Nepilnamečių tvirkintojui Temidė buvo negailestinga: R. Jakštys siunčiamas už grotų

Kauno apylinkės teismas Remigijų Jakštį penktadienį pripažino kaltu dar vienoje seksualinių nusikaltimų prieš nepilnamečius byloje, jam skirta reali laisvės atėmimo bausmė.

„Šiandien buvo paskelbtas nuosprendis R. Jakščio byloje ir jis buvo pripažintas kaltu padaręs visas jam inkriminuojamas nusikalstamas veikas“, – sakė teisėja Vita Padriezaitė.

„Teismas (...) jam paskyrė terminuotą laisvės atėmimo bausmę – trejiems metams vienam mėnesiui. Ji bus atliekama pataisos įstaigoje“, – sakė ji.

Pasak teisėjos, kaltinimą patvirtino tiek nuoseklūs nukentėjusiųjų parodymai, tiek paties nuteistojo prisipažinimas.

R. Jakštys pripažintas kaltu dėl lytinės aistros tenkinimo pažeidžiant nepilnamečio asmens seksualinio apsisprendimo laisvę, jaunesnio nei 16 metų asmens tvirkinimo, taip pat šių veiksmų atlikimą už atlygį bei nesunkiu sveikatos sutrikdymu.

Šioje byloje nukentėjusiaisiais pripažinti trys asmenys: du iš jų buvo 15, vienas – 17 metų.

Byloje vienam jų priteisti 8 tūkst. eurų, kitiems dviem – po 7 tūkst. eurų neturtinės žalos.

Pasak teisėjos, nustatyta, jog vienam iš nukentėjusiųjų byloje „buvo teikiamas ir piniginis bei kitokio pobūdžio atlygis“. Nuteistasis mokėjo už nepilnamečio maistą, keliones ir panašiai, taip, teismo vertinimu, siekdamas įvykdyti nusikalstamus veiksmus.

Vita Padriezaitė. E. Ovčarenko / BNS nuotr.

Nuosprendis byloje nėra įsiteisėjęs ir dar gali būti skundžiamas. Kol kas R. Jakščiui yra paskirta kardomoji priemonė – intensyvi priežiūra su apykoje, leidžiant iš namų išeiti ne ilgiau kaip valandai.

Kaltinimą byloje palaikęs prokuroras Andrius Kiuršinas prašė jį nuteisti puspenktų metų laisvės atėmimo, tačiau kadangi kaltinamasis visiškai pripažino kaltę ir bausmė jam sumažinta trečdaliu, jis teigė vertinantis, jog bausmė „iš esmės yra tokia, kokios prašė“, todėl abejoja, ar ją skųs.

Andrius Kiuršinas. E. Ovčarenko / BNS nuotr.

R. Jakštys jau yra nuteistas panašaus pobūdžio byloje, kurioje nukentėjusiaisiais buvo pripažinti keturi nepilnamečiai.

Šioje byloje jam skirta laisvės apribojimo bausmė, vėliau pakeista į 90 parų areštą.

Teismas R. Jakščiui buvo uždraudęs bendrauti su nepilnamečiais.

Neseniai Kauno gyventojams pranešus apie nepilnamečio apsilankymą pas R. Jakštį, pareigūnai paauglį rado pasislėpusį name esančioje nišoje. Po šio įvykio atliekamas dar vienas ikiteisminis tyrimas dėl jaunesnio negu 16 amžiaus asmens galimo tvirkinimo.

Tiek teisėja, tiek prokuroras teigė, jog šios aplinkybės turėjo reikšmės skiriant jam realų laisvės atėmimą.

„Reali laisvės atėmimo bausmė iš mano pusės buvo prašoma atsižvelgiant į kaltinamojo elgesį proceso metu, kad vykstant kitam procesui, kuriame jis buvo nuteistas, buvo toliau daromi analogiški nusikaltimai, toliau nukenčia nepilnamečiai asmenys ir aš manau, kad ta bausmė, kuri buvo paskirta už praeitus nusikaltimus, (...) tikrai nepasiekė savo tikslų“, – sakė prokuroras.


Šiame straipsnyje: Remigijus Jakštys

NAUJAUSI KOMENTARAI

klp

klp portretas
o kur dingo Klaipėdos "auksinė širdis"- Viktoriukas ???

Nu jo

Nu jo portretas
Kaip teiseja gera pavarde turi.o dar tevas padriezas...sugalvok tu man.nu kad ta asiliuka padriezino tai gerai senai laikas buvo

Anonimas

Anonimas portretas
Ne nuči ulpė kam reikėjo ir pasekmės ...
VISI KOMENTARAI 57

Galerijos

Daugiau straipsnių