Nuosprendis: slaugė kalta dėl kūdikio mirties

Kauno apylinkės teisme padėtas finalinis rezonansinės bylos taškas – dėl neatsargumo 11 mėnesių Domą Drėzą nužudžiusiai slaugytojai Valdarezai Beleškienei skirta 4 metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant 2 metams.

Kauno apylinkės teisme padėtas finalinis rezonansinės bylos taškas – dėl neatsargumo 11 mėnesių Domą Drėzą nužudžiusiai slaugytojai Valdarezai Beleškienei skirta 4 metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant 2 metams. jai taip pat uždrausta 2 metus dirbti darbą susijusį su medicinos paslaugų teikimu. 

"Kaltinamosios veiksmai buvo kvalifikuoti tinkamai, jos kaltė įrodyta visiškai", – skelbiama teismo nuosprendyje. Teismas, skirdamas su realiu laisvės atėmimu nesusijusią bausmę, atsižvelgė į tai, kad V.Beleškienė nėra linkusi daryti nusikaltimus ir serga sunkia liga. 

"To pakanka, kad kaltė yra teismo pripažinta. Kokia bausmė skirta, ne taip jau svarbu. Tik galėjo pati prisipažinti ir, galų gale, atsiprašyti mūsų", – po nuosprendžio paskelbimo sakė sūnų palaidojęs Egidijus Drėzas.

Valstybinį kaltinimą byloje palaikiusi prokurorė Auksė Lipkevičienė 56 metų V.Beleškienei buvo pasiūliusi skirti 5 metų laisvės atėmimo bausmę už neatsargų gyvybės atėmimą ir tarnybos pareigų neatlikimą. 

"Teisine prasme atrodo, kad viskas gerai. Dar įsigilinsime į teismo surašytus motyvus ir tada spręsime, ar imsimės toliau kokių nors veiksmų", – svarstė A.Lipkevičienė

Kaltinamąja pripažinta slaugytoja viso ikiteisminio ir teisminio nagrinėjimo metu kategoriškai neigė savo kaltę. Į visus posėdžius vyro lydima moteris atsisakė kalbėti ir vertinti teismo jai skirtą bausmę.

V.Beleškienė pripažinta kalta už tai, kad 2012 metų balandžio 6 dieną supainiojusi vaistus ir D. Drėzui vietoje paskirto gliukozės tirpalo suleidusi mirtiną kalio injekciją. Praėjus valandai nuo vaistų suleidimo berniuko organizme kalio kiekis padidėjo beveik du kartus ir pasiekė mirtiną ribą – nuo 4,3 iki 7,4 milimolių litre. 

"Tai sudėtinga medicininė byla. Medikai nepriėjo vieningos išvados, tai kaip teismas galėjo prieiti? Teismas net nesiėmė panaikinti mirties priežasties prielaidų", – stebėjosi slaugytojos advokatas Justas Jankauskas. "Mes dar neaptarėme su kliente, ar skųsime šį teismo nuosprendį", – paaiškino advokatas.

Kad vaikas mirė nuo kalio injekcijos, nustatė dvi teismo medicinos ekspertų komisijos. 

Mirusio berniuko tėvai Egidijus ir Kristina Drėzai Kauno klinikinei ligoninei pateikė 3,45 mln. litų ieškinį už personalo aplaidumą. Ligoninės vadovybė kratėsi atsakomybės ir tvirtino, kad darbuotoja savo pareigas atliko gerai, o mirtis Domą esą ištiko nuo retos širdies ligos – fibroelastozės. Tačiau šią versiją paneigė dvi medicinos ekspertų komisijos. Milijoninį ieškinį jie yra pateikę civilinį ieškinį Kauno apygardos teismui, bet byla dar nepradėta nagrinėti.

Tyrimo metu taip ir nebuvo rasti švirkštai, kuriais mažyliui buvo leidžiami vaistai. Jie mįslingai dingo tą pačią dieną, kai įvyko tragedija. NAUJAUSI KOMENTARAI

Migle

Migle portretas
Kaip idomu, kad zmones tokios netekties akivaizdoj dar sugeba pasipelnyt is to;D is savo paties vaiko mirties

Lukai

Lukai portretas
taigi turi jau Drezai kita vaikeli- keliu menesiu mergyte. Palinkekim ir sunaus...

Nesuprantu

Nesuprantu portretas
Jei per 2 metus nieko nenumarins, tai tie 4 metai tik fikcija?
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių