Daugirdui Šemiotui - bokso turnyro Čekijoje sidabro medalis

Kovo 22-24 dienomis Čekijoje vyko 43-iasis tarptautinis „Grand Prix“ serijos vyrų ir moterų bokso turnyras. Į Tarptautinės bokso asociacijos (AIBA) oficialų kalendorių įtrauktame turnyre šiais metais varžėsi 103 kovotojai iš 20 šalių: vyrai kovojo aštuoniose, o moterys - trejose svorio kategorijose.

Sėkmingiausiai iš trijų Lietuvos atstovų pasirodė kaunietis Daugirdas Šemiotas. Svorio kategorijoje iki 81 kg lietuvis pateko į finalą, kuriame patyrė pralaimėjimą ir iškovojo antrąją vietą. Pakeliui į finalą D. Šemiotas taškais 7:6 įveikė indą Sumitą Sangwaną ir rezultatu 11:7 pranoko serbą Marko Nikoličių. Kovoje dėl aukso medalio lietuvis taškais 9:20 turėjo pripažinti 2011 metų pasaulio bokso čempiono Julio Cesaro de la Cruzo iš Kubos pranašumą.

Kiti du turnyre kovoję lietuviai apdovanojimų nepelnė. Pirmąją turnyro dieną šilutiškis Evaldas Petrauskas rezultatu 18:7 įveikė Moldovos atstovą Dmitrijų Galagotą. Iškopęs į pusfinalį, lietuvis kovojo su Rusijos atstovu Maksimu Ignatjevu. Apylygėje kovoje pergalę 9:6 šventė rusas, kuris vėliau tapo turnyro vicečempionu svorio kategorijoje iki 64 kg.

2011 metų pasaulio bokso čempionato prizininkas Egidijus Kavaliauskas taip pat sėkmingai peržengė preliminarių kovų barjerą. Jos be didesnio vargo 12:5 nugalėjo bulgarą Simeoną Chamovą. Tačiau svorio kategorijos iki 69 kg pusfinalyje E. Kavaliauskas 6:8 pralaimėjo būsimajam turnyro nugalėtojui kubiečiui Arisnoide'ui Despaigne'ui.

Šiame straipsnyje: Daugirdas Šemiotasboksas