Eurolyga: „Žalgirio" viltys žengti toliau sudegė Maskvoje (komentarai)

Kauno „Žalgiris“ Eurolygos „Top16“ rungtynėse 61:70 (12:17, 14:18, 22:13, 13:22) pralaimėjo vietos Maskvos CSKA kariaunai ir galutinai prarado šansus žengti tolyn.

Pirmoji rungtynių pusė žalgiriečiams klostėsi sudėtingai. Trečiajame ketvirtyje kauniečiai rado savyje jėgų panaikinti 15 taškų deficitą, tačiau lemiamas minutes užtikrinčiau sužaidė šeimininkai.

Tai buvo septintoji „Žalgirio“ nesėkmė „Top16“ etape. 4 pergales per 11 turų iškovoję LKL čempionai yra priversti atsisveikinti net ir su teorinėmis viltimis patekti į Eurolygos ketvirtfinalį.

Komentaras I

„Turėsiu dar kartą peržiūrėti mačo įrašą, bet manau, jog padarėme viską, ką galėjome, nepaisant daugybės žaidėjų netekčių. Suklydome 16 kartų ir nepataikėme daug lengvų metimų iš po krepšio, o prieš CSKA taip nelaimėsi. Manau, kad gerbėjams suteikėme galimybę didžiuotis savo komanda dėl parodytų pastangų. Nors laimėjome vos vieną kėlinį, tačiau iki pat 37-osios minutės buvome arti varžovų. Esu patenkintas savo komandos pastangomis“, –  „Žalgirio“ stratego Joano Plazos žodžius cituoja portalas krepsinis.net.

Komentaras II

„Šitas mačas psichologiškai buvo sunkus dar prieš pradžią. Po to, kai Dardenas paliko komandą ir Popovičius dėl traumos liko namuose, mes galvojome, kad tikrai laimėsime. Mes nepamiršome, kad „Žalgiris“ yra labai rimta komanda ir su ja visada žaisti sunku. Labai gerai rungtyniavome iki tol, kol susikrovėme 15 taškų pranašumą. Po to mes tiesiog „išsijungėme“ ir pradėjome daryti daug blogų dalykų.

Gerai, kad paskutiniame kėlinyje sugebėjome sužaisti organizuotai ir esu patenkintas pirmosiomis aštuoniomis minutėmis, nes paskutines dvi vėl sužaidėme prastai. Viliuosi, jog sugebėsime pagerinti savo žaidimą, nes tikrai turime daug potencialo. Rūbinėje žaidėjams sakiau, kad pažiūrėjus į statistiką mes esame bene geriausia komanda Eurolygoje: mes puikiai pataikome, esame antroje vietoje pagal rezultatyvius perdavimus, puikiai renkame naudingumo balus. Galbūt tik „Regal Barcelona“ statistika yra geresnė už mūsų. Nepaisant visų šių dalykų, mes vis tiek leidžiame sau rungtynių metu sužaisti tokias blogas atkarpas. Žinome ties kuo turime dirbti – stabilumu“, – dėstė CSKA vyriausiasis treneris Ettore Messina, rašo krepsinis.net.

Rezultatyviausi. „Žalgiris“: R.Kaukėnas (5/10 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 5 atk. kam., 5 rez. perd.) 16, O.Lafayette‘as (7 atk. kam., 4 rez. perd.) 11, D.Lavrinovičius (4/7 dvitaškiai, 6 atk. kam.), M.Kuzminskas ir K.Lavrinovičius (5 atk. kam.) po 8, R.Javtokas ir J.Foote‘as po 4, V.Lipkevičius 2.

CSKA: S.Weemsas 13, V.Chriapa (8 atk. kam.) 12, A.Jacksonas, N.Krstičius (8 atk. kam.) ir A.Kaunas po 9,

Rungtynių eiga

I kėlinys. „Žalgiris“ rungtynes pradeda tokiu startiniu penketu: Oliveris Lafayette‘as, Rimantas Kaukėnas, Mindaugas Kuzminskas, Kšištofas Lavrinovčius ir Jeffas Foote'as

R. Kaukėnas mačą pradeda taikliu dvitaškiu, šeimininkai atsako tolimu šūviu, S. Kaunas deda iš viršaus. M. Kuzminskas pataiko iš vidutinio nuotolio. M. Teodosičius didina skirtumą iki 8:4. J. Foote'as ir S. Kaunas apsikeičia galingais dėjimais.

K. Lavrinovičius sumeta abu baudos metimus, J. Foote'as prideda dvitaškį. V. Lipkevičius gražiu reidu skirtumą mažina iki minimumo. Po pirmojo ketvirčio rezultatu 17: 12 pirmauja CSKA.

II kėlinys. Pabėgęs D. Lavrinovičius deda kamuolį iš višaus, R. Kaukėnas dar kartą pataiko iš vidutinio nuotolio. CSKA spurtuoja - pelno 5 taškus iš eilės ir „Žalgiris“ atsilieka 16:25 (14 min). Komandos žaidžia gana vangiai, rungtynių tempas lėtas.

Taškų badą abejose komandose pataikęs du baudos metimus nutraukia M. Kuzminskas. R. Javtokas pataiko iš po krepšio, O. Lafayette'as prideda 3 taškus. Tačiau varžovai taip pat nesnaudžia ir vėl susigrąžina 10 taškų pranašumą.

R. Kaukėnas tritaškiu mažina CSK pranašumą. Įpusėjus rungtynėms „Žalgiris“ vejasi varžovus - 26:35.

Rezultatyviausiai iki pertraukos žalgiriečių gretose žaidė R. Kaukėnas (7 tšk). M. Kuzminskas, J. Foote'as, K. Lavrinovičius ir M. Kuzminskas pridėjo po 4.

III kėlinys. R. Javtokas pataiko „kablį“. S. Kaunas M. Delašui išrašo bloką vertą gražiausių epizodų dešimtuko. CSKA centras ir M. Teodosičius jau yra prasižengę po tris kartus.

R. Kaukėnas pataiko paskutinę atakai skirto laiko sekundę. Į visus svečių bandymus rusų klubas randa savų atsakymų ir didina skirtumą iki 15 taškų - 45:30 (25 min).

D. Lavrinovičius pataiko antrąjį savo dvitaškį. Sėkmingą atarpą sužaidžia O. Laffayette'as - per minutę pelno 8 taškus, o po M. Kuzminsko metimo kauniečiai priartėja iki 6 taškų žymos - 42:48.

K. Lavrinovičius pelno 3 taškus su varžovų pražanga, o aidint trečiojo kėlinio sirenai brolis išlygina rezultatą - 48:48!

IV kėlinys. R. Kaukėnas šveičia tritaškį ir dar kartą išlygina rezultatą. Deja, kitoje atakoje S. Kaunas deda iš viršaus, M. Kuzminskas atstato pusiausvyrą.

Buvęs žalgirietis S. Weemsas taiklus iš toli, tritaškį prideda V. Chriapa. Skrtumas vėl išauga iki 8 taškų (33 min).

„Žalgiriui“ nepavyksta susikurti patogių progų. Tuo tarpu CSKA po truputį tolsta. Likus trims minutėms komandas skiria 11 taškų.

R. Kaukėnas ir R. Javtokas prideda po dvitaškį. Tačiau tai ir buvo viskas, CSKA švenčia pergalę 70:61.

Situacija prieš rungtynes

Bėdos. Šiame sezone CSKA kariauną „Žalgiris“ įveikė du kartus. Tiesa, abi pergalės pasiektos VTB Vieningoje lygoje. Maža to, šiandieniniame mače kauniečiams dėl įvairių priežasčių negalės padėti net 4 krepšininkai, kurie rungtynėse su rusų klubu griežė pirmaisiais smuikais. Šios savaitės pradžioje „Žalgirį“ paliko lengvasis krašto puolėjas Tremmellas Dardenas, su komanda į Maskvą neatvyko ir blauzdos traumą patyręs Marko Popovičius. Dėl religinių įsitikinimų  ekipą jau anksčiau paliko Ibrahimas Jaaberas, o Paulius Jankūnas dėl peties traumos šį sezoną į aikštelę nebeišbėgs.

Tikėjimas. Nors šansai patekti į Eurolygos ketvirtfinalį po kelių skaudžių pralaimėjimų yra migloti, o „Žalgirį“ spaudžia rimti finansiniai sunkumai, ekipos vedlys Joanas Plaza nepraranda tikėjimo. „Situacija nėra gera, tačiau turime išlaikyti rimtį ir kautis už komandos vardą. Nežinau, kas bus artimiausioje ateityje, dabar atėjo tas metas, kai privalome žaisti už garbę ir išlikimą. Vis dar turime teorinių vilčių žengti tolyn ir ruošiamės jas išnaudoti“, - vilties neprarado vyr. „Žalgirio“ treneris.

Ištikimybė. Eurolygoje atsiskleidęs Mindaugas Kuzminskas kaip mat sulaukė solidžių pasiūlymų iš kitų elitinių klubų. Tačiau lietuvis į juos numojo ranka ir užtikrino, kad „Žalgiryje“ liks iki  sezono pabaigos: „Mano pasitraukimas būtų labai negražus trenerio ir visų mus palaikančių žmonių atžvilgiu. Dabar pinigai tikrai nėra svarbiausias dalykas", - tikino jaunasis žalgirietis.

Varžovų nusiteikimas. Maskvos CSKA įžaidėjas Theodoras Papaloukas teigė, kad kauniečiai žais atsipalaidavę ir nejus didelio spaudimo. Tuo tarpu vyr. varžovų treneris Ettore Messsina  į dvikovą žvelgia budriai: „Mačas bus labai svarbus. Su žalgiriečiais sunku kovoti dėl kamuolių ir žaisti tam tikrose situacijose. Ketiname gerai pasiruošti ir išlaikyti aukštą žaidimo lygį“, - rimto požiūrio į rungtynes neslėpė krepšinio profesorius.

Ar išsigelbėti realu? Pralaimėjimas šiandien nubrauktų bet kokias likusias teorines viltis patekti tarp aštuonių pajėgiausių Senojo žemyno komandų. Pergalės atveju žalgiriečiai kituose turuose lauktų galimų Atėnų „Panathinaikos“, Malagos „Unicaja“ ir tų pačių raudonarmiečių kluptelėjimų.