Quantcast

V. Šiliauskas apskundė nuosprendį: bausmės neginčija, nesutinka su įrodymų šaltiniais

Už korupcinius nusikaltimus nuteistas buvęs Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas per advokatą pateikė apeliacinį skundą dėl jam paskelbto nuosprendžio – jis neginčija paskirtos bausmės, vadina „ją teisinga ir pagrįsta“, tačiau nesutinka su įrodymų šaltiniais.

„Gynyba mano, kad bylą išnagrinėjęs pirmosios instancijos teismas nepagrįstai Viliaus Šiliausko kaltę pagrindė 2023-03-09 – 2023-03-10 kratos protokolu ir jo rezultatais, kurios (kratos) metu Viliaus Šiliausko gyvenamojoje vietoje buvo rasti ir paimti daiktai, tame tarpe ir grynieji pinigai, taip pat ir kriminalinės žvalgybos veiksmų atlikimo rezultatais bei jų fiksavimu (kriminalinės žvalgybos veiksmų atlikimo protokolais ir jų priedais)“, – BNS antradienį informavo Kauno apygardos teismo atstovė Milda Kryžė.

Pasak jos, gynyba nekvestionuoja nuosprendžio dalies, susijusios su V. Šiliausko nusikalstamos veikos kvalifikavimu, jo nuteisimu už kyšininkavimą ir dėl įrodymų visumos buvimo, kurie leido teismui paskirti V. Šiliauskui teisingą ir pagrįstą bausmę.

„Tačiau teismas negalėjo grįsti jo kaltės prieš tai aptartais įrodymų šaltiniais, kadangi jie gauti pažeidus baudžiamojo proceso kodekso bei kriminalinės žvalgybos įstatymo reikalavimus ir negali būti laikytini įrodymais“, – rašoma V. Šiliausko advokato Ruslano Boiko skunde.

Gynėjas apeliaciniame skunde teigia, kad šios aplinkybės ypatingai reikšmingos V. Šiliausko bausmės individualizavimui, kartu su kitomis byloje nustatytomis aplinkybėmis.

Tačiau teismas negalėjo grįsti jo kaltės prieš tai aptartais įrodymų šaltiniais, kadangi jie gauti pažeidus baudžiamojo proceso kodekso bei kriminalinės žvalgybos įstatymo reikalavimus ir negali būti laikytini įrodymais.

Nuosprendį V. Šiliausko byloje kiek anksčiau apskundė valstybės kaltintojas, Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Valentinas Alekna. Jis prašo skirti šešerių metų laisvės atėmimą ir 30 tūkst. eurų baudą.

Prokuroras sako, kad teismas, skirdamas V. Šiliauskui tik baudą, nepagrįstai sureikšmino nuteistojo asmenybę ir neatkreipė dėmesio į nusikaltimo pavojingumą. Prokuroras mano, kad apygardos teismas skyrė pernelyg švelnią bausmės rūšį ir po to ir jos dydį, dukart mažino bausmę.

Kauno apygardos teismas V. Šiliauskui už korupcinius nusikaltimus lapkričio 6 dieną skyrė 70 tūkst. eurų baudą. Įskaičius V. Šiliauskui sulaikyme praleistą laiką, jam reikėtų sumokėti 65 tūkst. eurų.

Teismas savo nuosprendyje nurodė, kad tai nebūtų teisinga bausmė vedusiam, dirbančiam, vaikų turinčiam asmeniui, kuris iki tol nebuvo teistas ir nekelia pavojaus visuomenei.

V. Šiliauskas nuteistas už tai, kad eidamas minėtas pareigas 2021–2022 metais savo naudai pats tiesiogiai reikalavo ir priėmė iš „Autokaustos“ vadovo Juozo Kriaučiūno kyšius, kurių bendra suma siekia 260 tūkst. eurų. Šie pinigai iš jo bus konfiskuoti.

Nuteistajam septyneriems metams uždrausta dirbti valstybės tarnyboje – tai maksimalus terminas tokiai baudžiamojo poveikio priemonei.

Kauno apygardos teismas, kaip ir prašė kaltinamojo advokatas, perkvalifikavo baudžiamąją veiką ir vietoje aštuonių kyšininkavimo epizodų pripažino jį kaltu dėl vienos tęstinės veikos.

V. Šiliauskas teisme visiškai pripažino savo kaltę – tai, kaip ir jo gailėjimasis, teismo pripažinta lengvinančiomis aplinkybėmis.

Kauno apygardos teismo teisėjo Audriaus Meilučio teigimu, skiriant bausmę įvertinta ir tai, jog jo išsamių parodymų pagrindu pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sisteminės korupcijos Kauno miesto savivaldybėje.NAUJAUSI KOMENTARAI

pavojus

pavojus portretas
jo advokatas jau prakišo sostinėje, gindamas kyšininkus, kuriems aukštesnė instancija įsūdė kalėjimą, tai dabar Šiliausko atveju, atseit, sutinka su Kauno teismo paskirta bausme - bauda. Neabejotinai, iš baimės, kad prokuratūra Vilniuje nepasiektų to "Vieningo Kauno" veikėjo Šiliausko, mero pasirinkto politinio pasitikėjimo būdu savivaldybės administracijos vadovo, bylos naujo (nesupaprastinto) NAGRINĖJIMO ir realios laisvės atėmimo bausmės?

Šiaip ar taip

Šiaip ar taip portretas
visi padoresni ir protingesni iš savibli-dybės išsilakstė. Liko tie, kurie kitur nesusiras darbo ir už atlyginimą parašus dėlioja, arba tie, kurie stiklainius surenka ir viskavaldančiam pristato ?

Šiaip

Šiaip portretas
Jau buvo smulkus niekšelis, įsivaizdavęs, kad gali semti rieškučiomis. Ir sėmė, tikrai ne paskutiniai stiklainiukai buvo rasti. Pasipūtęs pižonas, Tikiuosi gaus realiai meteliú. Gaila savivaldybės darbuotojú, kuriuos apkakojo iki ausú. Tokie šiliauskai turi sėdėti cypėje su turto konfiskavimu
VISI KOMENTARAI 16

Galerijos

Daugiau straipsnių