Festivalyje – izraelietiško džiazo dvasia

 • Teksto dydis:

Kaip ir kasmet, XXVIII Klaipėdos pilies džiazo festivalis žada tikrą šventę muzikos gurmanams. Vieni laukiamiausių festivalio dalyvių – Mattanas Kleinas (fleita) ir Talas Babitzky'is (klavišiniai) – nuostabus džiazo muzikantų duetas, žadantis atverti duris į spalvingą ir turtingą Izraelio muzikos lobyną. Šie muzikantai garsėja gebėjimu netikėtais melodijų viražais ir meistriškomis improvizacijomis akimirksniu prikaustyti klausytojų dėmesį. Neabejojama, jog nuoširdžių publikos ovacijų jie sulauks ir Klaipėdoje.

T. Babitzky'is – talentingas kompozitorius, pianistas ir vokalistas, sukūręs šimtus instrumentinių kūrinių ir dainų. Mūsų šalies muzikinė kultūra ir džiazo tradicijos jam puikiai pažįstamos. Talas gimė Vilniuje, tačiau 1988 m. išvyko gyventi į Izraelį. Šioje šalyje jis mokėsi „Rimono“ džiazo ir šiuolaikinės muzikos mokykloje, studijavo Jeruzalės muzikos akademijoje, kur įgijo kompozicijos specialybę.

T. Babitzky'is išleido dešimtį albumų, rašė muziką TV kanalui „National Geographic“, kūrė ir aranžavo kūrinius įvairiems džiazo kolektyvams, koncertavo su garsiausiais Izraelio ir užsienio šalių džiazo, soulo ir pop-rock muzikos atlikėjais. Jo muzika skamba įvairiose radijo stotyse visame pasaulyje. T. Babitzky'io muzika – tarsi įvairių muzikinių žanrų ir atlikimo stilių sintezė: džiazo ir fanko, lyrikos ir Lotynų Amerikos ritmų, nostalgiško ir modernaus skambesio. Jo kūriniuose jaučiami ir Artimųjų Rytų, ir Balkanų šalių folkloro motyvai, suteikiantys ypatingo kolorito. Visi T. Babitzky'io pasirodymai apgalvoti iki smulkmenų – jo gerbėjai tai jaučia ir vertina.

T. Babitzky'is surengė šimtus pasirodymų Izraelyje ir koncertavo daugelyje šalių: Serbijoje, Armėnijoje, Ukrainoje, Kroatijoje, Lenkijoje, Italijoje ir kt. šalyse. XVIII Klaipėdos pilies džiazo festivalio scenoje jį išvysime drauge su kitu svečiu iš Izraelio – tikru džiazo fleitos virtuozu M. Kleinu.

M. Kleinas jokių sąsajų su Lietuva neturi – gimė ir užaugo Jeruzalėje, studijavo Rubino akademijoje, su pagyrimu baigė Berklio muzikos koledžą Bostone ir pradėjo profesionalaus muzikanto karjerą.

Mattanas groja fleita, kurią ant džiazo pjedestalo, praeito šimtmečio viduryje, užkėlė saksofono ir fleitos magas, amerikietis Frankas Wessas. Šiandien burtų lazdele fleita virsta M. Kleino rankose. Jo gebėjimas virtuoziškai valdyti džiazo fleitą buvo ne kartą įvertintas prestižiniuose konkursuose: jis tapo tarptautinio „7 -ojo virtualaus džiazo klubo bendruomenės apdovanojimų“ 1-osios premijos laureatu, jo originalios kompozicijos sulaukė aukštų įvertinimų Johno Lennono dainų autorių bei JAV muzikos kūrėjų konkursuose ir kt.

Koncertavo jis daugelyje prestižinių pasaulio scenų, įskaitant Carnegie Hall Niujorke, Kennedy centre Vašingtone, NJPAC ir kt. Mattanas laukiamas svečias didžiausiuose džiazo festivaliuose: gausiais aplodismentais jis buvo sutiktas Filadelfijos tarptautiniame džiazo festivalyje, Čikagos, Albanijos, Tel Avivo festivaliuose ir kituose improvizacinės muzikos renginiuose visame pasaulyje.  Su juo noriai bendradarbiauja tokie virtuozai kaip Nicola Stilo, Mirko Signorile, Rodrigo Ursaia ir kt.

Klaipėdos pilies džiazo festivalio scenoje M. Kleinas ir T. Babitzky'is pasirodys liepos 8 d. (penktadienį) drauge su klaipėdiečiu būgnininku Edmundu Federavičiumi.

XXVIII „Klaipėdos pilies džiazo“ festivalis Kruizinių laivų terminale vyks liepos 7–9 d. Visi renginiai nemokami. NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių