Išaušo principinės S.Moslobojevo ir M.Sakalausko dvikovos diena

Šįvakar "Siemens" arenoje įvyks dvikovinių sporto mėgėjų ilgai laukiama dvikova - Sergejus Maslobojevas prieš Mindaugą Sakalauską.

Po balandį vykusio „K-1 World GP 2010“ sunkiasvorų (virš 90 kg) čempionato atrankos turnyro Vilniuje, kurį laimėjo kaunietis Mindaugas Sakalauskas, kilo aštrios diskusijos. Bušido bendruomenėje netilo kalbos, kad M.Sakalausko pergalė tebuvo atsitiktinumas, o turnyrą turėjo laimėti dėl traumos iš jo pasitraukęs Sergejus Maslobojevas, rašo sportas.info.

“Tuomet internetiniuose forumuose ir gyvuose pokalbiuose užvirė diskusijos, kuris iš šių kovotojų yra geresnis. Išryškėjo nuomonė, kad turnyrą, jei ne patirta trauma, neabejotinai būtų laimėjęs S.Maslobojevas. Gimė priešprieša – Vilnius prieš Kauną, o ginčas peraugo į intrigą – vis dėlto kuris iš jų yra geresnis“, - teigė Donatas Simanaits, Lietuvos bušido federacijos prezidentas.

D.Simanaitis pripažįsta, kad tradiciniuose ir prestižiniuose turnyruose „Siemens“ arenoje stengiasi vengti kovų, kuriose kovotų lietuvis prieš lietuvį, tačiau kai būna toks milžiniškas ažiotažas – išvengti jų neįmanoma.

Kulminacija įvyks šiandien – 18.00 valandą „Siemens“ arenoje Vilniuje prasidėsiančiame „Hero‘s Lithuania 2010“ mišrių kovų turnyre. Sergejus Maslobojevas prieš Mindaugą Sakalauską. 

„Kokios emocijos? Nesakyčiau, kad tai jaudulys. Greičiau – azartas. Anksčiau buvo kalbama, kad vienas geriausių kovotojų Lietuvoje yra Valdas Pocevičius. Kai pradėjau sportuoti, mes, jaunimas, į jį žiūrėdavome kaip į superkovotoją, kurio neįmanoma įveikti. Bet atėjo laikas ir nugalėjau jį. Tuomet tapau Lietuvos kovų be taisyklių čempionu. Dabar yra galimybė dar vieną etapą pereiti. Jei įveiksiu Mindaugą, tapsiu geriausiu sunkiasvoriu pagal K-1 taisykles. Labai noriu įrodyti ir sau, ir žmonėms, kad galiu būti geriausias ir K-1 kovose”, - teigė S.Maslobojevas. 

Kovos išvakarėse pozuodamas fotografams, M.Sakalauskas į viršų kėlė du pirštus, tradiciškai simbolizuojančius taiką. Paprastai kovotojai pozuoja pirštus suspausdami į kumščius. Ką iš tiesų reiškė šis gestas, M.Sakalauskas neatskleidė. “Viską pamatysime ringe. Negalima visko atskleisti prieš kovą“, - šypsojosi sportininkas. 

M.Sakalauskas abejoja, ar viena kova gali objektyviai atspindėti, kuris kovotojas stipresnis. „Kaip tą vakarą Dievas duos, tas ir nugalės. Japonijoje jie po dešimt kartų kovoja vieni su kitais, ir negali pasakyti, kuris už kurį stipresnis. Tą dar sunkiau įvertinti sunkiasvorių kovose, kur vienas vienintelis smūgis gali būti lemtingas. Kova parodys tik tiek, kuris tą vakarą geresnis“, - tikino M.Sakalauskas. 

Jis teigė, nekreipiantis dėmesio į spelionės, kaip kova turėtų pasibaigti, kurių dauguma didesnius šansus teikia M.Sakalausko varžovui. „Nekreipiu dėmesio į tas kalbas. Kiekvienas turi savo nuomonę, kurią daug lemia asmeninės simpatijos. Kiekviena kova tarsi žaidimas. Smagu jos laukti, smagu kovoti. Smagus tas mūsų darbas“, - šypsojosi M.Sakalauskas. 

„Jaučiu didelį palaikymą. Gaunu milijonus laiškų iš gerbėjų, todėl negaliu sau leisti pralaimėti, - kalbėjo S.Maslobojevas. - Favorito statusas? Niekada nedrįstu nuvertinti varžovo. Kova yra kova, niekada negali žinoti, kas gali nutikti. Būna analizuoji savo varžovą ir tikiesi, kad ringe jis elgsis vienaip, o prasidėjus kovai pamatai, kad šįkart jis kovos kitaip. Jei tam nebūni pasiruošęs, gali pralaimėti, nors ir jausiesi stipresnis už varžovą. Kovai svarbiausia pasiruošti morališkai. Turi nusiteikti eiti iki galo, ir nė žingsnio atgal“.

„Ar nebuvo sunku įsivelti į diskusijas, kas geresnis? Ne. Mano atsakymas visuomet būdavo vienas: „ačiū, už palaikymą“. Taip, girdėdavau kalbų, kad man tai bus lengva kova, bet negaliu su jomis sutikti vien dėl to, kad niekad nežinai, kaip iš tikrųjų bus. Kad tapčiau geriausias, visuomet ruošiuosi blogiausiam“, - pridūrė S.Maslobojevas. 

„Kokie mano pranašumai? Pamatysime ringe. Kokie varžovo ginklai labiausiai gąsdina? Niekas negali gąsdinti. Visi mes, kovotojai, iš to paties drėbti. Jei kažko bijai, ko eiti į ringą? Sėdėk prie televizoriaus ir žiūrėk „Šok su manimi“, - neprarasdamas geros nuotaikos į klausimus atsakinėjo M.Sakalauskas.

 „Sergejus pasižymi išskirtiniu kovotojo charakteriu, o Mindaugas – taktikas. Jis stengiasi numatyti veiksmus ringe, rečiau veliasi į aklą smūgiavimą, mėgsta išlaukti savo momento. Sergejus – agresyvus smūgiuotojas, Mindaugas – dažnai laimi gudrumu. Šiuose skirtumuose ir slypi intriga“, - abu kovotojus apibūdino D.Simanaitis. 

„Mindaugas daug metų sporte, daug kartų Lietuvos vėliavą virš galvos iškėlęs. Galiu tik pagarbą jam atiduoti. Ilgąlaik buvo geriausias ir neįveikiamas K-1 ir Muay Thai sunkiasvoris Lietuvoje. Patirtis – didžiausias jo pranašumas. O mano pranašumas visuomet tas pats – charakteris. Visuomet ringe atiduodu 200 procentų. Traumos, kurių pasekmes ir dabar dar šiek tiek jaučiu, niekuomet nebūna priežastimi žengti atgal“, - teigė S.Maslobojevas. 

M.Sakalauskas tikina, kad didelio skirtumo – kovoti su lietuviu ar užsieniečiu – nėra. „Tai – darbas. Išeini į ringą dirbti. Jokių draugysčių ringe negali būti. Po to – vėl viskas stoja į savo vėžias. Lietuva – maža šalis, jokių pykčių čia negali būti. Visi savi, visi vieni su kitais bendrauja ir sutaria. Dažnai ringe – varžovai, treniruotėse – sparingo partneriai“. 

S.Maslobojevas tikisi, kad ši kova jam taps laipteliu tolimesnėje karjeroje, ar bent duos atsakymus į rūpimus klausimus. „Į K-1 perėjau iš kovų be taisyklių. K-1 ringe man tai bus tik antroji kova. Mindaugas yra daug pergalių K-1 kovose pasiekęs, ir jei peržengsiu per jį, galbūt ir man atsivers tam tikros durys. Kita vertus, nesu dar tikras, ar gyvenime daug dėmesio skirsiu K-1. Galbūt grįšiu kovas be taisyklių, nes ir ten dar yra ką įrodinėti. Esu apsisprendimo kryžkelėje, ir galbūt ši kova duos reikalingus atsakymus“. 

„Tikiuosi geros kovos, kuris visiems patiks, o prognozuoti jos eigą yra sunku. Vienas smūgis gali viską nulemti“, - teigė M.Sakalauskas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių