Aiškina policija: kodėl blaiviai merginai įpūtus alkotesteris rodė 1,4 prom. girtumą?

 • Teksto dydis:

Vilnietei Justinai Kuprytei susidūrimas su Kauno pareigūnais atmintyje liks ilgam. Prieš savaitę ji ir kartu važiavusi jos draugė patyrė šoką, kai patrulių alkotesteris merginoms nustatė 1,4 ir 1,02 prom. girtumą. Tačiau ekipažui uoliai aiškinant, kad alkoholio nevartojo, kitas alkotesteris parodė nulius. Kauno policijos atstovai paaiškino, kaip galėjo įvykti tokia klaida.

Baudžiamoji atsakomybė

Portalas kauno.diena.lt jau rašė, kad nedaug trūko, jog nė lašo nevartojusiai merginai grėstų baudžiamoji atsakomybė ir būtų atimtas automobilis. Tokios sankcijos taikomos, kai nustatomas 1,51 prom. ir didesnis girtumas.

Jei vairuotojui nustatomas 1,4 prom. girtumas,  gresia piniginė bauda, vairuotojo pažymėjimo atėmimas 12-18 mėnesių.

Aš žinojau, kad esu teisi – vairavau blaivi ir tikėjau, kad savo tiesą įrodysiu.

Rugpjūčio 10-ąją J. Kuprytė su dar dviem keleiviais vyko iš Vilniaus į Nidą. Kelyje jai sureagavus į nukritusį telefoną, kuriuo naudotasi naviguojant, automobilis suvingiavo. „Kažkas pagalvojo, kad mes girtos. Paskambino policijai“, – iš tolimesnių įvykių sprendė vilnietė, kalbėdama su portalu kauno.diena.lt.

Ties Kaunu ekipažas trumpam išsuko iš magistralės. Tada ir pastebėjo, kad yra stabdomos.

Lengvas girtumas

„Pareigūnai paprašė vairuotojo pažymėjimo. Pasakė, kad turi pranešimą, jog girtos vairuojame. Važiavome kartu su vaiku. Sakau, kaip mes girtos galime važiuoti su nepilnamečiu. Atnešė alkotesterį. Kaip ir pridera liepė pačiai išsilupti antgalį. Kai pūčiau, žiūriu, raudona lemputė“, – nelemtą dieną prisiminė J. Kuprytė. Alkotesterio ekrane pasirodė skaičiai – 1,4 prom.

Pareigūnai, vilnietės pasakojimu, įspėjo, kad toliau vairuoti nebegalės, klausė, ar bus, kas parvairuos jos mašiną. Šalia sėdėjusi draugė turi vairavimo pažymėjimą. Čia pat patikrinamas jos blaivumas. Kokia staigmena. Ir ji – neva girta, nors abi dievagojosi neragavusios nė lašo alkoholio.  

Kokios mintys sukosi galvoje? „Draugė išsigando – važiavome su jos mašina. Aš žinojau, kad esu teisi – vairavau blaivi ir tikėjau, kad savo tiesą įrodysiu. Tik buvo liūdna, kad teks gaišti laiką“, – kalbėjo J. Kuprytė.

Pareigūnams kilo pagrįstų įtarimų dėl alkoholio matuoklio gedimo.

Pareigūnai trijulei nurodė, kad jeigu patikrintosios nesutinka su alkotesterio rodmenimis, jos gali vykti į gydymo įstaigą, kad ten būtų paimtas kraujas ir nustatytas jame esantis alkoholio kiekis.

Nenorėdama švaistyti laiko J. Kuprytė sumojo paprašyti, kad duotų kitą alkotesterį. „Žinau, kad negėriau. Atsirado antra pareigūnų mašina. Ir aš, ir draugė pripūtėme nulius. Pareigūnai užsirašė kažką, davė mums pasirašyti. Nenorėjome to daryti, bet sakė, kad būtina pasirašyti ir po 1,4 prom. Aiškino, kad visi rodmenys turi būti fiksuojami“, – dėstė vairuotoja, negavusi pasirašyto dokumento kopijos.

„Nustebino dar vienas momentas: nors buvau vairuotoja, kurią pareigūnai įtarė esant neblaivią, nebuvau paprašyta ateiti iki tarnybinio jų automobilio. Patruliai vis ateidavo iki mūsų automobilio, vėl nueidavo iki savojo. Mūsų vis kažko paklausdavo. Ar tikrai taip turėtų būti?“ – stebėjosi pašnekovė.

Matuoklio nebenaudoja

Kaip portalui kauno.diena.lt sakė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Vaitkevičienė, toks atvejis šiais metais pirmasis.

„Tądien buvo gautas pranešimas, kad kelyje A1 (Vilnius-Kaunas-Klaipėda), ties Bačkonių k., automobilis „Toyota“ manevruoja abejose eismo juostose, galimai vairuoja neblaivus vairuotojas.

Prie nusukimo į Petrašiūnus, Ateities pl., buvo pastebėtas ir sustabdytas minėtas automobilis „Toyota Prius“, vairuojamas moters (gim. 1993 m.). Patikrinus blaivumą, alkoholio kiekio matuokliu, šis parodė lengvą girtumo laipsnį – 1,14 prom. Patikrintas blaivumas ir kartu važiavusiai moteriai (gim. 1979 m.), kad būtų galima perduoti vairuoti transporto priemonę jai. Pastarajai taip pat nustatytas lengvas girtumo laipsnis – 1,02 prom.“, – detaliai tą lemtingą įvykio dieną vykusį veiksmą priminė O. Vaitkevičienė.

Pasak jos, merginas sustabdę pareigūnai patys įvertino, kad vargiai jos gali būti neblaivios.

„Įvertinus abiejų moterų išorinius požymius ir tai, kad nuo jų nesklido alkoholio kvapas, bendravo logiškai ir sklandžiai, judesiai buvo koordinuoti, pareigūnams kilo pagrįstų įtarimų dėl alkoholio matuoklio gedimo. Buvo iškviestas kitas ekipažas, moterims nustatyta 0,00 prom. Po šio įvykio alkoholio matuoklis nedelsiant buvo išimtas, nebenaudotas ir perduotas patikrinti“, – nemalonaus įvykio priežastis įvardijo Kauno policijos atstovė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Nepavyko uždirbti...dabar suka uodegas...

U

U portretas
Uniformoti plėšikai tai Lietuva

N

N portretas
Niekada nepsitikėkit farais juk jie nežmonės
VISI KOMENTARAI 63
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių