Derybose su Kanada dėl mėsos eksporto leidimų užbaigtas dar vienas svarbus etapas

 • Teksto dydis:

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) praėjusią savaitę iš Kanados maisto inspekcijos agentūros (CFIA) sulaukė patvirtinimo apie šios agentūros vykdyto audito dėl mėsos ir jos produktų eksporto procedūrų užbaigimą. Taip oficialiai pabaigtas dar prieš dvejus metus Lietuvoje pradėtas auditas. Patvirtintos bendrosios audito išvados yra labai palankios – pripažinta, kad Lietuvoje vykdoma valstybinė veterinarinė ir maisto saugos kontrolė ir įmonių diegiamos savikontrolės sistemos atitinka Kanados keliamus reikalavimus.

Tai itin svarbu Lietuvos mėsos gamintojams, siekiantiems gauti leidimus savo produkcijos eksportui į Kanados rinką. Sulaukus oficialių audito išvadų, VMVT galės inicijuoti tolimesnes procedūras, kad Lietuvos įmonės būtų įtrauktos į įmonių, galinčių eksportuoti savo produkciją, sąrašus.

Dar 2019 m. vasario 13–22 d. Lietuvoje pradėtą auditą Kanados ekspertai vykdė labai nuodugniai. Tuo pačiu metu buvo tikrintos ir vertintos net kelių Europos Sąjungos (ES) šalių valstybinės mėsos kontrolės sistemos ir jų efektyvumas. Auditai vykdyti ne tik Lietuvoje, bet ir Ispanijoje, Italijoje, Čekijoje. Taip buvo siekiama, kad Kanados CFIA pripažintų ES mėsos kontrolės ir tikrinimo sistemą visose ES valstybėse narėse lygiavertėmis Kanados sistemoms. Pernai birželio ir liepos mėnesiais antrasis šių auditų etapas vyko Prancūzijoje, Vokietijoje, Kipre, Bulgarijoje ir Graikijoje.

Lietuvoje atlikto audito metu ekspertai vertino VMVT vykdomą valstybinę mėsos kontrolę, taip pat buvo audituotos šalies paukščių, galvijų ir kiaulių skerdyklos bei dvi mėsos perdirbimo įmonės. Norą eksportuoti savo produkciją į Kanadą dar 2019 m. buvo pareiškę iš viso 7 Lietuvos mėsos gamintojai. Po preliminarių audito išvadų kiekviena ES šalis individualiai Kanados atsakingai agentūrai teikė išsamius korekcinių veiksmų aprašymus ir kitą papildomą informaciją.

Galutinėje audito ataskaitoje, kurią CFIA paskelbė po atliktos išsamios analizės, nurodoma, kad Lietuvoje, taip pat kaip ir Vokietijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Italijoje ir Čekijoje taikomos kontrolės priemonės visiškai atitinka Kanados keliamus reikalavimus. Nors dalyje audituotų šalių nustatyti neatitikimai šiuo metu dar neleidžia CFIA patvirtinti bendrai visos ES ir suteikti leidimą eksportuoti mėsą ir mėsos produktus į Kanadą, audito išvadose pažymima, kad šalims, pilnai atitikusioms keliamus reikalavimus, taip pat ir Lietuvai, bus galimybė sudaryti dvišalius susitarimus dėl leidimo į Kanadą eksportuoti mėsą ir jos produktus.

Atsižvelgiant į šią – naujausią informaciją VMVT specialistai ėmėsi iniciatyvos, siekiant dvišalio Lietuvos ir Kanados susitarimo dėl mėsos ir mėsos produktų eksporto. Kitas žingsnis derybose su Kanada – mėsos įmonių sąrašo eksportui į Kanadą patvirtinimas.


Šiame straipsnyje: VMVT 2018

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių