Neeilinį eksperimentą vainikavo įsiteisėjęs nuosprendis

Kauno apygardos teismas, kuriam buvo grąžinta iš naujo nagrinėti galimos korupcijos Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje byla, pripažino, kad ankstesnis jo sprendimas šią išbrokuoti buvo neteisingas. Tai paskelbus, šią eksperimentinę bylą vainikavęs Kauno apylinkės teismo nuosprendis, konstatavęs korupciją minėtoje mokykloje, įsiteisėjo.

To dar nebuvo

Kaip jau rašyta, tai buvo eksperimentinė byla, inicijuota Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos.

Joje nebuvo naudojamos jokios Kriminalinės žvalgybos įstatyme numatytos procesinės prievartos priemonės – nei nusikalstamos veikos imitavimo modelis, nei pinigų žymėjimas, nei įtariamųjų pasiklausymas.

Ir šį tyrimą turėjo atlikti Specialiųjų tyrimų tarnyba, sukurta korupcinio pobūdžio veikoms tirti. Tačiau jos Kauno valdyba šio tyrimo neperėmė esą dėl mažareikšmiškumo. Todėl jį atliko Karo policija, kurios funkcijos – visai kitos, juolab kad du jos atstovai buvo įtariamieji.

Skandalingas kaltinimas

Lietuvos kariuomenės mokyklos vairuotojų kursų instruktoriai Remigijus Liubinas ir Laimis Kaleinikas kaltinti tuo, kad, pasinaudodami savo tikėtina įtaka nenustatytam „Regitros“ instruktoriui ar instruktoriams, 2014-ųjų vasarą priėmė iš mokyklos kursantų pinigus už neteisėtą „C“ kategorijos vairavimo pažymėjimų įgijimą.

Kadangi nė vienas iš įtariamųjų prekyba poveikiu savo kaltės nepripažino, galimi jų bendrininkai iš „Regitros“ liko nenustatyti. Tačiau surinktų įkalčių pripažinti šiuos Lietuvos kariuomenės mokyklos instruktorius kaltais Kauno apylinkės teismui pakako. Bylą nagrinėjusi teisėja Sigita Meškauskienė 2017-ųjų sausį skyrė jiems švelniausią už minėtą nusikaltimą numatytą bausmę – pinigines baudas.

R.Liubinas ir L.Kaleinikas buvo nubausti beveik 1 130 eurų baudomis. O jų rengtų kursų klausytojams – Karo policijos Vilniaus įgulos vyresniajam karo policininkui Tadui Griganavičiui ir Karo policijos Paramos ir aprūpinimo grupės ginkluotės specialistui Kšištofui Tataro, kurie vieninteliai neprisipažino mokėję pinigus, todėl ir buvo teisiami kartu su instruktoriais, buvo skirtos 753 eurų baudos.

Sutiko ne visi

Remiantis kaltinimu, L.Kaleinikas sumą, už kurią pažada paveikti „Regitros“ egzaminatorių, užrašė tiesiog auditorijos lentoje. Skaičius „200“ buvo išraitytas septynių kursantų, atvykusių į mokykloje rengiamus vairuotojų kursus iš visos Lietuvos karinių dalinių ir Krašto apsaugos ministerijai pavaldžių įstaigų, akyse.

Ir kitą dieną L.Kaleinikui buvo perduoti jų surinkti 1 200 litų. Vienas kursantas dalyvauti šioje aferoje nepanoro.

Kaip viename iš šios bylos posėdžių pasakojo vienas iš R.Liubino, kaltinto paėmus 1 250 litų kyšį, vesto kurso klausytojų, išlaikius mokykloje teorijos ir vairavimo egzaminus, kurso vadovas jį pakvietė į Kačerginės prieigose esančią šašlykinę. Ten buvo susirinkę ir kiti jo pogrupio klausytojai. Visiems jiems R.Liubinas pareiškė, kad, laikant „Regitroje“ vairavimo egzaminą, reikia turėti 250 litų. Ir perspėjo, kad, jeigu klaustų kito pogrupio klausytojai, sakytų šiems, jog davė 300.

Bumerangų lietus

Kauno apylinkės teismo nuosprendį apskundė visi nuteistieji, prašę juos išteisinti.

Jų skundus nagrinėjusi Kauno apygardos teismo teisėjų Valdo Vitunsko, Gyčio Večersko ir Svetlanos Jurgaitienės kolegija pernai gegužę Kauno apylinkės teismo nuosprendį panaikino dėl esą netinkamai surašyto kaltinamojo akto ir grąžino bylą kaltinimą joje palaikiusiai Kauno apygardos prokurorei Inesai Gulbinienei.

Tačiau pastaroji tokį Kauno apygardos teismo sprendimą apskundė Aukščiausiajam Teismui. Ir šio teisėjų Armano Abramavičiaus, Audronės Kartanienės ir Aldonos Rakauskienės kolegija prieš keturis mėnesius konstatavo, kad nepagrįsta paties Kauno apygardos teismo, padariusio esminį įstatymų pažeidimą, nutartis. Ir grąžino nuteistųjų skundus jam nagrinėti iš naujo.

Klaida pripažinta

Aukščiausiojo Teismo grąžintą bylą nagrinėjo jau nauja Kauno apygardos teismo teisėjų kolegija, kurią sudarė Kęstutis Dargužis, Daiva Jankauskienė ir Danguolė Šiugždinytė.

Šiandien ji paskelbė, kad skundai atmesti, nes Kauno apylinkės teismas tinkamai bei išsamiai ištyrė byloje esančius įrodymus ir įvertino jų nuoseklumą bei tarpusavio ryšį, dėl ko nuteistieji pagrįstai pripažinti kaltais padarius nusikalstamas veikas. O nagrinėjant jų apeliacinius skundus, nenustatyta jokių objektyvių aplinkybių, kurių pagrindu šie galėtų būti tenkinami.NAUJAUSI KOMENTARAI

darius

darius portretas
Ar tūla Greta skaito savo pačios straipsnius ? Gramatikos, logikos, sandaros kliedesiai.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių