„Žalgiris“ po atkaklios kovos nusileido vengrų „Gyirmot“ ekipai

Kroatijoje vykstančiame aštuonių komandų „Istria Winter Cup“ futbolo turnyre Kroatijoje naujajam sezonui besirengiantis Lietuvos A lygos vicečempionas Vilniaus „Žalgiris“ antrojo turo B grupės mačą 0:1 (0:0) pralaimėjo pirmą pergalę iškovojusiems Dėro „Gyirmot“ (Vengrija) futbolininkams.

Kroatijos Umago mieste vykusiame mače vienintelis įvartis buvo pelnytas 20-ą minutę.

Susitikimo pradžioje pirmąją galimybę pasižymėti turėjo Ramūnas Radavičius, prasiveržęs kairiuoju aikštės kraštu bei atlikęs sudėtingą smūgį iš aštraus kampo.

18-ąją minutę „Gyirmot“ vienuolikės futbolininkai pradėjo aktyvų puolimą. Iš pradžių jų smūgį patikimai atrėmė vartininkas Aivaras Bražinskas, o kitos atakos metu kamuolys skriejo virš vartų.

Galiausiai trečiuoju bandymu varžovai pelnė įvartį: 20-ą minutę kamuolys aukšta trajektorija po rikošeto įskriejo į žalgiriečių vartus.

Kėliniui įpusėjus vilniečiai suklydo savo aikštės pusėje neapdairiai perdavinėdami kamuolį, tačiau varžovai netikėtai atsiradusia proga pasinaudoti nespėjo.

Iki pertraukos abi komandos ir toliau žaidė gana netiksliai, tad rezultatas išliko nepakitęs.

Antrąjį kėlinį aktyviai pradėję „Žalgirio“ futbolininkai 50-ą minutę po standartinės situacijos atliko pavojingą smūgį galva. Kamuolį į vartus bandė nukreipti Luka Peričius.

53-čią minutę pavojingais išpuoliais atsakė ir vengrai, tačiau netrukus vartų virpstą taip pat po standartinės situacijos sudrebino Vaidotas Šilėnas.

61-ą minutę Algis Jankauskas iš artimos distancijos smūgiavo galva, bet įvarčio įmušti nepavyko.

Žalgiriečių spaudimą atlaikę vengrai 65-ą minutę patys surengė vartų apgultį, tačiau ilgai ir intensyviai gynyboje dirbę vilniečiai neutralizavo pavojų. Atakoms nurimus 77-ą minutę po netikėto rikošeto kamuolys vos neįskriejo į lietuvių vartus.

Mačo pabaigoje į paskutinį šturmą kilę žalgiriečiai du kartus privertė varžovų vartininką gelbėti komandą nuo įvarčio, tačiau paskutinių šansų neišnaudojusi „Žalgirio“ vienuolikė patyrė pralaimėjimą.

Penktadienį grupės varžybas lietuviai baigs maču su šeštąją vietą Austrijos čempionate užimančia „Wolfsberger AC“ komanda, kuri trečiadienį 1:2 (0:2) nusileido grupės lydere tapusiai bei taip pat šeštojoje pozicijoje Bosnijos ir Hercegovinos pirmenybėse esančiai „NK Široki Brijeg“ vienuolikei.

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. "NK Široki Brijeg" (Bosnija)         2 1 1 0 3:2 4
2. "Wolfsberger AC" (Austrija)          2 1 0 1 3:3 3
3. "Gyirmot SE" (Vengrija)              2 1 0 1 2:2 3
4. Vilniaus "Žalgiris"                  2 0 1 1 1:2 1

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Pulos "NK Istra" (Kroatija)          2 2 0 0 6:4 6
2. "NK Pomorac" (Kroatija)              2 1 1 0 3:2 4
3. "FK Željezničar" (Bosnija)           2 0 1 1 2:3 1
4. "Kecskemeti TE" (Vengrija)           2 0 0 2 4:6 0

Grupių nugalėtojai sekmadienį susitiks pagrindiniame turnyro finale, o kitas pozicijas grupėse užėmusios komandos žais dėl vietų.