Palemono keramikos gamyklos ceche kilo gaisras – liepsnojo įvairios atliekos

Kaune pirmadienio naktį degė Palemono keramikos gamyklos cechas, čia liepsnojo įvairios atliekos.

Įmonė BNS pranešė, kad gaisras kilo jos teritorijoje esančiose bendrovei „Ramdega“ išnuomotose patalpose, čia užsidegė ir apdegė dalis nuomininkui priklausančių įrengimų bei gamybinių žaliavų.

„Patalpas UAB „Ramdega“ yra išsinuomojusi mokslinei eksperimentinei tyrimų ir gamybinei (ūkinei) veiklai. Pagal sutartį, nuomininkas gali pradėti vykdyti sutartyje numatytą veiklą tik tuomet, jei turi visus jo vykdomai veiklai reikalingus leidimus, taip pat įsipareigoja griežtai laikytis patalpų ir inžinerinių tinklų eksploatavimo, sanitarijos ir vidaus tvarkos taisyklių“, – pranešime teigia Palemono keramikos gamyklos direktorius Marius Vaivada.

LNK reportažas:

Pasak jo, nuomininkas taip pat yra atsakingas už priešgaisrinių, darbų saugos ir elektros – saugos, aplinkosaugos reikalavimų ir taisyklių laikymąsi išsinuomotose patalpose ir aikštelėse.

„Mes, kaip patalpų nuomotojas, teikiame pagalbą UAB „Ramdega“ likviduojant gaisro padarinius patalpose ir aplink esančioje teritorijoje. Įvertinę aplinkybes, spręsime ir dėl tolimesnio bendradarbiavimo su šiuo nuomininku klausimą“, – teigiama pranešime.

Regimanto Zakšensko nuotr.

Apie incidentą informuoti Aplinkos apsaugos pareigūnai.

Kaip teigia Aplinkos apsaugos departamentas, kad gavus pranešimą, jog Palemono keramikos gamyklos teritorijoje įsikūrusioje įmonėje dega talpos su riebalais, į vietą nedelsiant išvyko aplinkos apsaugos pareigūnai.

Pareigūnams nuvykus į vietą, nuspręsta, jog reikalinga kviesti Aplinkos apsaugos agentūros laboratorijos darbuotojus, kad būtų paimti nuotekų mėginiai.

Įvertinę aplinkybes, spręsime ir dėl tolimesnio bendradarbiavimo su šiuo nuomininku klausimą.

„Atlikus laboratorinius tyrimus ir įvertinus sudegusių medžiagų kiekį, bus priimti sprendimai dėl žalos aplinkai atlyginimo“, – rašoma pranešime.

Aplinkosaugininkai ragina pastebėję galimus aplinkosauginius pažeidimus pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Apie Pamario gatvėje kilusį gaisrą buvo pranešta naktį, po 1 val.

Kaip skelbia Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, atvira liepsna pastato viduje ir lauke degė apie 100 kvadratinių metrų dydžio atliekų krūva.

Regimanto Zakšensko nuotr.

Gelžbetoninio pastato viduje esančioje patalpoje degė sandėliuojamos statinės su panaudotu aliejumi. Gaisras iš pastato vidaus persimetė į lauką, kur šalia sienos 4 metrų aukščio krūvoje buvo sandėliuojamos automobilių detalių atliekos (poroloninės automobilių sėdynių dalys).

Taip pat užsidegė plastikinės statinės su viduje esančiomis įvairiomis dažų ir aerozolinių buteliukų atliekomis, jos degdamos sproginėjo.

Pasak ugniagesių, sudegė pastato viduje buvusios aštuonios 1 kubinio metro talpos plastikinės statinės su panaudotu aliejumi, aprūko gamybinės patalpos ir įrenginys, sudegė ir apsilydė lauke buvusios plastikinės talpyklos su įvairiomis atliekomis.

Išsaugotos cecho viduje buvusios plastikinės talpyklos su riebalais.

Gaisravietėje vanduo, susimaišęs su riebalais, pradėjo bėgti į lietaus vandens surinkimo šulinį. Iš smėlio ir pjuvenų buvo sudarytas pylimas, kad teršalai neplistų.

Gaisras buvo likviduotas po 2 val. nakties.NAUJAUSI KOMENTARAI

Aidas

Aidas portretas
ne PALEMONO KERAMIKA, o UAB ŽALVIRIS :)

brangiai

brangiai portretas
kainuoja tas pavojingas medžiagas utilizuoti, tai "gaisras" ir tvarka. Tos pačios įmonės Palemono g. gaisras kenksmingas medžiagas "sutvarkė"

Ką veikia priešgaisrinės tarnybos

Ką veikia priešgaisrinės tarnybos portretas
Ką veikia priešgaisrinės tarnybos tikrintojai, nes dega ir dega vis tokios vietelės. Gal rankas ir akis gerai plauna tikrintojams?
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių