Savaitės puokštė keliuose: neblaivūs, beteisiai ir trikojus bandę pergudrauti vairuotojai

 • Teksto dydis:

Kauno pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, kovo 8-14 dienomis, toliau tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių. Nustatyta visa puokštė pažeidimų.

Per savaitę pareigūnai mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo 480 greičio viršijimo atvejų.

Kovo 10 d. 8.20 val. Kaune, H. ir O. Minkovskių g., mobilusis greičio matuoklis užfiksavo didžiausią praėjusios savaitės viršytą greitį – automobilis „Nissan X-Trail“, vietoje nustatytų 50 km/val., važiavo 106 km/val. greičiu. Vairuotojui automatiniu būdu suformuotas ir išsiųstas protokolas su administraciniu nurodymu.

Praėjusią savaitę į policijos pareigūnų akiratį pateko ir ne vienas neblaivus vairuotojas. Kovo 12-osios naktį, apie 1.30 val. Kauno r., Ringaudų k., patikrinimui buvo sustabdytas įtartinai manevruojantis automobilis „Mercedes-Benz“. Bendraujant su automobilio vairuotoju (gim. 1977 m.), nuo jo sklido stiprus alkoholio kvapas – vyras pripažino vos prieš dvi valandas vartojęs alkoholio. Pareigūnai alkoholio matuokliu vairuotojui nustatė vidutinį girtumo laipsnį – 2,14 prom. Tai didžiausias per visą savaitę nustatytas girtumo laipsnis automobilio vairuotojui.

Tos pačios dienos pavakarę, apie 18.40 val., Kauno r., magistraliniame kelyje Vilnius-Kaunas-Klaipėda, dviratį vairavo neblaivus vyras (gim. 1967 m.). Jam taip pat nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,74 prom. Už tai vyrui surašytas administracinio nusižengimo protokolas. Už dviračio vairavimą esant neblaiviam, jam gresia bauda nuo 150 iki 200 eurų.

Penktadienį buvo pradėta ir visą savaitgalį tęsta papildoma policinė priemonė, skirta neblaiviems, apsvaigusiems nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojams, saugos diržų naudojimo, pėsčiųjų kontrolę bei kitiems teisėtvarkos pažeidimams išaiškinti.

Iš viso per savaitgalį Jonavos rajone, Kauno mieste ir rajone blaivumą teko pasitikrinti daugiau kaip 3 tūkst. vairuotojų.

Kauno policijos nuotr.

Kovo 13 d. Kauno mieste ir rajone buvo išaiškinti penki neblaivūs vairuotojai, visiems jiems nustatytas lengvas girtumas (0,78 prom., 0,52 prom., 0,98 prom., 0,68 prom. ir 0,89 prom.). Iš jų keturiems vairuotojams gresia baudos nuo 800 iki 1100 eurų, jiems surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Vieno vairuotojo, 2013 m. praradusio teisę vairuoti, jos nesusigrąžinusio ir nesumokėjusio baudos, laukia gerokai didesni nemalonumai – už pakartotinį vairavimą apsvaigus neturint teisės vairuoti, asmeniui gresia bauda nuo 1200 iki 2000 eurų, už vairavimą neturint teisės vairuoti, kai tokia teisė yra atimta ar sustabdyta, gresia bauda nuo 1100 iki 1500 eurų, taip pat numatyta ir automobilio konfiskacija.

Dar penki vairuotojai vairavo transporto priemones neturėdami tam teisės. Visiems jiems gresia baudos nuo 300 iki 450 eurų.

Sekmadienio popietę Jonavos r., toliau tęsiant patikrinimus, buvo nustatyti dar du neblaivūs vairuotojai – 0,5 prom. ir 1,91 prom. Pastarasis teigė vykęs į greitojo maisto restoraną, tačiau vietoje to, už vairavimą išgėrus daugiau kaip 1,51 prom., jo atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas. Išaiškinti dar du vairuotojai, neturėję teisės vairuoti. Vienas jų nesusigrąžino teisės vairuoti nuo 2014 m., kai ši buvo atimta. Viešosios tvarkos pažeidimų per visą savaitgalį neužfiksuota.

Praėjusią savaitę fiksuotas ir ne kasdienis KET pažeidimas. Kaune, Maironio g., užsienio pilietis (gim. 1989 m.) vairavo automobilį „Range Rover Land Rover“, ant kurio valstybinio numerio ženklų simbolių buvo užklijuota šviesą atspindinti plėvelė, skirta užmaskuoti valstybinį numerį, t. y., fotografuojant su blykste, valstybinio numerio simboliai atsispindi ir jų nesimato. Vairuotojas teigė apie maskuojančią plėvelę nieko nežinojęs. Taip pat nustatyta, kad automobilio priekinių šoninių stiklų šviesos laidumas mažesnis, negu leistina neturint leidimo. Už šiuos pažeidimus vairuotojui surašytas administracinio nusižengimo protokolas.

Kauno policijos nuotr.

Iš viso per savaitę pareigūnai nustatė vienuolika neblaivių vairuotojų ir du dviratininkus. Išaiškinta ir penkiolika vairuotojų, neturėjusių teisės vairuoti transporto priemonių, bei kiti pavieniai KET pažeidimai.

Kauno apskrityje šiais metais žuvo trys eismo dalyviai (pernai iki kovo mėnesio pabaigos – šeši), dar 61 sužeistas (pernai – 142).NAUJAUSI KOMENTARAI

jk

jk portretas
taigi chacholas,jie dar neatitinka ES standartu,rusiškas mastymas išlieka,gaila,kad tuuokiu yra ir lietuviu
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių