VMVT apgynė Lietuvos gamintoją Nyderlandų įmonės iškeltoje byloje

 • Teksto dydis:

Dėl Lietuvoje gaminamų maisto produktų saugos ir kokybės užtikrinimo, ypač įrodant, kad jie atitinka aukščiausius standartus, kartais susiduriama su nemenkais iššūkiais, kuriuos sprendžiant Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT) tenka dalyvauti ir teismuose. Vienas iš tokių atvejų – konfliktas taip Nyderlandų įmonės ir Lietuvos pieno produktų gamintojo, kuris išspręstas įrodžius, kad mūsų šalies įmonė kaltinta nepagrįstai.

Dar 2020 metų pradžioje Vilniaus apygardos teismui buvo pateiktas ieškinys civilinėje byloje tarp Nyderlandų įmonės Melkweg Holland B.V. ir Viešosios įstaigos Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros dėl įsigytų netinkamos kokybės nugriebto pieno miltų, kurie buvo pagaminti vienoje Lietuvos pieno perdirbimo įmonėje.

VMVT šioje byloje buvo įtraukta, kaip trečiasis asmuo, kuri, pateikusi teismui argumentuotus faktus bei visus reikalingus dokumentus apie Lietuvos pieno įmonėje pagamintų nugriebto pieno miltų saugos ir kokybės užtikrinimą, apgynė Lietuvos gamintoją ir prisidėjo, įrodant, kad jam mesti kaltinimai buvo nepagrįsti.

Agentūra intervenciniais pirkimais nugriebto pieno miltus įsigijo iš Lietuvos pieno perdirbimo įmonės, kuriuos vėliau konkurso sąlygomis nusipirko Nyderlandų įmonė Melkweg Holland B.V. Įmonė savikontrolės tikslais atliko iš pieno miltų pagamintų produktų tyrimus, kuriais nustatė draudžiamą naudoti cheminę medžiagą chloramfenikolį. Dėl to ir kilo konfliktas.

Nustačius šią draudžiamą medžiagą, oficiali Nyderlandų kontrolės institucija informavo VMVT, kuri savo ruožtu atliko pateikto nugriebto pieno miltų atsekamumą iki pat žalio pieno gamintojo. Taip pat tyrimo eigoje buvo atrinkti iš Lietuvos sandėlių dar neišvežtų pieno miltų mėginiai, kurie ištirti akredituotoje laboratorijoje. Kaip vėliau paaiškėjo, visos sandėliuose saugomo nugriebto pieno miltų partijos atitiko nustatytus reikalavimus.

Po užsitęsusio bylinėjimosi proceso, VMVT pavyko teisme įrodyti, kad Lietuvos pieno gamintojo pagaminti nugriebto pieno miltai atitinka keliamus saugos ir kokybės reikalavimus, todėl šių metų liepos 2 d. teismas priėmė sprendimą – ieškinį atmesti.

„Nuo pat pradžių neabejojome, kad mūsų specialistų darbas užtikrinant Lietuvoje pagamintos produkcijos saugą buvo atliktas tinkamai ir profesionaliai, teisme nuodugniai pristatėme, kaip buvo vykdyta valstybinė kontrolė bei kokios taikytos priemonės produktų saugai užtikrinti. Galime tik pasidžiaugti, kad mums pavyko apginti Lietuvos gamintojo gerą vardą vartotojų akyse“, – teigė VMVT direktorius Mantas Staškevičius.


Šiame straipsnyje: VMVT 2018

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių