaklį, po 4 eurus – į pantomimą. Bilietus platina Žvejų rūmų kasa, „Tiketa“ ir „Teatrai.lt“.

Klaipėdos žvejų rūmai jau devintą kartą rengia šalies teatrų festivalį vaikams ir jaunimui „Jaunatis“. Per keturis vasario savaitgalius žiūrovai pamatys aštuonis naujus Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos teatro kūrėjų spektaklius.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių