M. Staškevičius: NMVRVI laboratorija didins tyrimų apimtis ir paslaugų spektrą

 • Teksto dydis:

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Mantas Staškevičius susitikęs su VMVT administracijos ir Tarnybai pavaldaus Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) skyrių vadovais aptarė tolesnio abiejų institucijų darbo prioritetus ir veiklos efektyvinimo būdus.

Pristatant prioritetines veiklos kryptis, direktorius akcentavo didesnio skaitmenizavimo poreikį, pasiruošimą Žaliojo kurso įgyvendinimui, taip pat maisto produktų, pašarų ir gyvūnų, žmonėms ir gyvūnams bendrų ligų sukėlėjų laboratorinių tyrimų plėtros ir glaudesnio bendradarbiavimo, įskaitant keitimąsi informacija, svarbą, sistemingą, kryptingą ir nuoseklų rizikų vertinimą, mokslinių nuomonių, konsultacijų bei naujų paslaugų teikimą.

„NMVRVI specialistų komanda, kuri kasdien dirba su bakterijų, virusų, cheminių ir radiologinių teršalų diagnostika yra svarbi pagalba užtikrinant efektyvų ir rezultatyvų VMVT pavestų funkcijų įvykdymą. Abiejose institucijose dirbančių specialistų darbas tiesiogiai lemia ne tik vartotojus pasiekiančio maisto saugą ir kokybę, gyvūnų sveikatą ir gerovę, gyvūnų ligų prevenciją bei valdymą, bet ir turi įtakos Lietuvos ekonomikai, lietuviško maisto eksportui į kitas šalis. Glaudesnis bendradarbiavimas ir nuolatinis keitimasis duomenimis tikrai prisidėtų prie mums keliamų tikslų siekimo”, – pabrėžia Mantas Staškevičius.

Todėl, direktoriaus teigimu, bus siekiama didinti NMVRVI laboratorijoje atliekamų molekulinių virusologinių ir bakteriologinių tyrimų apimtis ir plėsti jų spektrą. Taip pat dar daugiau dėmesio bus skiriama tiksliniams tyrimams maisto klastotėms nustatyti, mėginių kodavimo sistemos tobulinimui.

Įgyvendinant Žaliąjį kursą ir jame keliamą tikslą reikšmingai mažinti žemės ūkyje naudojamų pesticidų kiekį, bus peržiūrimi šių cheminių medžiagų tyrimų parametrai, siekiant identifikuoti net mažiausius jų likučius maiste. Taip pat buvo akcentuojama būtinybė laboratorijai įdiegti modernią bakterinių ligų diagnostinę sistemą, kuri leistų labai greitai klinikiniuose mėginiuose identifikuoti bakterijas bei nustatyti jų jautrumą antibiotikams. Tai neabejotinai prisidės prie tikslingo gydymo bei padės mažinti antibiotikų naudojimą gydant gyvūnus.

Susitikime buvo kalbėta, kad labai svarbu dar aktyviau išnaudoti bendradarbiavimo su mokslo institucijomis, LSMU ir kitomis aukštosiomis mokyklomis, galimybes, glaudžiau kartu dirbti atliekant rizikos vertinimus bei keistis informacija. Taip pat planuojama skaitmenizuoti įvairias informacines sistemas, kad duomenų mainai tarp institucijų būtų sklandūs ir greiti, o veiklos efektyvumas didėtų.

VMVT direktorius nuotoliniu būdu vykusiame susitikime taip pat pažymėjo, jog NMVRVI laboratorija atlikdama COVID-19 tyrimus žmonėms ir gyvūnams sėkmingai ir aktyviai prisideda ir prie visuomenės interesų užtikrinimo, kovojant su koronaviruso pandemija.


Šiame straipsnyje: VMVT 2018

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių