Dvynės pianistės grįžta į Klaipėdą pirmajam rečitaliui

 • Teksto dydis:

Tokį duetą išgirsite retai: vienu fortepijonu kartu muzikuoja dvi seserys dvynės! Augustė ir Ieva Petkūnaitės kviečia į koncertą „Magija keturiomis rankomis“. Jame skambės įvairios fortepijono spalvos – nuo lyriškų iki temperamentingų ir virtuoziškų opusų. Juos parašė kompozitoriai Franzas Schubertas, Carlas Czerny ir Maurice‘as Ravelis. Klaipėdos koncertų salės I aukšto fojė seserys muzikuos kovo 15 dieną, trečiadienį, 18.30 valandą.

Klaipėdietės A. ir I. Petkūnaitės jau vaikystėje gebėjo pavergti klausytojų širdis. Seserys su Klaipėdos koncertų salės scena turi ypatingą ryšį, nes yra kelis kartus koncertavusios „Žaismingos muzikos orkestro“ programose, netgi pirmajame jo koncerte 2009 metų vasarį. Dabar jos į šią sceną grįžta kaip jaunos, bet jau nemažai pasiekusios atlikėjos. Pianistės savo profesinio tobulėjimo keliui pasirinko Vokietiją – nuo 2018 metų jos studijuoja fortepijono atlikimo meną Freiburgo muzikos universitete, profesoriaus Christopho Sischka‘os klasėje.

Fortepijoninis duetas yra sukaupęs nemažai laimėjimų tarptautiniuose konkursuose. Tarp jų – Schuberto fortepijoninių duetų konkursas Čekijoje, Gianluca Campochiaro konkursas Italijoje, Ilmari Hannikainen kamerinės muzikos konkursas Suomijoje, Interpretationswettbewerb Verfemte Musik konkursas Vokietijoje.

A. ir I. Petkūnaitės koncertavo Lietuvoje, Vokietijoje, Suomijoje, Čekijoje ir Italijoje. Muzikavo ne tik su Klaipėdos kameriniu orkestru, bet ir su Kauno, Jyväskylä (Suomija) simfoniniais ir Miuncheno kameriniu orkestrais. Tačiau šiame koncerte visas dėmesys bus skirtas dviem atlikėjoms ir fortepijonui.

Programoje „Magija keturiomis rankomis“ skambės trys kūriniai fortepijoniniam duetui, parašyti XIX amžiuje – XX amžiaus pradžioje. Pirmiausia, magišką atmosferą sukurs F. Schuberto Rondo A-dur. Pasak atlikėjų, jis „išsiskiria savo lyriškąja puse, kur susijungia šviesa ir melancholija“. Šis Rondo gimė paskutiniais kompozitoriaus gyvenimo metais ir yra paskutinis jo kūrinys, skirtas fortepijoniniam duetui.

Vėliau skambės C. Czerny Didžioji sonata op. 178, f-moll. „Tai retai atliekama, virtuoziška, temperamentinga ir audringa sonata, reikalaujanti ypatingos dviejų atlikėjų dermės“, – pasakoja pianistės.

Koncertas baigsis temperamentingai, nes seserys atliks žinomą prancūzų impresionisto M. Ravelio kūrinį „Ispaniškoji rapsodija“. Jis originaliai skirtas orkestrui ir laikomas pirmuoju kompozitoriaus orkestrinės muzikos šedevru, vėliau buvo parašyta jo versija fortepijonui. A. ir I. Petkūnaitės teigia, kad tai labai spalvingas ir temperamentingas kūrinys, kuriame atsiskleidžia ispaniški šokių ritmai. Muzika pasakoja ir apie M. Ravelio ryšį su Ispanijos kultūra: nors jis tuo metu dar nebuvo aplankęs šios šalies, kompozitoriaus mama buvo ispanė ir vaikystėje jį migdydavo būtent su ispaniškomis dainomis.

Klaipėdos koncertų salė daug dėmesio skiria jauniesiems talentams, kurie įkvepia savo užsidegimu, energija ir begaline meile muzikai, puoselėjama nuo pat vaikystės. Kviečiama į seserų Petkūnaičių dueto koncertą „Magija keturiomis rankomis“!NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių