Iš Pravieniškių pabėgusiems recidyvistams dar metams prailgintas įkalinimas

 • Teksto dydis:

Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmuose šiandien paskelbtas nuosprendis 47-erių Rolandui Kazakevičiui ir 25-erių Egidijui Žilinskui dėl pabėgimo iš pataisos įstaigos.

Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmuose šiandien paskelbtas nuosprendis 47-erių Rolandui Kazakevičiui ir 25-erių Egidijui Žilinskui dėl pabėgimo iš pataisos įstaigos.

Kaip jau skelbta, R. Kazakevičius ir E. Žilinskas atlikdami terminuoto laisvės atėmimo bausmę Pravieniškių pataisos namuose – atvirojoje kolonijoje, 2021 m, gegužės 14 d. apie 1.55 val., išpjovę 10 būrio 4 patalpos lango apsauginių grotų metalinį strypą, perlipę vidinio perimetro antrojo ruožo tvorą, pabėgo iš Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos.

R. Kazakevičius kaltu prisipažino visiškai ir paaiškino, kad pas seserį į Pakruojo rajone esantį kaimą iš Kauno nuvažiavo taksi automobiliu, kurio vairuotojui pinigų už nuvežimą nesumokėjo ir taip jį apgavo. „Tą pačią dieną, kai jis nuvažiavo pas seserį, buvo sulaikytas policijos pareigūnų. Iš pataisos įstaigos bėgo, nes norėjo pabūti laisvėje“, – rašoma teismo nuosprendyje.

E. Žilinskas kaltu prisipažino visiškai. Teismui paaiškino, kad bėgti per apsaugines grotas sugalvojo abu, nes kito kelio pabėgti nebuvo. Pabėgęs jis ėjo link savo namų, kuriuose seniau gyveno. Eidamas sutiko pažįstamą merginą ir nuėjo pas ją. Būnant pas merginą jį sulaikė policijos pareigūnai. Iš pataisos įstaigos bėgo dėl to, kad norėjo pabūti laivėje.

Skirdamas bausmę R. Kazakevičiui teismas atsižvelgė į tai, kad jis anksčiau teistas 15 kartų, nusikalto atlikdamas bausmę įkalinimo įstaigoje, atliko pabėgimui paruošiamuosius veiksmus t. y. metaliniu pjūkliuku išpjovė tarpą apsauginėse grotose, drausmine tvarka baustas tris kartus, drausminės nuobaudos yra galiojančios, vieną kartą paskatintas, pataisos įstaigos charakterizuojamas neigiamai.

Teismas jam už šį nusikaltimą skyrė skyrė 1 metų 2 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Subendrinus su ankstesniu nuosprendžiu, jam paskirta galutinė 4 metų 8 mėnesių ir 14 dienų laisvės atėmimo bausmė.

Skirdamas bausmę E. Žilinskui teismas atsižvelgė į tai, kad jis anksčiau teistas 11 kartų, nusikalto atlikdamas bausmę įkalinimo įstaigoje, drausmine tvarka baustas 15 kartų, drausminės nuobaudos yra galiojančios, pataisos įstaigos charakterizuojamas neigiamai.

Kalėjimų departamento nuotr.

Teismas jam už šį nusikaltimą skyrė 1 metų laisvės atėmimo bausmę. Subendrinus su ankstesniu nuosprendžiu paskirta galutinė 2 metų 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

„Kadangi šiuo metu negalima tiksliai apskaičiuoti civilinio ieškinio negavus papildomos medžiagos ir neatidėjus baudžiamosios bylos nagrinėjimo, civiliniam ieškovui Pravieniškių pataisos namams – atvirajai kolonijai pripažįstama teisė į civilinio ieškinio patenkinimą dėl turtinės žalos atlyginimo, o klausimas dėl civilinio ieškinio dydžio perduodamas nagrinėti civilinio proceso tvarka“, – konstatavo teismas.

Nuosprendis per 20 dienų dar gali būti skundžiamas.NAUJAUSI KOMENTARAI

KĄ GALIU PASAKYTI...

KĄ GALIU PASAKYTI... portretas
Ne visi, pavadinti recidyvistais, išties yra nors kiek pavojingi, dalis jų tarpe yra visai nekalti - kai kurie yra prisiėmę kitų kaltę, dalis yra padarę nusikaltimų po to, kai su jais "padirbėjo" medikai ir suleido vaistukų, nuo kurių pats asmuo tampa valdomas tų pačių medikų ir reikiamu metu tokie asmenys siunčiami žudyti - užsakomosios žmogžudystės; tai vyksta Lietuvoje, esamu metu pastoviai, po 1990 m - nuolat... dėl recidyvistų, kurie išties yra tokie - pavojingi ir jų palikuonys, pvz, FAKTAS: po II pasaulinio karo buvo zonos Sibire, ten buvo patalpinti recidyvistai iš Lietuvos, jie išties žudė net mažus vaikus, nėščias moteris kaimuose... jų tarpe pavardė SINKEVIČIUS. TOLIAU REIKIA AIŠKINTI? NORITE KITAS TŲ RECIDYVISTŲ PAVARDES ŽINOTI? O kas yra jų palikuonys dabar Lietuvoje? O kur buvo Land.ergis ir nuo ko gydytas N. Vilnioje iki 1990 m? Kodėl neviešinama, kokia patologija ir nukrypimu nuo normos serga jis ir jo palikuonys? Juk tai vieši asmenys, duomenys privalo būti viešinami.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių