Dramaturgijos konkurse išrinkti laureatai

Klaipėdos universiteto Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakulteto Baltų filologijos katedra liepos–spalio mėnesiais vykdė projektą „Vartai į jūrą vartai į kultūrą”, kurio pagrindą sudarė šalies mastu skelbtas šiuolaikinės originalios dramaturgijos konkursas ir kūrybinio rašymo praktinis seminaras-dirbtuvės. Projekto finalas – jau šiandien.

Organizatoriai dramaturgijos konkurse kvietė dalyvauti visus norinčius be didesnių amžiaus ar temų apribojimų. Svarbiausias kriterijus – originalumas ir meniškumas. Tačiau, siekiant atliepti Klaipėdos kaip 2017-ųjų Lietuvos kultūros sostinės idėją, vienas iš prioritetų buvo tos pjesės, kuriose atsispindėtų Klaipėdos miesto ar Mažosios Lietuvos krašto istorija, šiame krašte gyvenusių žymių / įdomių asmenybių gyvenimo peripetijos, meninė ar mokslinė veikla, svarbios miesto datos ar įvykiai ir pan.

Pjeses vertino kompetentinga ir nepriklausoma trijų ekspertų komisija. Sulaukta 18 pjesių ir inscenizacijų. Tiesa, autorių buvo kiek mažiau, nes kai kurie dramaturgai atsiuntė ne po vieną, o po kelias savo pjeses. Vertinimo komisijos sprendimu išrinktos trys geriausios pjesės, kurių autoriai bus apdovanoti piniginėmis premijomis.

Pirmąja vieta ir 500 eurų premija įvertintas Marius Povilas Elijas Martynenka už pjesę „Priešpaskutinis teismas“. Antroji vieta ir 300 eurų premija paskirta Petrui Šimoniui už pjesę „Shadow“. Trečioji vieta ir 200 eurų premija atiteko Mindaugui Valiukui už pjesę „Trin tu kas“.

Baigiamoji Klaipėdos universiteto meno projekto „Vartai į jūrą – vartai į kultūrą“ dalis – dramaturgijos konkurso dalyvių apdovanojimai, konkurso aptarimas ir kūrybinio rašymo praktinis seminaras – įvyks jau šį penktadienį Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakultete (S.Nėries g. 5, 220 aud.).

Praktinį kūrybinio rašymo seminarą „Dramaturgijos tendencijos ir galimybės“ ves poetė, prozininkė, dramaturgė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytoja, Klaipėdos universiteto absolventė dr. Gabrielė Labanauskaitė. Renginio pradžia – 10 val. Seminare laukiami jaunieji dramaturgai, studentai, dėstytojai ir visi, kurie domisi šiuolaikine lietuvių dramaturgija.

Norisi tikėti, kad Klaipėdos universiteto Baltų filologijos katedros inicijuotas respublikinis šiuolaikinės dramaturgijos konkursas ateityje įgaus pagreitį ir taps tradiciniu renginiu, išjudins ne tik Klaipėdos regiono, bet ir visos šalies dramaturgus rašyti pjeses, kurios papildys lietuvių dramaturgijos lobyną naujais, aktualiais šiuolaikiniais kūriniais. Taip pat norisi prieš didžiąsias metų šventes palinkėti, kad pirmojo konkurso laurus pelnę trys pjesės kuo greičiau būtų pastebėtos režisierių ir pastatytos profesionalioje scenoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių