Didelius ir mažus į teatrą kviečia „Jaunatis“

 • Teksto dydis:

Į Klaipėdos žvejų rūmus netrukus vėl pakvies „Jaunatis“. Jau 11-us metus kiekvieną vasarį savaitgaliais čia klaipėdiečiai gali pamatyti naujausius šalies teatrų pastatymus vaikams ir jaunimui. Šiemetėje programoje – septyni Vilniaus ir Klaipėdos teatro kūrėjų spektakliai.

Tai ne tik premjeros, bet ir uostamiestyje iki šiol dar nerodyti vaidinimai. Kodas „vaikams ir jaunimui“ – veikiau simbolinis, nes vaikus į teatrą atveda suaugusieji, o žmogus, mėgstantis teatrą, visada jaunas. Tradiciškai dieniniai spektakliai skirti vaikams ir visai šeimai, o vakariniai – vyresniems žiūrovams.

Intriguoja garsūs režisieriai

„Šokis Delhi“ – tai naujausias OKT / Vilniaus miesto teatro spektaklis, o režisieriui Oskarui Koršunovui – pirmasis prisilietimas prie šiuolaikinio rusų dramaturgo Ivano Vyrypajevo kūrybos. Kritikai šio rašytojo dramaturgiją įvardija kaip kūrinius, esančius kažkur tarp amerikiečio, kultinio „Bulvarinio skaitalo“ režisieriaus Quentino Tarantino ir rusų kino klasiko, „Veidrodžio“ ir kitų filmų režisieriaus Andrejaus Tarkovskio. I.Vyrypajevo kūryba Lietuvoje yra žinoma – pastatytos jo pjesės „Sapnai“, „Valentinų diena“, „Iliuzijos“, „Deguonis“, „Girti“ (Klaipėdos dramos teatre), „DreamWorks“.

„Man ši pjesė tiesiog kupina gero humoro jausmo. Tokia egzistencialistinė komedija. Tai toks budistinis dalykėlis, parašytas, neabejoju, nirvanoje pabuvojusio dramaturgo. Kaip ir visi geri budistiniai dalykėliai, jis kupinas paradoksų, kuriuos ūmai supratus norisi iš juoko ridinėtis ant grindų“, – teigė O.Koršunovas.

„Šokis Delhi“ – tai septynios novelės apie garsią šokėją ir ją supančius žmones, kurie ieško vidinės ramybės. Septyni pasakojimai apie meilę, mirtį ir šokį. Spektaklyje vaidina jaunieji OKT teatro aktoriai Kamilė Petruškevičiūtė, Ugnė Šiaučiūnaitė, Inga Šepetkaitė, Augustė Pociūtė, Paulina Taujanskaitė ir Kęstutis Cicėnas. Šis spektaklis rekomenduojamas žiūrovams nuo 16 metų.

Visada laukiamas Keistuolių teatras atveš tik prieš mėnesį sostinėje pristatytą vaidinimą vaikams. Teatro įkūrėjo ir meno vadovo, aktoriaus ir režisieriaus Aido Giniočio „Bambeklis Bajoras“ – tai spektaklis mažiesiems, sukurtas pagal geriausias „keistuoliškas“ vaikų spektaklių tradicijas ir kviečiantis žiūrovus pasinerti į vaizduotę sužadinančią bajoro iš Lietuvos odisėjos po pasaulį istoriją. Kaip ir daugelyje kitų Keistuolių teatro spektaklių vaikams, „Bambeklyje Bajore“ skamba talentingų ir puikiai pažįstamų aktorių atliekamos dainos, o įtraukianti nuotaikinga istorija nė vieno mažojo žiūrovo nepalieka be šypsenos.

Šis spektaklis – A.Giniočio spektaklių vaikams trilogijos, paremtos lietuvių liaudies motyvais, tęsinys. Prie 1993 m. Keistuolių teatro scenoje pasirodžiusio „Jono Kareivio“, kiek vėliau atplaukusio „Mykolo Žvejo“ bei 2002 m. Vilniaus jaunimo teatre įsikūrusio „Juzės Dykaduonio“ po daugiau nei dešimtmečio prisijungė „Bambeklis Bajoras“.

Tai pasakojimas apie ypatingą žmogų su ypatinga pavarde, tapusia jam likimo ženklu ir lėmusia tolimesnį gyvenimą. Lietuviškame kaime gyvenęs iškilus Bajoras vieną dieną supranta, kad gimtasis kraštas jam per mažas ir per nykus: nei namai, nei laukai, nei žmonės nebeatrodo pritinkantys jo bajoriškai kilmei. Belieka vienintelė išeitis – iškeliauti į platųjį pasaulį ir atrasti sau, iškiliai personai, deramą profesiją. Beeidamas per miestus ir kaimus, įveikdamas plačiausias jūras ir marias, užsukdamas į atokiausius kampelius, Bajoras sutinka įdomiausių bei keisčiausių žmonių, tačiau tikrojo pašaukimo jam niekaip nesiseka atrasti. Tik žingsniais išmatavus visą margą pasaulį ir sugrįžus į paliktą lietuviškąją žemę, Bajorui tampa aišku, kad pats bajoriškiausias ir širdžiai mieliausias kraštas yra ne užjūriuose, o savame kaime, su savo draugais bei kaimynais.

Spektaklyje visai šeimai „Bambeklis Bajoras“ vaidina Dalius Skamarakas, A.Giniotis, Ieva Stundžytė, Urtė Smulskytė, Judita Urnikytė, Jonas Šarkus, Jurgis Marčėnas ir Justina Smieliauskaitė.

Pažįstami ir nauji veidai

Grėsmingas pavadinimas „Siaubo pasakos“ neturėtų išgąsdinti jaunųjų žiūrovų, bet šis spektaklis rekomenduojamas vaikams nuo devynerių. Aktorė ir režisierė Agnė Sunklodaitė įsitikinusi, kad „ne tik suaugusieji, bet ir vaikai taip pat turi daug visokių problemų. Jei jie scenoje pamato tai, kas atliepia jų mintis, tai veikia kaip psichoterapija“. A.Sunklodaitės įkurtas „Labaiteatras“ Žvejų rūmuose parodys spektaklį „Siaubo pasakos“, pastatytą pagal legendinę Norberto Vėliaus surinktų lietuvių liaudies sakmių knygą „Sužeistas vėjas“.

Kas naktį prie kapinių vaidenasi? Kokios pasiklydusios švieselės vienišus keleivius lydi? Kaip atrodo vilkolakiai, žiburiniai ir kodėl Perkūnas velnių nemėgsta? Daug siaubingai baisių, bet įdomių dalykų galima bus sužinoti šiame spektaklyje, patiems patirti ir kitiems vėlų vakarą papasakoti. Kad baisiau būtų. Nes kuo baisiau – tuo įdomiau! „Siaubo pasakose“ vaidina aktoriai Eimantas Bareikis, Mindaugas Ancevičius ir Zigmantas Baranauskas.

„Jaunatyje 2018“ laukia itin maloni ir intriguojanti pažintis su tik 2017 m. gegužės 27 d. oficialiai įkurtu rankų šešėlių teatru „Budrugana Lietuva“. Tai aktorių trupė, kurią Klaipėdos universitete surinko rašytojas, teatro ir kino režisierius Vytautas V.Landsbergis. Studijų metu aktoriai dvejiems metams buvo išvykę į Gruziją mokytis unikalios teatro kalbos – rankų šešėlių teatro meno. Jis ypatingas atlikimo technika: naudojamos tik rankos, jomis kuriami personažai ir pasakojamos istorijos. Ši teatro technika gyvavo iki šiol tik Gruzijoje, rankų šešėlių teatre „Budrugana Gagra“. Šio teatro įkūrėjas – žymus aktorius ir režisierius prof. Gela Kandelaki. ,,Neįsivaizduoju trapesnio spektaklio nei šešėlių teatro. Jis yra pažeidžiamesnis už baletą, kur staiga kažkam nukritus, kažką ne taip padarius, viskas griūna. Nebeįmanoma sutaisyti vėliau“, – teigia G.Kandelaki.

