R. Daškevičiaus nužudymas: sulaikyti trys įtariamieji

Praėjus beveik 20 metų po kauniečio Remigijaus Daškevičiaus nužudymo, pareigūnai, pasitelkę "Aro" kovotojus, sulaikė tris įtariamuosius, siejamus su šia žmogžudyste.

Netikėta žinia

Šiandien kreiptasi į Vilniaus apylinkės teismą dėl kardomosios priemonės skyrimo. Į teismą buvo atvestas su Kauno nusikaltėliais siejamas 51 metų Rolandas Dromantas, pravarde Ilgas. Jo artimam bendražygiui 48-erių Robertui Užukauskui, pravarde Rublis, kardomosios priemonės skyrimas buvo sprendžiamas nuotoliniu būdu. Abu jie buvo priskiriami Daškinių gaujai, kurio lyderiu ir buvo R.Daškevičius, pravarde Daškė. Apie trečią sulaikytąjį vakar nebuvo jokių duomenų.

Policijos departamentas informavo, kad sulaikytiems asmenims pareikšti įtarimai dėl R.Daškevičiaus nužudymo organizavimo, t.y. nusikalstamų veikų, numatytų LR Baudžiamojo kodekso 25 str. 3 d., 129 str.

33-ejų R.Daškevičius buvo nušautas 2001 m. lapkritį. Nužudymą tiriantys pareigūnai šį įvykį tuo metu vadino bene profesionaliausiai parengta užsakomąja žmogžudyste Lietuvoje. 2001-ųjų lapkričio 24-ąją R.Daškevičius išėjo iš sostinės restorano "St.Valentino", Trakų g. Jis su asmens sargybiniais pasuko prie savo šarvuoto BMW. Nuaidėjo šūvis. Daškė susmuko greta įėjimo į restoraną, apsuptas ginkluotų sargybinių. Vėliau buvo nustatyta, kad šauta iš vieno Vokiečių g. 15-ojo namo trečio aukšto butų.

Tuo metu R.Daškevičius buvo Lietuvos bokso federacijos prezidentas, tačiau neabejota, kad nuo nusikalstamo pasaulio reikalų nebuvo nusišalinęs. Viena labiausiai tuo metu eskaluojamų versijų buvo, kad Daškę, kaip vieną iš pagrindinių konkurentų, pašalino Henriko Daktaro vadovaujama Daktarų grupuotė.

Kita populiari versija, kad Daškės žūtis – tarpusavio rietenų jo vadovaujamoje grupuotėje rezultatas. Beje, dar prieš devyniolika metų kai kurie Kauno pareigūnai neabejojo, kad su Daškės nužudymu susijęs dabar sulaikytas Ilgas.

Dar viena minima versija, kad R.Daškevičius buvo nužudytas, kai Kauno nusikalstamo pasaulio atstovai per jį prarado milijonines sumas. Spėjama, kad Daškė turėjo garantuoti kontrabandinių cigarečių siuntos išgabenimą per pasienį, tačiau ji buvo sulaikyta, o užsakovai prarado ne vieną milijoną.

R. Dromantas ir R. Užukauskas. Tomo Raginos nuotr.

Mynė teismo slenkstį

Kodėl po beveik dviejų dešimtmečių R.Daškevičiaus nužudymo byloje įvyko toks proveržis? Ar tai gali būti susiję su neseniai sulaikyta didžiule cigarečių kontrabanda? Kol kas daugiau klausimų nei atsakymų. Tačiau ir anuomet 1990-ųjų mafijos pajamų šalinis buvo cigarečių ir spirito kontrabanda.

R.Daškevičiaus nužudymu įtariami sulaikyti senosios nusikaltėlių kartos atstovai R.Dromantas, pravarde Ilgas, ir R.Užukauskas, anksčiau vadintas Rubliu, buvo priskiriami Daškinių grupuotei. Kalbėta, kad Ilgas ir Daškė buvę gerais bičiuliais, tačiau prieš Daškės nužudymą jų santykiai ėmę braškėti.

Kalbėta, kad Ilgas ir Daškė buvę gerais bičiuliais, tačiau prieš Daškės nužudymą jų santykiai ėmę braškėti.

2010 m. Kauno apygardos teismas nagrinėjo reketu įtariamų buvusių Daškinių bylą.

Ikiteisminis tyrimas dėl R.Dromanto ir R.Užukausko buvo pradėtas, kai pareigūnų pagalbos kreipėsi du verslininkai – lenkiškais maisto papildais "Olimp" pradėję prekiauti kauniečiai Linas Dzidolikas ir Vladas Jovaiša. Vyrai sakėsi neabejojantys, kad daškiniai kėsinasi į jų verslą.

"Kauno dienoje" buvo rašyta, kad R.Dromantas ir R.Užukauskas mėgino savais metodais susitarti su lenkiškais maisto papildais "Olimp" pradėjusiais prekiauti kauniečiais L.Dzidoliku ir V.Jovaiša. Nukentėjusieji teisme nurodė, kad R.Užukauskas aiškiai leido suprasti, esą jis suinteresuotas maisto papildų verslu ir nepageidauja jokių konkurentų.

Nukentėjusiųjų pateiktuose garso įrašuose neužfiksuota, kad R.Dromantas būtų kalbėjęs, reikalavęs ar grasinęs kauniečiams. Teismas paaiškino, kad apkaltinamasis nuosprendis negali būti grindžiamas spėjimais, todėl R.Dromanto atžvilgiu byla nutraukta.

Teismas pripažino, kad R.Užukauskas padarė nusikaltimą, tačiau esą sunkinančių aplinkybių šioje byloje nenustatyta. Teismas Rublį pripažino kaltu ir nuteisė dvejiems metams nelaisvės, tačiau realios laisvės atėmimo bausmės daškinis išvengė. Teismas bausmės vykdymą atidėjo metams ir 6 mėnesiams. Ir R.Užukauskas, ir R.Dromantas paleisti teismo salėje.

R. Dromantas ir R. Užukauskas. Evaldo Butkevičiaus nuotr.

Konkuravo su daktarais

Televizijos laidos "Mafijos kronikos" autorius, rašytojas Dailius Dargis pasakoja apie tuomečio Lietuvos bokso federacijos prezidento nužudymą. Esą tam buvo kruopščiai ir ilgai ruoštasi – Daškinių lyderis buvo sekamas, nustatytos jo mėgstamos pasilinksminimo vietos, šūviui tinkamoje vietoje išsinuomotas butas.

"Mafijos kronikų" autoriai atskleidžia, kad R.Daškevičius būsimosios savo gaujos branduolį subūrė neįtikėtinai anksti – būdamas vos penkiolikos metų. 1988 m. sukurtos gaujos nariai buvo sportiški, boksu ar kitais kovos menais užsiėmę jaunuoliai. Nuo pat pradžių daškiniai nepripažino jokių autoritetų. Tad susidūrimas tarp Kaune tuo metu dominavusios Vilijampolės Daktarų gaujos ir Žaliakalnio daškinių buvo tik laiko klausimas.

R.Daškevičius į policijos akiratį pateko dar 1990 m. Tuomet jis buvo sulaikytas, kai iš Jonavos verslininko paėmė 30 tūkst. rublių. 1991 m. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo baudžiamųjų bylų kolegija R.Daškevičių ir kartu teisiamą V.Kaltenį pripažino kaltais ir nuteisė kalėti septynerius metus.

Bausmę Daškė atliko Pravieniškių kolonijoje.

Remigijus Daškevičius. D. Dargio knygos "Tikroji Daktarų istorija" nuotr.

Siekė reabilituotis

Tik po R.Daškevičiaus nužudymo buvo minima, kad jis dėjo daug pastangų, siekdamas nusikratyti kriminalinio pasaulio atstovo etiketės. Dažnai jį buvo galima sutikti žinomų verslininkų ir politikų draugijoje. R.Daškevičius garsėjo ir savo labdaros akcijomis. Jis rėmė vaikų namus, už savo pinigus į įvairias varžybas siųsdavo boksininkus, mokėjo jiems premijas.

Tiesa, neatmetama ir prielaida, kad jautėsi nesaugus – R.Daškevičius nuolat buvo apsuptas apsaugininkų, važinėjo neperšaunamu šarvuotu automobiliu.

2017 m. buvo išniekintas R.Daškevičiaus antkapis. Buvusio Lietuvos bokso federacijos prezidento ir nusikalstamo pasaulio autoriteto R.Daškevičiaus kapas prestižinėse Kauno Petrašiūnų kapinėse išsiskiria. Jį puošia įspūdingas pilko granito paminklas su natūralaus dydžio bronzine velionio skulptūra.

Aplinkinių kapaviečių atėję lankyti žmonės atkreipė dėmesį, kad skulptūra apipilta parafinu. Tačiau galimo keršto versiją atvėsino liudininkių pasakojimai, esą prie kapavietės darbavosi paaugliai.NAUJAUSI KOMENTARAI

,

, portretas
petrasiunu kapines keistas tautos panteonas

onute

onute portretas
tai kad dar taip patogiai sedi, tai kokie gali but itariamieji....

M

M portretas
Gerai gyvena ,kiek gaidžiu dar ar tilps visi
VISI KOMENTARAI 29
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių