Pirmasis lietuvių medalis olimpiniame žiemos festivalyje!

Pirmąjį medalį Lietuvai XI Europos jaunimo žiemos olimpiniame festivalyje Rumunijoje iškovojo rinktinės vėliavą festivalio atidarymo iškilmėse nešusi biatlonininkė Gabrielė Leščinskaitė, užėmusi antrąją vietą merginų (iki 18 metų) asmeninėse 10 km lenktynėse.

Be klaidų šaudžiusi G. Leščinskaitė antradienį distanciją įveikė per 32 minutes 57,6 sekundės ir 1 minute 25,5 sekundės atsiliko nuo čempione tapusios vokietės Marion Deigentesch.

Beje, tai antrasis Lietuvos sportininkų medalis Europos jaunimo žiemos festivalių istorijoje - pirmąjį, taip pat sidabro - 2001-aisiais iš Suomijos miesto Vuokačio parsivežė slidininkė Irina Terentjeva.

Bronzos medaliu antradienį džiaugėsi Estijos sportininkė Tuuli Tomingas, nugalėtojai pralaimėjusi 1 minutę 37,4 sekundės.

Keturis kartus šaudykloje suklydusi Kotryna Vitkūnaitė užėmė 37-ąją vietą tarp 66-ių lenktynes baigusių (startavo 67-os) biatlonininkių:

1. Marion Deigentesch (Vokietija)   31 min. 32,1 sek. (1 baudos minutė)
2. Gabrielė Leščinskaitė    atsiliko 1 min. 25,5 sek. (0)
3. Tuuli Tomingas (Estija)                1:37,4 (2)
4. Anna Weidel (Vokietija)                1:43,6 (2)
5. Anastasija Tolmačiova (Rusija)         2:20,0 (2)