Į visuomenei reikšmingų įvykių sąrašą siūloma įtraukti Eurolygą

Lietuvos radijo ir televizijos komisija iš visuomenės sulaukė vieno pasiūlymo papildyti šiuo metu rengiamą visuomenei reikšmingų įvykių sąrašą - Seimo narys Žilvinas Šilgalis į šį sąrašą pasiūlė įtraukti Eurolygos krepšinio turnyrą.

Į sąrašą yra įtrauktos daugiausia įvairios populiarios sporto varžybos, kurias privaloma tiesiogiai transliuoti nemokamais kanalais.

Terminas, iki kurio visi suinteresuoti asmenys galėjo teikti pasiūlymus į visuomenei reikšmingų sąrašą, baigėsi pirmadienį.

"Turime vienintelį pasiūlymą, daugiau nieko negavome", - antradienį sakė LRTK administracijos direktoriaus pavaduotoja Jurgita Iešmantaitė.

Ž.Šilgalis yra stebėjęsis, kad Eurolygos krepšinio turnyras nebuvo įtrauktas į pradinį sąrašą. "Neabejotinai teiksiu prašymą įtraukti Eurolygą į sąrašą", - prieš dvi savaites sakė parlamentaras.

Jo nuomone, Eurolygos rungtynės Lietuvos žiūrovams labai svarbios ir įdomios, nes šiame turnyre žaidžia ir lietuviški klubai.

Tuo metu J.Iešmantaitė sakė, jog Eurolygos turnyro nėra kitų Europos valstybių visuomenei reikšmingų įvykių sąrašuose.

"Peržiūrėjome, kiek yra patvirtinta tų valstybių sąrašų, tai nei Eurolygos, nei UEFA (Čempionų lygos futbolo turnyro - BNS) nėra", - teigė LRTK atstovė.

LRTK iniciatyva parengtame pradiniame sąraše buvo vasaros ir žiemos olimpinių žaidynių atidarymo ir uždarymo ceremonijos bei varžybos, kuriose dalyvauja Lietuvos sportininkai. Prie reikšmingų įvykių taip pat įrašyti Pasaulio ir Europos futbolo, krepšinio ir lengvosios atletikos čempionatai bei Dainų šventė, tačiau sąraše nėra Eurolygos krepšinio turnyro.

Šį sąrašą iš pradžių turės patvirtinti Lietuvos Vyriausybė, o vėliau jis bus teikiamas tvirtinti Europos Komisijai.

"Esmė yra, kad tų įvykių transliacijos būtų tik nemokamose programose", - anksčiau yra sakiusi J.Iešmantaitė.

Pasak jos, norint, kad įvykis patektų į sąrašą, jis turi atitikti specialius kriterijus.

Įvykių reikšmė bus vertinama pagal tai, kokiai šalies gyventojų daliai jis yra svarbus, ar bendrai pripažįstama išskirtinė jo kultūrinė reikšmė, ar vykstant tarptautinės reikšmės varžyboms ar turnyrui dalyvauja nacionalinė komanda, ar įvykis yra tradiciškai transliuojamas nemokamos televizijos ir sulaukia didelio žiūrovų dėmesio.

Ankstesnis visuomenei reikšmingų įvykių sąrašas nustojo galioti nuo spalio 18 dienos, kuomet buvo priimtas naujos redakcijos Visuomenės informavimo įstatymas.

Tam tikro įvykio įrašymas į sąrašą dar nereiškia, kad jis būtinai bus transliuojamas - nuo televizijos transliuotojų priklausys, ar jie norės pirkti transliacijos teises.


Šiame straipsnyje: Eurolyga

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių