Po nelaimės „Žalgirio“ arenos baseine: ar saugu naudotis?

Savaitgalį į „Žalgirio“ arenos baseiną važiavo specialiosios tarnybos, nes gautas pranešimas apie įtrauktą vaiko koją. Po šio incidento baseino valdytojai tikina, kad baseinu naudotis saugu. Jie paaiškino, kodėl įvyko nelaimė.

Kodėl įvyko nelaimė?

Primename, kad spalio 8 d. 16.30 val. gautas pranešimas, kad Karaliaus Mindaugo prospekte esančiame „Žalgirio“ arenos antrajame pramoginiame baseine į vakuuminį ištraukimo vamzdį įtraukta vaiko koja. Dešimtmetis pats kojos niekaip negalėjo ištraukti. Jam į pagalbą atskubėjo tėvas ir koja buvo išlaisvinta.

Portalas kauno.diena.lt baseino valdytojų paprašė pakomentuoti, dėl kokių priežasčių įvyko minėta nelaimė. Nurodoma, kad šį kartą vaikui rimtos medikų pagalbos neprireikė.

„Nelaimingas atsitikimas įvyko pramoginėje baseino zonoje, kai nuo sienelės buvo numušta apsauginė galvutė, dengianti iš baseino vandenį ištraukiančią ertmę. Ji būna sandariai pritvirtinama ir galėjo nukristi tik dėl išorinių veiksmų.

Deja, nukritimo faktas nebuvo pastebėtas, ir pramoginėje zonoje buvusiam vaikui prie minėtos ertmės buvo pritraukta koja. Į situaciją žaibiškai sureagavo baseino gelbėtojas, toje zonoje buvo nutraukta vandens cirkuliacija. Kartu su į įvykio vietą prisistačiusiu vaiko tėvu, berniuko koja buvo greitai išlaisvinta. Lygiagrečiai buvo iškviesta greitoji medicinos pagalba, kurios paslaugų galiausiai neprireikė. Vaiko koja buvo apžiūrėta ir į ligoninę vykti nereikėjo“, – „Kauno dienai“ komentavo „Žalgirio“ arenos baseino vadovas Emilis Vaitkaitis.

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Gedimas pašalintas

„Žalgirio“ arenos baseinas veikia vos kelis mėnesius. Jei dabar įtraukta vaiko koja, galbūt nesaugu baseinu naudotis ir reikės papildomų investicijų tam, kad lankytojai nepatirtų jokių sužalojimų?

„Norime patikinti, kad „Žalgirio“ arenos baseinas yra saugus. Įrenginių saugumą garantavo tiek rangovo atstovai, tiek pastoviai atliekama techninė priežiūra. Deja, nuo nelaimingų atsitikimų niekas nėra visiškai apsaugotas. Vieta, kurioje įvyko nelaimingas atsitikimas, buvo operatyviai sutvarkyta ir yra saugi naudoti“, – pridūrė E.Vaitkaitis.

Kitų baseinų nelaimės

Tai ne pirmas atvejis, kuomet į baseino įrenginius įtraukiamas vaikas. Net keli panašūs incidentai anksčiau yra buvę Vilniuje.

Štai dar 2013 metais „Vichy“ vandens parko atrakcionuose skendo mažametė mergaitė, kuri buvo įtraukta į vandens nutekėjimo sistemą ir negalėjo pati iš jos ištrūkti. Tąkart medikams teko gaivinti mergaitę, o šeima patyrė tikrą košmarą.

Norime patikinti, kad „Žalgirio“ arenos baseinas yra saugus.

BNS skelbė, jog tyrimo metu nustatyta, kad valymo darbams atlikti viena darbuotoja kitiems dviem asmenims nurodė nuimti apsaugines groteles, dengiančias dvi vandens įtraukimo cirkuliacines angas. Tačiau būdama atsakinga už užduočių įvykdymą ir atliekamų darbų kokybę, jų nekoordinavo, o žinodama apie tai, kad vandens cirkuliacinės angos yra neuždengtos ne mažiau kaip penkias paras, nenumatė, kad tai gali sukelti pavojų vandens parko lankytojams, nors turėjo tai numatyti. Būtent dėl tokio neatsargumo ir įvyko skaudi nelaimė gausiai vaikų bei suaugusiųjų lankomame objekte.NAUJAUSI KOMENTARAI

APSAUGOS

APSAUGOS portretas
tam ir yra apsaugos, kad nenuplėštų vaikai. Jos atidaromos, nuimamos tik specialistų su specialiais įrankais. TAIP TURĖTŲ BŪTI, o ne taupant apsaugos imituojamos platmasinėmis grotelėmis :(

Visur

Visur portretas
yra vandens ištraukimo sistemos,tam yra apsaugos,bet jas kaip ir viską įmanoma nuplėšti.Kaltų nereikia ieškoti ,patys saugokime save.

Ingrida?

Ingrida? portretas
Gal darbuotojai iš moko mandagumo su klijiantais Aš turiu klausima kokiom kalbomis jusiu darbuotojai turi kalbeti! Su klijantais dar šita klausima iš kelkit i spauda kaip užsiniecius kaltina vagystem?
VISI KOMENTARAI 20
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių