Sugyventiniui savo mažylį trumpam palikusi kaunietė tai, kas tada įvyko, įvertino nemenku ieškiniu

Prieš Kauno apygardos teismą stojo sunkiu kūdikio sveikatos sutrikdymu supurtant kaltinamas Laimonas Gailius, po šio įvykio turėjęs palikti Kauną ir grįžti į gimtąjį Šilalės rajoną.

Buvo likę vieni

27-erių metų L.Gailius tradiciškai tokiose niekaip nesibaigiančiose bylose savo kaltės nepripažįsta.

Įvykiai, sugulę į jo bylą, nutiko 2018-ųjų rugsėjį viename Žemaičių gatvės bute ir apie juos tada pranešė dauguma žiniasklaidos priemonių.

Šį butą su juo tada buvo išsinuomojusi minėto kūdikio, kuriam tuo metu buvo du mėnesiai, mama. Jai tada buvo 21-i ir ji buvo penkeriais metais jaunesnė už L.Gailių.

Abu jie įvykio metu buvo blaivūs ir iki tol nepatekę į Vaiko teisių apsaugos tarnybos akiratį. Policija nebuvo linkusi priskirti šių sugyventinių asocialioms šeimoms.

Greitosios medikus tą vakarą mažyliui iškvietė pats L.Gailius, teigdamas, kad, pamaitinęs kūdikį ir šiam atsirūgus, jis mažylį paguldė. Ir tada pradėjo strigti jo kvėpavimas. Mažylio mama tuo metu buvo trumpam išbėgus į parduotuvę. Grįžusi jau rado atvykusius greitosios medikus.

Pagal pareikštą kaltinimą L.Gailiui gresia laisvės atėmimas nuo dvejų iki dvylikos metų.

Miršta kas penktas

Iki greitosios atvykimo L.Gailius pats gaivino sugyventinės sūnų, vykdydamas medikų nurodymus telefonu. Kita laiminga aplinkybė – tuo metu jis lankė krašto apsaugos kursus, susijusius su medicinos pagalbos teikimu. Efektyvi mažylio gaivinimo, kurį netrukus perėmė atvykę medikai, pradžia greičiausiai lėmė tai, kad jis išgyveno.

Remiantis statistika, po tokios traumos miršta kas penktas supurtytas kūdikis. O išgyvenusiems padariniai dažniausiai lieka visam gyvenimui. Galimi įvairūs sutrikimai: regos, motorikos, protinis. Jau nekalbant apie galimą visišką aklumą ar kurtumą.

Tai, kad greitosios medikų jiems tada atvežtas mažylis buvo supurtytas, pirmieji konstatavo šiam pagalbą Intensyvios terapijos skyriuje teikę Kauno klinikų specialistai. L.Gailiaus versiją paneigė konstatuotos kraujosrūvos šio sunkios būklės kūdikio akių dugne. Tai yra vienas pagrindinių sukrėsto kūdikio sindromo požymių. Be to, jam į smegenis buvo išsiliejęs kraujas.

Tai, kad mažylio patirta trauma nebūdinga krintant, patvirtino ir teismo medicinos ekspertai, kurių išvada remiasi L.Gailiui pareikštas kaltinimas.

Sunkiu nusikaltimu kaltinamas L.Gailius stojo prieš Kauno apygardos teismą bejausmiu veidu. (Justinos Lasauskaitės nuotr.)

Iškalbinga akistata

Šiandien L.Gailius ir mažylio, kurio sunkiu sužalojimu jis kaltinamas, mama – jau nebe sugyventiniai. Atvykusi antradienį į teismo posėdį ji tik nužvelgė buvusį sugyventinį paniekinančiu žvilgsniu ir nuėjo į šoną.

Pats L.Gailius šią buvusios savo sugyventinės kontrataką atlaikė ramiai. Nereagavo jis, kaip įprasta, ir į žiniasklaidos fotoobjektyvus. Iš jo bejausmio veido buvo sunku suprasti, ar jis nereaguoja į aplinką dėl galimai išgertų raminamųjų vaistų, ar tiesiog jau yra susitaikęs su likimu.

Pagal pareikštą kaltinimą L.Gailiui gresia laisvės atėmimas nuo dvejų iki dvylikos metų. Už šį labai sunkiems priskiriamą nusikaltimą numatyta tik reali laisvės atėmimo bausmė. Tačiau teismo verdikto jis laukia laisvėje.

Teistumo šešėlis

Tai – jau ne pirma L.Gailiaus akistata su Temide. Pirmoji įvyko prieš aštuonerius metus.

Tada L.Gailius taip pat stojo prieš teismą dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo, tik konstatuojant, kad šis padarytas dėl neatsargumo. Taip teisiškai buvo įvertintas jo chuliganiškas pokštas prieš bendramokslę, į kurią pataikė L.Gailiaus mestas daiktas. Nors pagal kaltinimą jam tada grėsė laisvės atėmimas iki trejų metų, pirmą kartą teisiamam L.Gailiui Šilalės rajono teismas skyrė vienus metus lygtinai.

Antradienį stojęs prieš teismą jau dėl sunkaus sugyventinės sūnaus sveikatos sutrikdymo, L.Gailius iš esmės kartojo tą patį, ką ir ikiteisminio tyrimo metu, – kad gali pripažinti tik tai, jog galėjo kažką padaryti ne taip, kai gaivino sugyventinės sūnų, vykdydamas medikų nurodymus telefonu.

Tačiau buvusi sugyventinė, šiandien atstovaujanti šioje byloje savo sūnų, pripažintą nukentėjusiuoju, pareiškė L.Gailiui nemenką ieškinį. Ji prašo, kad iš teisiamojo mažylio naudai būtų priteistas 8 tūkst. eurų moralinis atlygis. Šis ieškinys dėl neturtinės žalos atlyginimo antradienį buvo prijungtas prie bylos.

L.Gailius/Justinos Lasauskaitės nuotr.

Patenkino teisėjas Kęstutis Dargužis ir kitos nukentėjusiojo atstovės – valstybės jam skirtos advokatės prašymą, kad šis teismo procesas būtų uždaras. L.Gailius kol kas bando gintis be advokato. Skirtas valstybės advokatas jam nepriklauso dėl turimų pajamų. Tačiau panašu, kad šių nelabai užtenka privačiam advokatui nusisamdyti.NAUJAUSI KOMENTARAI

Asta v

Asta v portretas
Gyvas tas vaikas ar ne?Gal moteris jau yra atsisakiusi?Nes kokia moralė ieškinis kas yra 8 tukst?O vaikui sveikatos sutrikdymas?Mokėtų vaikui visą gyvenimą.Jai miręs būtų parašę.Auga tikriausiai institucinėje globoje.Neįdomus niekam.

Benas

Benas portretas
Liepa, todėl mūsiškės ir nuteka už "balbiesų" iš užsienio ...su kuriais vėliau teisiasi ir nepasidalina vaikų [ ir dar prašo tėvynainių užjautimo, gailesčio...]

o

o portretas
tautybe neprieko nors dauguma ir runkeliai be proto ir sazines;
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių