Skandalo atomazga: pasiūlytos bausmės garsųjį kalinį paleidusiems pareigūnams

Teismas išėjo rašyti nuosprendžio Marijampolės pataisos namų Kybartų sektoriaus pareigūnams, kaltinamiems neteisėtai paleidus į laisvę nė pusės bausmės iš jam skirtų devynerių metų įkalinimo už disponavimą labai dideliu kiekiu kokaino bei jo kontrabanda anglyse neatlikusį Kolumbijos ir Nyderlandų Karalystės pilietį Diego Pena Murillo. Belaukdamas šios bausmės, jis nesėkmingai veržėsi į laisvę už 100 tūkst. eurų užstatą.

Teisėjų korupcijos bylos šešėlis

Kaltinimai tarnybos pareigų neatlikimu, pasibaigusiu šiuo skandalu, buvo pareikšti Marijampolės pataisos namų Kybartų sektoriaus 2-ojo saugumo valdybos skyriaus vyr. specialistei Sandrai Krocienei bei jos tiesioginiam viršininkui – šio skyriaus vadovui, atliekančiam sektoriaus vadovo pavaduotojo funkcijas Rolandui Čiurlauskui.

Šiame Kybartų sektoriaus skyriuje D.P.Murillo atliko jau minėtą Kauno apygardos teismo jam skirtą bausmę, kurią buvo apskundęs.

Šios įkalinimo įstaigos vartai D.P. Murillo buvo atverti pernai balandžio 29-ąją – jo advokatui Mindaugui Paukštei atsiuntus prieš geras porą savaičių – balandžio 12-ąją paskelbtą Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartį grąžinti jo kliento bylą iš naujo nagrinėti Apeliaciniam teismui. Šis po D.P.Murillo ir jo advokato apskųsto jau minėto Kauno apygardos teismo nuosprendžio dėl vieno kaltinimo – kokaino kontrabandos kolumbietį, kaip ir kartu su juo teistus alytiškius Kęstutį Zienką bei Vaidotą Matulaitį, buvo išteisinęs. (Pastarąjį Apeliacinis teismas buvo išteisinęs ir dėl disponavimo labai dideliu kiekiu šios narkotinės medžiagos.)

Vaidotas Matulaitis (kairėje), Diego Pena Murillo (viduryje), Kęstutis Zienka (dešinėje)/Vilmato Raupelio nuotr.

Tokį sprendimą priėmusios Apeliacinio teismo teisėjų kolegijos, kurios nuosprendį Aukščiausiasis Teismas pripažino neteisėtu bei nepagrįstu, pirmininku buvo vienas iš vadinamojo teisėjų korupcijos skandalo įtariamųjų.

Aukščiausiasis Teismas ėmėsi D.P.Murillo bei jo bendrininkų bylos peržiūrėjimo gavęs minėtu Apeliacinio teismo sprendimu nepatenkintų prokurorų skundą.

Aklai patikėjo advokatu?

D.P.Murillo advokatas atsiuntė į Marijampolės pataisos namų Kybartų sektorių Apeliacinio teismo sprendimą panaikinusią Aukščiausiojo Teismo nutartį kartu su prašymu, šia remiantis, jo klientą paleisti.

Nors Aukščiausiasis Teismas savo nutartyje buvo pasisakęs tik dėl to, kad iš naujo turi būti peržiūrėta D.P.Murillo skirta bausmė, – klausimų dėl kardomųjų priemonių skyrimo ar šių panaikinimo jis net nesprendė.

Tačiau, šios savo nutarties Aukščiausiais teismas įkalinimo įstaigai, kurioje buvo laikomas D.P.Murillo, dar nebuvo išsiuntęs, nes vertė ją į kolumbiečiui suprantamą kalbą. O ir skubėti informuoti apie šią nutartį minėtą įkalinimo įstaigą nebuvo pagrindo, nes grąžinus bylą Apeliaciniam teismui, nuteistiesiems turėjo likti Kauno apygardos teismo, kurio nuosprendį, Aukščiausiojo Teismo sprendimu, Apeliacinis teismas turėjo peržiūrėti iš naujo, skirtos kardomosios priemonės. O D.P.Murillo, kuris laukė Kauno apygardos teismo nuosprendžio už grotų, skyrus jam įkalinimą devyneriems metams, jis iki nuosprendžio įsiteisėjimo į laisvę paleistas nebuvo.

Anot ikiteisminį tyrimą dėl minėtų Marijampolės pataisos namų Kybartų sektoriaus pareigūnų tarnybos pareigų neatlikimo atlikusių teisėsaugininkų, kaltinamieji būtų tai išsiaiškinę, jeigu sulygintų visų minėtų trijų teismų sprendimus šioje nemažą atgarsį sukėlusioje byloje. Tačiau, jie neatliko net elementariausio veiksmo, kurį privalėjo gavę D.P.Murillo advokato prašymą, – paprašyti iš Aukščiausiojo Teismo jiems pateiktos nutarties kopijos.

Laukiama ir Nyderlandų sprendimo

Kadangi didesnę dalį veiksmų, susijusių su galimu neteisėtu D.P.Murillo paleidimu į laisvę atliko S.Krocienė, jai pasiūlyta skirti 21 tūkst. eurų baudą. R.Čiurlauskui – 19 250 eurų.

Kreipusis ikiteisminio tyrimo metu į Kalėjimų departamentą dėl šių pareigūnų nušalinimo nuo tarnybos, sprendimas buvo atidėtas iki teisminio proceso pabaigos.

S.Krocienės ir R.Čiurlausko bylą nagrinėję Marijampolės apylinkės teismo Vilkaviškio rūmai nuosprendį planuoja skelbti po mėnesio, t. y. jau po Nyderlandų teismo posėdžio, numatyto kitą savaitę, kuriame bus sprendžiamas klausimas, ar išduoti D.P.Murillo Lietuvai.

Kaip jau rašyta, Apeliacinis teismas, kuriam buvo grąžinta D.P.Murillo bei jau minėtų dviejų alytiškių byla, pernai gegužės 7-ąją priėmė nutartį suimti kolumbietį už akių. Ir parengęs jo Europos arešto orderio projektą išsiuntė šį Generalinei prokuratūrai. Pagal šios išduotą Europos arešto orderį D.P.Murillo birželio 4-ąją buvo sulaikytas savo namuose Olandijoje, kur prieš kelias dienas buvo atšventęs savo 57-ąjį gimtadienį. Nors yra duomenų, kad po skandalingo paleidimo jis bandė kirsti Lietuvos ir Rusijos sieną, o tai nepavykus – išvykti į Kolumbiją.

Iš minėtos D.P.Murillo tėvynės kartu su anglimi atgabentą kokaino krovinį Kauno policijos pareigūnai po kelerius metus trukusios operacijos aptiko 2015-aisiais. Tai vienas didžiausių jo kiekių nepriklausomos Lietuvos policijos istorijoje. Anot teisėsaugininkų, šio kontrabandinio krovinio vertė juodojoje rinkoje – daugiau nei 40 mln. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

H

H portretas
Gerai atsilygino patikrint teiseju saskaitas

AS manau

AS manau portretas
Koks bebutu nuosprendis ,turi buti su turto kofiskavimu.Gana sedeti ant pinigu maiso,ir dar vis mazai.

tam --antisovietinis --lansbirkys ne tik kolukius sugriove

tam --antisovietinis --lansbirkys ne tik kolukius sugriove portretas
bet ir su tais kuriuos issaugojo nuo desovietizacijos aferistais vagimis yvygde valstybes ir tautos apiplesima ,,,prichvatizacija,,, todel lansbirkys ir yra dalis tiksliau tu apsidraudusiu 75 metams nuo isviesinimo ,nepraejusiu desovietizacijos variugu aferiugu -statytinis....todel jis pats save negalejo ,,,desovetizuoti,,, kaip ir savu aferiugu sulindusiu y auksciausius VSD,STT, TEISMUS, PROKURATURA, PREZIDENTURA --isviesinima.....
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių