Eurolyga: „Žalgiris“ pralaimėjo „Maccabi Electra“ 70:86

„Žalgirio“ krepšininkai antrąsias Eurolygos rungtynes Izraelyje 70:86 pralaimėjo daugkartinei šios šalies čempionei Tel Avivo „Maccabi Electra“ ekipai.

Legendiniai Lietuvos ir Izraelio klubai dvikovą pradėjo šių sudėčių: M.Pocius, P.Jankūnas, A.Milkanis, T.Watsonas ir D.Collinsas bei J.Pargo, L.Eliyahu, G.Pninis, D.Perkinsas ir S.Schortsanitis.

Sėkmingiau startavo „Maccabi Electra" - 11:2. Žalgiriečiams nesiseka sulaikyti tamsiaodį galiūną S.Schortsanitį. Vis dėlto D.Collinso, T.Klimavičiaus, M.Kalniečio atakomis pavyksta sušvelninti skirtumą - 10:15. Aikštės šeimininkai nesustoja - po dviejų iš eilės D.Bluthenthalio tritaškių 25:10. Po pirmojo kėlinio 25:11 pirmavo tel Avivo krepšininkai.

Antrasis kėlinys. „Maccabi Electra" tebediktuoja savo sąlygas - 30:18. Pataiko M.Pocius, P.Jankūnas - 22:30. Taranas S.Schortsanitis vis dar nesustabdomas - 38:22, kamuolį įdeda Ch.Eidsonas - 40:22. Po dviejų kėlinių - 47:27 Tel Avivo ekipos naudai.

Pirmosios rungtynių dalies akcentai. Rezultatyviausi žaidėjai: S.Schortsanitis 17 taškų, D.Bluthenthalis ir R.Hendrixas po 8 bei T.Watsonas - 5, T.Klimavičius ir M.Pocius po 4. Tritaškių taiklumas („Maccabi Electra" - „Žalgiris") - atitinkamai 2/4 (50 proc.) ir 1/8 (12 proc.), klaidos - 7:15.

Įpusėjus trečiajam kėliniui, po tritaškį pataikė P.Jankūnas ir A.Milaknis - 39:52. Netrukus įmetė M.Begičius ir vėl P.Jankūnas - 43:52, dvitaškį pelnė bei baudos metimą uždirbo D.Šalenga - ir 46:52. Tačiau po trijų kėlinių - 51:65.

Ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiams buvo pavykę priartėti - 62:75, tačiau visas viltis sudaužė S.Schortsanitis - 66:82.

Statistika. „Maccabi Electra" - „Žalgiris" 86:70 (25:11, 22:16, 18:24, 21:19). S.Schortsanitis 24 taškai, R.Hendrixas 14, L.Eliyahu 12, D.Bluthenthalis ir Ch.Eidsonas po 8, D.Perkinsas 7, G.Pninis 6, T.Bursteinas 4, J.Pargo 3/P.Jankūnas 17 (5 klaidos), M.Kalnietis ir T.Watsonas po 9, M.Pocius ir T.Delininkaitis po 6, D.Collinsas ir D.Šalenga po 5, T.Klimavičius ir M.Begičius po 4, A.Milaknis 3, A.Čapinas 2. Komandų rodikliai: dvitaškiai - 31/53 (58 proc.) ir 20/33 (60 proc.), tritaškiai - 4/12 (33) ir 5/16 (31), baudų metimai - 12.20 (60) ir 15/21 (71), atkovota kamuolių - 30:31, perimta - 15:9, rezultatyvūs perdavimai - 17:13, klaidos - 14:26.

Kauno komandai nepavyko nutraukti daugiau nei penkerius metus besitęsiančią nesėkmių išvykoje tradiciją: paskutinį kartą sėkmingai Eurolygos reguliarųjį sezoną svečiuose „Žalgiris“ pradėjo 2005-ųjų rudenį, kai Slovėnijoje 78:75 palaužė Liublianos „Union Olimpija“ ekipą.

Pirmajame Eurolygos A grupės ture žalgiriečiai savo aikštėje 73:62 įveikė Belgrado „Partizan mt:s“ ekipą, o Tel Avivo atstovai Ispanijoje 78:94 nusileido Vitorijos „Caja Laboral“.

Šiame straipsnyje: ŽalgirisEurolyga