Spektaklis „Keturi metų laikai“, režisuotas G.Kandelaki, dar 1991 m. pirmąkart buvo parodytas Paryžiuje. Rankų šešėlių teatro „Budrugana Lietuva“ versijoje pasakojama meškiuko gyvenimo istorija – nuo pirmo žvilgsnio į pasaulį iki visiško jo pažinimo. Keturi metų laikai – tai Rėdos ratas, kuriuo rieda ne tik gamta, bet ir kiekvienas iš mūsų – pavasarį prisikeldamas, o žiemą užmigdamas amžino poilsio. Kiekvienas metų laikas atspindi vis kitą gyvenimo etapą ir atneša vis kitokius išgyvenimus. Taip ir meškiukui kiekvienas metų laikas suteikia vis kitokią gyvenimo prasmę bei patirtį.

Unikaliame spektaklyje vaidina Jaunius Balčiūnas, Martynas Tomas Gucevičius, Eglė Agota Matulytė, Erikas Ribokas, Adelina Skalandytė, Domas Šiaulytis ir Ingrida Voverytė.

Neišmoktos pamokos

Eksperimentinis Vilniaus „Menų spaustuvės“ prodiusuotas spektaklis „Neišmoktos pamokos“ bus įdomus ne tik teatralams, bet ir populiariosios muzikos gerbėjams, nes čia kartu su aktoriais scenoje pasirodo roko grupė „Colours of Bubbles“. Tai spektaklis-koncertas, įkvėptas Aleksandro Špilevojaus pjesės, kuriai ypač ryškių spalvų bei akcentų suteikia teatro ir indie roko muzikos sintezė.

Keturi aktoriai, penki muzikantai ir 12 muzikinių-tekstinių kompozicijų, susijungiančių į vieną istoriją, skatinančią atlikėjus ir žiūrovus pradėti iš naujo mokytis dalykų, kurių mūsų kažkodėl nemokė mokykloje – ten, kur turėjome būti ruošiami gyvenimui, kur turėjome mokytis esminių dalykų, kur kas svarbesnių nei trigonometrijos lygčių sprendimas, trumpų ir ilgų distancijų bėgimas, istorinių datų kalimas... Bet „Neišmoktų pamokų” veikėjai nepaskęsta kaltinimuose mokyklai ar juos mokiusiai kartai. Įstrigę nesibaigiančiame lėkime, savo ambicijose, baimėse, savęs nepriėmime, senuose juos stabdančiuose įsitikinimuose, spektaklio herojai savo paieškose trumpam sugrįžta į aštuntą klasę, kuri jiems primena apie tai, kokias dideles spragas jie turi savęs ir savo pasaulio pažinime.

„Gyvai grupės „Colours of Bubbles“ atliekamas akustinis audinys čia įgauna reikšmingo svorio – muzikai tenka manipuliatyvioji funkcija: ji užpildo, iliustruoja scenų emocinę skalę ir tarsi suteikia pasakojimams kūną“ (Dovilė Statkevičienė. Mokyklos tiesos, melas ir moralas).

Spektaklis „Neišmoktos pamokos“ pernai buvo nominuotas Auksiniam scenos kryžiui „Teatras+“ kategorijoje. Vaidina Greta Grinevičiūtė, Paulius Markevičius, Severina Špakovska ir A.Špilevojus. Muzikos kompozicija ir atlikimas – „Colours of Bubbles“.

Šeimininkų teisėmis

„Jaunatį 2018“ organizuojantys Klaipėdos žvejų rūmai pristatys du spektaklius. Pantomimos teatras „A“, vadovaujamas Klaipėdos mimo Nr.1 Alekso Mažono, publikai parodys naują judesio spektaklį „Kvailių laivas“. A.Mažonas savo trupės spektakliui be žodžių idėjų ieškojo ir surado šiuolaikinio Nyderlandų istoriko Matthijso van Boxselo knygoje „Kvailybės enciklopedija“.

„Žmogus iš prigimties turi tokį didelį laisvės troškimą, kad valandžiukę prie jos pripratęs, viską dėl jos aukoja. Kvailybė, kuria žmogus stato ant kortos patį save ir visą savo rūšį, skiria jį nuo gyvulio: gyvuliai savo galiomis naudojasi taisyklingai, t. y. taip, kad jos nekenktų jiems patiems. Susiduriame su akla valia būti kvailam, kai patys pametame save iš akių. Kas yra tas protingas, kad suprastų savo paties kvailybę?“ – tai tik kai kurios tezės-klausimai, kuriuos, pasitelkę judesį ir muziką, spektaklyje užduos pantomimos teatras „A“.

Neseniai kūrybinės veiklos 55-metį (!) paminėjusio jaunimo teatro „Be durų“ spektaklių išskirtinis bruožas – „mažiau kalbų“, daugiau muzikos, linksmų šokių ir dainų. Visa tai galioja spektaklyje vaikams „Pasaka apie Senbernarą ir katytę Fėją“, kuriam inscenizaciją pagal Česlovo Navakausko knygelę „Kur tas pasaulio kraštas?“ sukūrė ilgametė teatro vadovė Angelė Juškevičienė. „Ar jums, vaikai, kada buvo atėjusi į galvą mintis, jog kažkur už tolimų jūrų ir miškų yra stebuklingas Pasaulio Kraštas, kur baigiasi ne tik žemė ir vandenys, bet ir visi rūpesčiai? Jei smalsu sužinoti, kas tai per vieta, ateikite į teatro „Be durų“ spektaklį. Tikrai patiks“, – žadėjo muzikinio vaidinimo kūrėjai.

Bilietus į „Jaunaties 2018“ spektaklius platina Žvejų rūmų bilietų kasa, „Tiketa.lt“ ir „Teatrai.lt“. Bilietai – po 4– 4,50 Eur.

Programa

Vasario 3 d. 17 val. – I.Vyrypajevo „Šokis Delhi“ (rež. O.Koršunovas, OKT / Vilniaus miesto teatras).

Vasario 4 d. 12 val. – „Siaubo pasakos“ (rež. A.Sunklodaitė, „Labaiteatras“).

Vasario 10 d. 17 val. – PREMJERA „Kvailių laivas“ (rež. A.Mažonas, pantomimos teatras „A“).

Vasario 11 d. 12 val. – „Bambeklis Bajoras“ (rež. A.Giniotis, Keistuolių teatras).

Vasario 18 d. 12 val. – „Pasaka apie Senbernarą ir katytę Fėją“ (rež. A.Juškevičienė, jaunimo teatras „Be durų“).

Vasario 24 d. 12 val. – „Keturi metų laikai“ (rež. G.Kandelaki, rankų šešėlių teatras „Budrugana Lietuva“).

Vasario 25 d. 18 val. – A.Špilevojaus „Neišmoktos pamokos“ (rež. A.Špilevojus, Vilniaus menų spaustuvė ir grupė „Colours of Bubbles“).NAUJAUSI KOMENTARAI

jukš

jukš portretas
„Bambeklis Bajoras“ -mačiau ,patiko. Na, o „Siaubo pasakos“ tai ir yra siaubo pasakos. Nieko daugiau.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

 • Festivalio pradžia su E. Onofri
  Festivalio pradžia su E. Onofri

  Klaipėdos koncertų salėje visą balandį skambės jau 48-ąjį kartą vykstančio „Klaipėdos muzikos pavasario“ festivalio akordai. Įspūdinga renginio programa melomanus intriguos garsių kolektyvų pavadinimais, pripažintų atlikėjų ir ko...

  1
 • Simfoninės muzikos koncertas šeimai
  Simfoninės muzikos koncertas šeimai

  Festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris“ kasmet išsiskiria savo turtinga simfoninių koncertų programa. 48-asis festivalis ypatingas tuo, kad vienas koncertas bus skirtas visai šeimai. Jos kviečiamos į Klaipėdos koncertų salę a...

 • Vėl sužydės „Sapnai ir kaktusai“
  Vėl sužydės „Sapnai ir kaktusai“

  Šokio pasaulio stebuklui prilyginami „Sapnai ir kaktusai“ vėl sužydės balandžio 6-ąją. Kitą ketvirtadienį 18.30 val. Klaipėdos Žvejų rūmuose bus pristatytas papildomas šokio spektaklis „Sapnai ir kaktusai“, nes...

 • Klaipėdoje – „Jaunoji banga“
  Klaipėdoje – „Jaunoji banga“

  Rytoj, balandžio 1 d., 16 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto koncertų salėje (K. Donelaičio g. 4) vyks antrasis jaunimo mišrių chorų festivalis „Jaunoji banga“. Organizatoriai tikisi, kad šis renginy...

 • Filmai „Kino pavasaryje“ – su mintimi
  Filmai „Kino pavasaryje“ – su mintimi

  Uostamiestyje jau baigėsi pamažu tradiciniu tampančio „Kino pavasario“ festivalio pagrindinė programa. Tačiau iki kitos savaitės penktadienio dar bus dar kartą rodomi didžiausio populiarumo sulaukę filmai. ...

  1
 • Atvelykio šventė Klaipėdoje
  Atvelykio šventė Klaipėdoje

  Klaipėdos etnokultūros centras balandžio 16 d., 13 val., kviečia į Atvelykio šventę (vaikų Velykėles), vyksiančią Klaipėdos senamiestyje: Meno kieme (Daržų g. 10), Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus kieme (Bažnyčių g. 4) ir Klaipėdo...

  2
 • „Klaipėdos muzikos pavasaris“: laikysis tradicijų, tačiau žada ir už „rėmų“ išeinančių programų
  „Klaipėdos muzikos pavasaris“: laikysis tradicijų, tačiau žada ir už „rėmų“ išeinančių programų

  Visą balandį uostamiestis švęs šimtmečių patikrintos muzikos šventę. Klaipėdos koncertų salė (KKS) pristato 48-ąjį kartą vyksiantį seniausią akademinės muzikos festivalį „Klaipėdos muzikos pavasaris“. Ši...

 • Istorijos puslapiuose – viešbučio didybė
  Istorijos puslapiuose – viešbučio didybė

  Šeštadienio popietę Klaipėdos savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Pempininkų padalinyje vyko istoriko, kraštotyrininko, leidėjo Kęstučio Demerecko knygos „Viktorijos“ viešbučio paslaptys&ldq...

  8
 • „Mūzos“ statulėlės – J. Vanžodytei ir D. Meškauskui
  „Mūzos“ statulėlės – J. Vanžodytei ir D. Meškauskui

  Artėjant Tarptautinei teatro dienai, penktadienio vakarą, Klaipėdos dramos teatre prieš prasidedant režisieriaus Elmars Senkovs spektakliui „Varovai“, vyko tradicija tapusi „Mūzų“ įteikimo ceremonija. Tai – jau a&sca...

  4
 • Klaipėdos teatralams bus įteiktos „Mūzos“
  Klaipėdos teatralams bus įteiktos „Mūzos“

  Nuo 2016 m., kai buvo įsteigti „Mūzos“ apdovanojimai, jau išdalinta 12 „Mūzų“ statulėlių. ...

Daugiau straipsnių