Bažnyčioje Klaipėdoje grieš orkestras

 • Teksto dydis:

Motinos dieną – gegužės 3-iąją 13 val. Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje (Rumpiškės g. 6) koncertuos Lietuvos kariuomenės orkestras (vyr. dirigentas ir vadovas majoras Egidijus Ališauskas (birbynė), Laura Gedgaudaitė (vargonai), diriguos Kazys Daugėla, koncertą ves aktorius Mantas Cegelskas.

2015-ieji paskelbti Mykolo Kleopo Oginskio ir Etnografinių regionų metais. Šiais metais taip pat minimos M.K.Čiurlionio 140-osios gimimo metinės. Koncerto metu bus atlikti kompozitorių M.K.Oginskio, M.K.Čiurlionio, J.Kačinsko, J.Naujalio, E.Balsio ir K.Daugėlos kūriniai, pažymintys šias reikšmingas sukaktis.

Koncerte skambėsiančią keturių dalių siuitą „Metai” skaitovui ir pučiamųjų instrumentų orkestrui kompozitorius K.Daugėla sukūrė remdamasis K.Donelaičio poemos „Metai” siužetais ir žinomiausiomis dailininko Vytauto Kazimiero Jonyno (1907–1997) medžio raižinių iliustracijomis. K.Donelaičio poemoje aprašomus visus metų laikus kompozitorius siuitoje pavaizdavo naudodamas gimtojo Mažosios Lietuvos krašto liaudies dainų melodijas. Kai kurios iš jų užrašytos vos ne prieš 200 metų.

Kompozitorius, aranžuotojas, dirigentas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) docentas K.Daugėla gimė 1960 m. Šilutės raj. Muzikos pradėjo mokytis Priekulės vaikų muzikos mokykloje. 1979 m. baigė tuometę Klaipėdos S.Šimkaus aukštesniąją muzikos mokyklą (K.Biliūno obojaus klasę), o 1984 m. – Lietuvos valstybinės konservatorijos (dabar LMTA) obojaus ir orkestrinio dirigavimo klases. Privačiai mokėsi kompozicijos pas prof. E.Balsį. K.Daugėla yra parengęs per 700 muzikos kūrinių aranžuočių, orkestruočių, redakcijų. Didžiausią kūrybos dalį sudaro kūriniai pučiamųjų orkestrui. Originalūs ir aranžuoti K.Daugėlos kūriniai yra atliekami Lietuvos ir Europos šalių orkestrų.

E.Ališauskas 1996 m. baigė birbynės studijas LMTA, prof. P.Tamošaičio klasėje. Tais pačiais metais įstojo į prof. J.Domarko orkestrinio dirigavimo kursą. 1998 m. įgijo orkestro dirigavimo studijų bakalauro diplomą, o 1999 m.– karinio orkestro dirigento kvalifikaciją. Šiuo metu E.Ališauskas yra Lietuvos kariuomenės orkestro vyr. dirigentas ir vadovas, LMTA docentas, liaudies instrumentų orkestro, liaudies instrumentų ansamblio „Sutartinė” vadovas. Lietuvišką tautinį instrumentą – birbynę ir jo galimybes muzikuojant jis yra pristatęs ne tik Lietuvoje, bet ir koncertuodamas įvairiuose renginiuose užsienyje.

Lietuvos kariuomenės orkestras įkurtas 1991 m., atkūrus šalies nepriklausomybę. Orkestro kapelmeisterio majoro Justino Jonušo pastangomis suburtas jaunas kolektyvas, kurį šiuo metu sudaro 57 profesionalūs muzikai. Jiems vadovauja orkestro vyr. dirigentas majoras E.Ališauskas, jam talkina dirigentas kapitonas Dainius Pavilionis. Orkestro repertuare – Lietuvos ir pasaulio kompozitorių populiarią orkestrinė, originali šiuolaikinė muzika bei klasikinių kūrinių aranžuotės.

L.Gedgaudaitė – Klaipėdos universiteto absolventė, baigusi solinio dainavimo ir muzikos pedagogikos studijas. Šiuo metu ji dirba Klaipėdos universiteto Menų fakultete, taip pat yra Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčios vargonininkė ir Sumos choro vadovė. Vargoninkavimo ji mokėsi Vokietijoje, Greifsvaldo universitete, kur studijavo pagal mainų programą. Kaip dainininkė ir vargonininkė koncertavo įvairiose Lietuvos ir Vokietijos bažnyčiose.

Kino ir televizijos projektuose ne vieną vaidmenį sukūręs M.Cegelskas – aktorius, teatro pedagogas, 2010 m. įgijęs aktorinio meistriškumo magistro laipsnį LMTA, o 2014 m. – pedagogo kvalifikaciją Lietuvos edukologijos universitete.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių