Teismas atmetė buvusio Pravieniškių pataisos namų vadovo skundą dėl nuobaudos panaikinimo

 • Teksto dydis:

Vilniaus apygardos administracinis teismas trečiadienį pranešė atmetęs buvusio Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos direktoriaus Dainiaus Sušinsko skundą Kalėjimų departamentui dėl tarnybinės nuobaudos – pastabos – panaikinimo.

„Teismas konstatavo, kad D. Sušinskas, vykdydamas įstaigos direktoriaus funkcijas, privalėjo ne tik koordinuoti ir kontroliuoti jam pavaldžių struktūrinių padalinių darbą, bet ir kontroliuoti, užtikrinti nuteistųjų buvimo pataisos namuose teisėtumą pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, tikrinti ir kontroliuoti laisvės atėmimo bausmės laiko, lygtinio paleidimo ir kitus terminus“, – rašoma pranešime.

Jame taip pat teigiama, kad D. Sušinskas privalėjo spręsti apie asmens paleidimą į laisvę ne tik pasikliaudamas jam pavaldžių pareigūnų ir darbuotojų paruoštais dokumentais, bet ir juos patikrindamas.

Tarnybinė nuobauda D. Sušinskui buvo skirta šiemet balandį dėl įvykio, kuomet neteisėtai anksčiau laiko buvo paleistas bausmę atliekantis nuteistasis.

Šios klaidos nebegalima ištaisyti ir nėra jokių teisinių būdų buvusį kalinį grąžinti atgal į koloniją.

Vyras iš Vilkaviškio rajono buvo nuteistas ketverių metų laisvės atėmimo bausme atvirojoje kolonijoje už tai, kad neblaivus automobiliu partrenkė ir mirtinai sužalojo pėsčiąją. Vairuotojas buvo daug kartų baustas už Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Į laisvę jis turėjo išeiti 2019 metų rugpjūčio 11 dieną, tačiau Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos direktoriaus D. Sušinsko įsakymu buvo paleistas lygiai metais anksčiau – 2018 metų rugpjūčio 11-ąją.

Anot teismo, D. Sušinskas, nekontroliavęs tų funkcijų vykdymo arba nustatęs nepakankamą jam pavaldžių darbuotojų kontrolės mechanizmą, turi pats atsakyti už tų funkcijų vykdymo padarinius.

„Teismo vertinimu, pripažinus, kad įstaigos vadovas, perdavęs dalį savo funkcijų pavaldiems asmenims, nebeatsako už jų veiklos kontrolę, būtų paneigiama įstaigos vadovo atsakomybė“, – teigiama pranešime.

Buvęs pataisos namų vadovas D. Sušinskas teigė, kad įvyko žmogiškoji klaida.

„Pareigūnai buvo prispausdinę dokumentų su 2015 metų data ir ant senesnio dokumento įrašė sulaikymo datą, bet ne metus, tik mėnesį ir dieną. Bet šios klaidos nebegalima ištaisyti ir nėra jokių teisinių būdų buvusį kalinį grąžinti atgal į koloniją“, – nuteistojo paleidimo priežastis žiniasklaidai yra aiškinęs D. Sušinskas.

Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių