Festivalio pradžia su E. Onofri

 • Teksto dydis:

Klaipėdos koncertų salėje visą balandį skambės jau 48-ąjį kartą vykstančio „Klaipėdos muzikos pavasario“ festivalio akordai. Įspūdinga renginio programa melomanus intriguos garsių kolektyvų pavadinimais, pripažintų atlikėjų ir kompozitorių pavardėmis. Rytoj, šeštadienį, 18.30 val. festivalį atvers pripažinto italų maestro Enrico Onofri ir Klaipėdos kamerinio orkestro programa.

Mindaugo Bačkaus vadovaujamas Klaipėdos kamerinis orkestras nuosekliai gilinasi į baroko muzikos interpretaciją, dirba su geriausiais senosios muzikos atlikimo specialistais.

E. Onofri yra vienas iš tituluočiausių ir labiausiai vertinamų jos interpretuotojų.

Šio pripažinto smuikininko ir dirigento muzikinė veikla pasižymi įvairiapusiškumu ir aprėpia net kelias šalis: šiuo metu jis yra Parmos Arturo Toscanini filharmonijos orkestro vyriausiasis dirigentas, Eizenštato Josepho Haydno filharmonijos orkestro pagrindinis kviestinis dirigentas, Overnė nacionalinio orkestro ir Miuncheno kamerinio orkestro asocijuotas dirigentas, taip pat orkestro „Academia Montis Regalis“ muzikos vadovas ir dirigentas.

Tiek koncertuodamas kaip smuikininkas solistas, tiek diriguodamas orkestrams, E. Onofri kuria savo braižą remdamasis žiniomis, kurių semiasi studijuodamas XVII–XX a. muzikos repertuarą ir istorines atlikimo praktikas.

Šie klodai jam tampa įkvėpimo šaltiniu naujoms idėjoms ir interpretacijos pateikimo formoms.

E. Onofri įkūrė ir vadovauja senosios muzikos ansambliui „Imaginarium“. Jis dirigavo „Orchestra del Maggio Musicale Fiorentino“, Sevilijos karališkajam simfoniniam orkestrui, „Real Filharmonia de Galicia“, Jeruzalės baroko orkestrui, „Camerata Bern“, Bazelio kameriniam orkestrui, ES baroko orkestrui, Vienos kameriniam orkestrui, Bilbao ir Sicilijos simfoniniams orkestrams, „Olimpiko“ teatro orkestrui Vičenzoje, Lisabonos miesto orkestrui, „Festival Strings Lucerne“, „Tafelmusik Toronto“, „Orchestra Ensemble Kanazawa“, „Orquesta de l'Opéra de Lyon“, „Orchestra Metropolitana Lisbon“, „Riga Sinfonietta“ ir daugeliui kitų.

E. Onofri pasirodė žymiausiose pasaulio salėse, tarp jų: Vienos „Musikverein“ ir „Konzerthaus“, Zalcburgo „Mozarteum“, Berlyno filharmonijos ir „Unter den Linden Opera“, Frankfurto „Alte Oper“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Niujorko „Carnegie Hall“ ir „Lincoln Center“, Londono „Wigmore Hall“ ir „Barbican“, Ciuricho „Tonhalle“, Paryžiaus „Théâtre des Champs-Elysées“ ir „Théâtre du Châtelet“, Madrido „Auditorio Nacional“, Tokijo „Oji Hall“, Buenos Airių „Colon“ salėje ir kitur. Jis taip pat dažnai kviečiamas diriguoti operų pastatymams „Lyon Opéra“, „Teatro de la Maestranza of Sevilla“, „Torino Teatro Regio“, „Halle Staatstheater“ ir kitur.

Daugybėje kompaktinių plokštelių užfiksuoti jo atliekamos senosios muzikos įrašai buvo įvertinti prestižiniais tarptautiniais apdovanojimais.

E. Onofri dėsto barokinį smuiką ir baroko muzikos interpretaciją A. Scarlatti konservatorijoje Palerme ir G. Rossini konservatorijoje Pezare.

Šių dalykų jis taip pat moko meistriškumo kursuose Italijoje, kitose Europos šalyse, Japonijoje ir JAV (Juilliardo mokykloje Niujorke).

2022-ųjų pabaigoje 30-ąją kūrybinės veiklos sukaktį paminėjęs Klaipėdos kamerinis orkestras muzikos kritikų laikomas vienu dinamiškiausių tarp profesionalių Lietuvos kamerinių orkestrų.

Kartu su kiekviena naujai parengta programa jis toliau plečia savo repertuarą ir scenos partnerių ratą. Pirmoji orkestro pažintis su E. Onofri įvyko 2019 m. rudenį ir ją vainikavo programa, skirta italų genijaus Antonio Vivaldi kūrybai.

Antrojoje E. Onofri ir Klaipėdos kamerinio orkestro rengiamoje programoje klausytojai išgirs platesnį muzikos stilių spektrą – nuo baroko iki romantizmo.

Koncerte skambės Johanno Sebastiano Bacho, Gregoro Josepho Wernerio, Franzo Josepho Haydno, Wolfgango Amadeuso Mozarto ir Felixo Mendelssohno kūriniai styginių orkestrui.

Viena iš būsimos programos intrigų – W. A. Mozarto sukurtos penkių J. S. Bacho fugų iš „Gerai temperuoto klavyro“ aranžuotės styginiams.NAUJAUSI KOMENTARAI

Laukiam

Laukiam portretas
Puiku, bilietukai jau yra, laukiam koncerto
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių