Viešina kyšininkavimo tyrimą aplinkosaugoje: reikalavo 2,5 tūkst. eurų ir dalį paėmė

Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai antradienį sulaikė kyšininkavimu įtariamą Druskininkų aplinkosaugininką socialdemokratą Žydrūną Navicką.

„Valstybės tarnautojas reikalavo kyšio, o konkrečiai – turime pakankamai duomenų kalbėti apie tai, kad Aplinkos apsaugos departamento Alytaus valdybos vyriausiasis specialistas (...), savo naudai reikalavo duoti kyšį už neteisėtą veikimą vykdant įgaliojimus“, –  spaudos konferencijoje sakė Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius.

Nors jis spaudos konferencijoje atsisakė nurodyti asmens inicialus ir vietovę, kurioje šis dirbo, vėliau Specialiųjų tyrimų tarnybos išplatintame pranešime nurodyta, jog įtariamasis – Alytaus valdybos Druskininkų aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas Ž. N. (Žydrūnas Navickas).

Įtariama, kad jis iš juridinio asmens vadovo reikalavo daugiau kaip 2,5 tūkst. eurų kyšio ir dalį jo paėmė.

Kyšis – už ne vietoje išpiltas atliekas

„Pirminiais duomenimis, jis asmeniui žadėjo išvengti baudos, kuri, įtariamojo teigimu, būtų nuo 9 iki 18 tūkst. eurų“, – sakė Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Tomas Staniulis.

Tomas Staniulis/Vilmanto Raupelio nuotr.

Kyšio reikalauta dėl atsakomybės dėl žemės grunto užteršimo statybinėmis atliekomis.

„Buvo atvežta ir išpilta, kur ne vieta tokias atliekas pilti“, – sakė Specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdybos Ikiteisminio tyrimo skyriaus viršininkas Linas Burdulis.

Pasak jo, išpilta maždaug vienas sunkvežimis atliekų. Kiek žinoma, atliekos nėra pavojingos.

„Asmuo, reikalaudamas kyšio, veikė pakankamai konspiratyviai: buvo keičiama susitikimo vieta, buvo keičiama pinigų suma“, – sakė D. Valkavičius.

Darius Valkavičius/Vilmanto Raupelio nuotr.

Antradienį ir trečiadienį atliekami ikiteisminio tyrimo veiksmai, kratos aplinkos apsaugos vyriausiojo specialisto namuose, darbo vietoje.

Asmuo, reikalaudamas kyšio, veikė pakankamai konspiratyviai: buvo keičiama susitikimo vieta, buvo keičiama pinigų suma.

Artimiausiu metu bus sprendžiamas klausimas dėl nušalinimo ir kardomosios priemonės paskyrimo.

„Jau šiuo metu šiame ikiteisminiame tyrime yra pakankamai duomenų asmeniui pateikti pranešimą apie įtarimą – tas yra padaryta“, – sakė D. Valkavičius.

Korupcija įtariamo žmona – teismo pirmininko pavaduotoja

Ž. Navickas interesų deklaracijoje nurodo priklausantis Socialdemokratų partijai, o 2015 metais su ja dalyvavo rinkimuose į Alytaus rajono tarybą.

Deklaracijoje taip pat nurodoma, jog Ž. Navicko žmona dirba teisėja: ji vos prieš mėnesį paskirta Marijampolės apylinkės teismo pirmininko pavaduotoja.

Pagal Baudžiamąjį kodeksą, už sunkų nusikaltimą asmeniui gali būti skirta bauda iki 300 tūkst. eurų arba laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Teisėsaugos atstovai nedetalizavo, ar įtarimai pareikšti galėtų būti ir kyšio davėjui. Jie taip pat nenurodo, kas pranešė apie galimą korupcinį nusikaltimą.

Nors prokurorai taip pat neteikia duomenų apie įtariamojo poziciją jam pareikštų įtarimų atžvilgiu, D. Valkavičiaus teigimu, manoma, jog ikiteisminis tyrimas ilgai netruks ir artimiausiu metu byla bus perduota teisminiam nagrinėjimui.NAUJAUSI KOMENTARAI

SCIPAKAS.KAU.

SCIPAKAS.KAU. portretas
Kiek nuteistu REALE bausme GALIMA STATISTIKA,SU TURTO KONFISKACIJA,A rankytes per trumpos.

Sūduvis

Sūduvis portretas
Nuskinamos tik viršūnėlės, o blogio šaknys paliekamos bujoti. eilinis inspektorius nieko neleistino nepadarys be vadovybės žinios, va čia iryra blogio šaknys ir jas būtina rauti iš pagrindų.

NA NA

NA NA portretas
"gerai" dirba ,vyrukai pagal fas komandą ,--------reikalavo 2,5 tūkstančių ,o kiek paėmė ,kažkodėl prokuratūrai ir STT yra DZIN kiek milijardų išvaistė ir išvogė landsberginiai ,,,lenkai suvalgė kotletus buvo greit demaskuoti ir pasmerkti ,o landsberginiai pavogė ir vagia milijonais ,bijo pradėti bylas ir nemato nusikaltimo sudėties ,,,,sėkmės ,visiems valgytu kotletus ,ir priklausyti landsberginių gaujai ,būsit nepakaltinami ,,,
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių