Besibaigiančio festivalio „Jaunatis“ staigmenos

 • Teksto dydis:

Spektakliais „Marti“ ir „Alesiutė“ šį savaitgalį baigsis Klaipėdos žvejų rūmų 9-asis šalies teatrų festivalis vaikams ir jaunimui „Jaunatis“.

Vienos dalies mėginimas pamilti pagal Žemaitės kūrybą – taip savo spektaklį „Marti“, kuris klaipėdiečių festivalyje bus rodomas šį šeštadienį, pristato teatro trupė iš Kauno „Teatronas“, kurianti nuo 2009 m. „Teatrono” nariai visuomet pabrėžia kuriantys jaunimui – žmonėms, kuriuos geriausiai supranta, ir kuriems patys priklauso. Ši Žemaitės „Marčios“ interpretacija susideda iš kaleidoskopinių vaizdelių: straipsnių, asmeninės kūrėjų patirties, Žemaitės kūrybos ir papildomos literatūros. Pačios autorės čia likę labai nedaug – Žemaitė tėra įkvėpimo šaltinis, kurio pagrindu kūrėjai bando suvokti ir su žiūrovais diskutuoti, kaip tradicinis, viešojoje erdvėje apibūdinamas lietuvis mato pasaulį. Jaunatviška kalba spektaklis užduoda klausimus: Kodėl pamilus reikia vesti? Kodėl reikia pamilti? Kur slypi mūsų „kaimietiškumas“? Kas yra „vyriškumas/moteriškumas“ ir ar reikia tai specialiai išskirti? Kas yra mūsų „princas ant balto žirgo“ – gal jo tiesiog nėra? Gal viskas yra gerai? Gal mes gyvename gerai?..

„Dažnai žmonės nebežino, kuriai grupei galėtų save priskirti – lietuviams, europiečiams, (ne)priimantiems pabėgėlius, aktyvistams, prisitaikėliams... Juk kultūringi žmonės negali savęs apriboti, priskirdami save konkrečiai grupei. Todėl esame viskas ir kartu niekas, nebeturime savo pozicijos“, – kalbėjo režisierius Gildas Aleksa. Spektaklyje vaidina Milda Naudžiūnaitė, Džiugas Kunsmanas, Renida Baltrušaitytė, Valerijus Kazlauskas ir Erika Uktverytė.

Festivalį sekmadienį vainikuos uostamiesčio teatro „Lino lėlės“ – lėlininko Lino Zubės spektaklio „Alesiutė“ premjera visai šeimai.

Lietuviška, gal ne visiems žinom pasaka „Alesiutė“ – tai pasakojimas apie mergaitę, kuri neturi jėgos atsispirti pagundoms ir neišsaugo tyrumo. Ji atiduoda vilkui Dangaus dovaną – aveles ir kasdien vis labiau grimzta į melą ir išsisukinėjimus. Atidavusi aveles, mergaitė kaip niekur nieko šukuoja galvelę, tvarko namelius. Taip ji įtikinėja save, kad viskas liko kaip buvę, ir meluoja Dangaus Tėvams. Per savaitę prarastoms avelėms susigrąžinti reikia sekmadienio, kad apie vidurdienį atėjęs vilkas sudegtų Dangaus tėvų uždegtoje žarijų duobėje, o avelės galėtų grįžti pas Alesiutę.

Festivalis „Jaunatis“ vyksta Klaipėdos žvejų rūmuose (Taikos pr. 70).

Vasario 27 d. 18 val. – „Marti“ („Teatronas“).

Vasario 28 d. 12 val. – „Alesiutė“ (teatras „Lino lėlės“).

Bilietai – po 4 Eur, bilietus platina Žvejų rūmų kasa, „Tiketa“ ir „Teatrai.lt“.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių